Internet Üzerinden Aynı Anda Gitar Çalmak?

Merhabalar sayın forum üyeleri. Sıkıntım şu; farklı şehirdeki bir arkadaşımla internet üzerinden gitar çalışmak istiyoruz yani beraber çalacağız o klasik gitarını çalıp söyleyecek ben de eşlik edeceğim. Yaklaşık 1 ay sonra beraber canlı müzik yapacağız ancak çalışmamız lazım uzaktayız ikimizde. Whatsapp ve facebook ile telefon üzerinden denedik ancak hem ses çok kötü hem de çok gecikme oluyor. Bana önerebileceğiniz en iyi uygulama ya da yöntem hangisidir?

bilgisayarsız çok zor o iş.ben de denemiştim.sesin kalitesi için düzgün bir mikrofon + skype derim.gecikme olayı her türlü olacaktır.internet hızı önemli bu noktada.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mikrofon ayarlarız o kolay da gecikme fazla olunca senkronizasyon tamamen gidiyor, sesler geriden geliyor karışıyor her şey. Skype'ı aldım listeye o zaman.

Netten birbirine eşlik etme işi yaş. Konuyu takibe aldım farklı bir şey söyleyen çıkar mı acaba diye ama, Skype'la falan olmuyor o işler maalesef. O kadar hızlı bir internet yok bence :) Mutlaka gecikme olur. Yani milisaniye bazında kayma bile büyük bir değer iken, bağlantı kalitesine göre iyice değişebilir işler. Ben sanmıyorum olacağını.

evde aynı anda youtube den bir apple tv, bir de i pad den canlı yayın açıyorum, aynı modem üzerinden sinyal almalarına rağmen ikisi arasında bile gecikme farkı oluyor.internet ile o iş olmaz ama görüntüsüz normal kablolu Telefonla olabilir belki.(Ses kalitesi kötü olur)

Kablolu değil de normal cep telefonu ile denedik o da olmadı. Sanırım vazgeçeceğiz bana da olmayacak gibi geldi.

Yok sadece gitarla eşlik edeceğim. O da geldi aklıma ama sololardaki boşluğu falan nasıl ayarlarız diye düşündük. Onu da bi deneyeceğiz teşekkürler.

Reaper diye bir program var. Ona bir plug-in kurarak eş zamanli calinabiliyor. Dünya genelindeki muzisyenler var. Chat odasi gibi odalar var. Jam, emprovize cok guzel işler de çıkıyor. Keyifli baya. Cok caldim jazz fusion odalarinda. Cidden bir çığır denebilir :))

Reaper diye bir program var. Ona bir plug-in kurarak eş zamanli calinabiliyor. Dünya genelindeki muzisyenler var. Chat odasi gibi odalar var. Jam, emprovize cok guzel işler de çıkıyor. Keyifli baya. Cok caldim jazz fusion odalarinda. Cidden bir çığır denebilir :))
Bu plug-in ile ilgili daha fazla bilgi verebilirmisiniz, kendim birsey bulamadim da?

Bu plug-in ile ilgili daha fazla bilgi verebilirmisiniz, kendim birsey bulamadim da?
2010 senesinde kullanmıştım en son. Şehir dışından bir arkadaşımla takılıyorduk o sırada. Sonradan farklı programlara geçiş yaptım. YAni uzun süredir kullanmıyorum.

Araştırmayı müsait bir vakittte yapıp, nasıl yapıldığını yazacağım buraya.

Geri