Underrated Guitar Players

Hakki yenmis daha dogrusu hakettigi yerde olmayan ya da kendisi geri planda kalmayi tercih etmis gitaristler.Varsa dusundugunuz bu kategoride muzisyen paylasalim.

Steve Lukather

Vito Bratta

Vito Bratta hakkı yenmiş bir gitarist değildir. Aksine White Lion'un albüm çıkardığı 80 li yıllarda adından çok söz edilen ve bayağı sevilen bir gitaristtir. Bunun yanında White lion dağıldıktan sonra gitarı bırakmıştır ve emlakçılık yapmıştır. Şimdileri ise pizzacılık yapmaktadır. Geçirdiği bir kaza sonucu sol elinde hasar meydana gelmiştir ancak bazen klasik gitar çalabilmektedir.
Eğer Gitar çalmayı bırakmasaydı kesinlikle ve kesinlikle mükemmel işler başaracaktı. Yeni nesil ve gençler arasında da tanınacaktı.
Sonuç olarak tanınmamasının ve bilinmemesinin sebebi , müziği bırakmasıdır. Bu sebepten underrated değildir bence.
Sadece kendi düşen ağlamaz tipinde bir olay vuku bulmuştur. Fazlası değil.

Alın size gerçekten hakkı yenmiş bir gitarist doğduğu topraklardan göçe zorlanmış henüz kimse tapping bilmezken o kendi kendine öğrenmiş soğuk savaş dönemi tutsaklarından kırım türkü Enver izmailov

Vito Bratta hakkı yenmiş bir gitarist değildir. Aksine White Lion'un albüm çıkardığı 80 li yıllarda adından çok söz edilen ve bayağı sevilen bir gitaristtir. Bunun yanında White lion dağıldıktan sonra gitarı bırakmıştır ve emlakçılık yapmıştır. Şimdileri ise pizzacılık yapmaktadır. Geçirdiği bir kaza sonucu sol elinde hasar meydana gelmiştir ancak bazen klasik gitar çalabilmektedir.
Eğer Gitar çalmayı bırakmasaydı kesinlikle ve kesinlikle mükemmel işler başaracaktı. Yeni nesil ve gençler arasında da tanınacaktı.
Sonuç olarak tanınmamasının ve bilinmemesinin sebebi , müziği bırakmasıdır. Bu sebepten underrated değildir bence.
Sadece kendi düşen ağlamaz tipinde bir olay vuku bulmuştur. Fazlası değil.
"
kendisi geri planda kalmayi tercih etmis gitaristler

Radyo showlarini dinleyin.Sakatlanmadan once de neden geri planda kalmayi tercih ettigini anlatir hep.

Sadece Hm degil her tarz gitarist taniyorum gerci 90 larda daha cok Hm di ama onlar bile daha bilgiliydi o zamanlar.Steve Lukether bence ve bircok gitariste gore hakettigi yerde degil.Belki de tercih meselesi.ben 10 kisilik liste yapin deseler ya da bilemediniz 20 lik olsun Steve Lukather'i o listeye koyarim.Ama cogumuzun aklina gelmicek bir gitarist bu gercek.

Belki de aslinda underrated degil ama underappreciated de diyebiliriz.
Google

Son düzenleme:
En önemlilerinden biri Albert Lee derim. Kendisiyle tanışma şansım da oldu, harika bir müzisyen ve insan.
Ben de bir crossroads festivali izlerken tanımıştım kendisini. Çok daha sonraları speechless plağına denk geldim çok alakasız bi yerde. Hiç düşünmeden hemen aldım. (Çok çok komik bir fiyata)

Greg Koch. Eminim bilmeyen birçok kişi vardır burada bile, keşfedin derim bu durumda.

Kendisini wildwood gitar videolarında tanıdım. Daha sonra birkaç konserde izledim (bonamasa ile birlikte de vardı sanırım) bir de fenderin 90lardan bir tanıtım filminde oynamış gençliğinde denk gelince şaşırmıştım çok değişmiş.
Neyse ben kendisinin tarzını sıkıcı ve tek düze buluyorum. Zevk meselesi.

Nasıl bir gitarist çevre ile görüştünüz de Steve'i tanımıyor bilmiyorum ama profesyonel ve amatör olarak (ki profesyoneller içinde bir çok ünlü gitarist de var) 80'e yakın, birebir görüştüğüm, gitarist tanıyorum. Bunların %99una Steve Lukather de, biliyorum der. Verdiğim %1lik pay ise, anlık "o kimdi ya" hata payı olsun.

Sizin gibi bakınca, SRV de underrated. 18 yaş civarı olup İstanbul Kadıköy'de oturan ve müzikle ilgili genç kişilere SRV diyince akıllarına SRVMusic geliyor. Nereden, hangi çevreye baktığınız önemli.

Geri