Bu Gitar Adam Edilir Mi ?

Merhaba tekrardan yüce Turkrock heyeti :D Perdesiz gitara çevirmek için ucuz bir gitar ararken 20TL'ye buldum bu arkadaşı(Framus marka) eve geldiğimde fark ettim Batı Almanya yapımı bir gitarmış.Sapı 3 parça ince çok rahat,headstock çok garip bir şekilde birleştirilmiş gibi çözemedim ve telleri düğüm şeklinde değil de TOM gibi tellerin topları köprüden geçiyor.Çok rahat ve güzel bir gitar aldığım kişi çocuğuma aldım kullanmadım satıyorum demişti sanırım ne tür bir gitar aldığından habersizdi çünkü en azından Almanya'nın 1990'da birleştiğini ele alırsak 27 yıllık bir gitar.Gövde üzerinde çatlaklar var ve köprü göründüğü gibi vidalanmış.
Çok konuştum,sorum şu bu gitar adam edilebilir mi (Perdesiz olarak değil normal fretli olarak)? Yoksa değmez verdiğin paraya as antikayı duvarına mı yapayım ?

Dosyalar

• IMG_1322.JPG
    IMG_1322.JPG
    279.4 KB · Gösterim: 538
  • IMG_1323.JPG
    IMG_1323.JPG
    277.2 KB · Gösterim: 497
  • IMG_1325.JPG
    IMG_1325.JPG
    382.7 KB · Gösterim: 290
  • IMG_1328.JPG
    IMG_1328.JPG
    392.7 KB · Gösterim: 311
  • IMG_1329.JPG
    IMG_1329.JPG
    295.7 KB · Gösterim: 302
  • IMG_1330.JPG
    IMG_1330.JPG
    231.3 KB · Gösterim: 401
  • IMG_1331.JPG
    IMG_1331.JPG
    291.4 KB · Gösterim: 297
  • IMG_1345.JPG
    IMG_1345.JPG
    152.4 KB · Gösterim: 302
  • IMG_1346.JPG
    IMG_1346.JPG
    290.6 KB · Gösterim: 295
  • IMG_1347.JPG
    IMG_1347.JPG
    402.5 KB · Gösterim: 290
İyi bir tel tak dene bir. Ses iyi geliyorsa adam olur. Harbiden o headstock nasıl birleşmiş öyle? Aslında truss rod falan da var belki adam olur. Sen iyisimi dene. Çatlaklar sıkıntılı olabilir dikkat et. Markayı da hiç duymadım. Bilmiyorum kısaca.

Merhaba tekrardan yüce Turkrock heyeti :D Perdesiz gitara çevirmek için ucuz bir gitar ararken 20TL'ye buldum bu arkadaşı(Framus marka) eve geldiğimde fark ettim Batı Almanya yapımı bir gitarmış.Sapı 3 parça ince çok rahat,headstock çok garip bir şekilde birleştirilmiş gibi çözemedim ve telleri düğüm şeklinde değil de TOM gibi tellerin topları köprüden geçiyor.Çok rahat ve güzel bir gitar aldığım kişi çocuğuma aldım kullanmadım satıyorum demişti sanırım ne tür bir gitar aldığından habersizdi çünkü en azından Almanya'nın 1990'da birleştiğini ele alırsak 27 yıllık bir gitar.Gövde üzerinde çatlaklar var ve köprü göründüğü gibi vidalanmış.
Çok konuştum,sorum şu bu gitar adam edilebilir mi (Perdesiz olarak değil normal fretli olarak)? Yoksa değmez verdiğin paraya as antikayı duvarına mı yapayım ?

Yani edilir edilmesine ama bence bunu yaptırmak yerine gidip yeni bir gitar alsan ve bunu duvara dediğin gibi antika olarak assan daha iyi olur gibime geliyor. Klasik ve akustik gitarlardan pek anlamadığım için en fazla bu kadar yardımcı olabilirim

Adam olur tabi niye olmasın. Ama çok ilginç bir gitar. Truss Rod var. Ayrıca headstock bağlantısı çok ilginç. Köprüde ise heralde teli geçirdikten sonra çıkmaması için tele düğüm atılıyor. Eğer çatlak halledilebilinir durumda ise. Akor burgusu ve üst eşik değişimiyle işe yarar bişey çıkabilir ortaya.

Geri