Presonus Audiobox 44vsl Kayıt Sorunu

Arkadaşlar başlıktaki ses kartına sahibim. Bu konulardan çok anlamıyorum o yüzden yardımınızı talep ediyorum.

Ses kartında önde 4 giriş var: İlk iki girişinde "Mic. Intrument", 3 ve 4. girişinde "Mic Line" yazıyor.
Arkasında ise "Main Outputs" kısmında L ve R şeklide iki çıkış, "Line Outputs" kısmında 1, 2, 3 ve 4 şeklinde 4 çıkış var.

İki sorum var.
1- Kondenser ve dinamik mikrofonlarımdan ayrıca gitarımdan aynı anda nasıl ses alabilirim?
2- Herhangi ses sisteminden ses alabilmem için nasıl bir bağlantı yapmam lazım?

Cubase programını kullanıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Dosyalar

• IMG_3404.JPG
    IMG_3404.JPG
    27.8 KB · Gösterim: 498
Adam çözüm istiyor öneri Değil parası vardır almıştır. Soru 1 in cevabı kondanser mic için 48v u çalıştır. Merak etme 48 sadece xlr soketlerde devreye girer. 2.sorunun cevabı da Cubase içinden bus yani kanal eklemen lazım. Boş bir proje aç f4 e tıkla. İnputs bölümünden add bus a tıkla. Mono olarak hangi girişe hangi enstrüman takılı ise onun adını vererek kullanacagin girişleri kaydet. Sonra proje sayfasından track aç(sağ tık add track) ok de geç. Sol tarafa kanal atacak orada altta input output yazar. inputa gel ve o kanaldan hangi enstrumani kaydetmek istiyorsan onu seç.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Adam çözüm istiyor öneri Değil parası vardır almıştır. Soru 1 in cevabı kondanser mic için 48v u çalıştır. Merak etme 48 sadece xlr soketlerde devreye girer. 2.sorunun cevabı da Cubase içinden bus yani kanal eklemen lazım. Boş bir proje aç f4 e tıkla. İnputs bölümünden add bus a tıkla. Mono olarak hangi girişe hangi enstrüman takılı ise onun adını vererek kullanacagin girişleri kaydet. Sonra proje sayfasından track aç(sağ tık add track) ok de geç. Sol tarafa kanal atacak orada altta input output yazar. inputa gel ve o kanaldan hangi enstrumani kaydetmek istiyorsan onu seç.

Hocam çok sağol. Hayat kurtardın valla. Yalnız export yaparken her kanalı ayrı ayrı çıkarıyor. Bir de ben studio one 3 kullanmaya karar verdim ancak kullanamıyorum çünkü bana guitar rig lazım ancak studio one'da guitar rig 4'ü tanıtamıyorum. Bir bilginiz var mı bu konuda?

Studio one da boş proje aç. sağ tarafta plugin sekmesi açılıyor. Üst kısımdan dll dosyasının olduğu klasörü göster. Cubase de mp3 mixdown u seçince sol üstte tek olan seçeneğe tık işareti koy.

Programı ilk açtığında, ses kartının resmine tıkla, açılan pencerede locations altında VST plugins sekmesi var.

Studio one yavaş açılıyor. Reaper tavsiye ederim.

Geri