Hipshot Köprü Entonasyon Vidası Ve Yayı

Merhabalar. Bugün gitarımda tel yükseklik ayarı yaparken yedinci telin entonasyon vidasının ve vida etrafındaki yayın düştüğünü farkettim. Nasıl düştüğü konusunda hiçbir fikrim yok. Hala arıyorum ancak bir yandan da bulamazsam diye araştırıyorum yeni vida ve yay almak için. Bu vida ve yayın ölçüleri aynı olduğu takdirde saddle a farklılarını takmak sorun yaratır mı ? Gitarım Schecter Banshee 7. Fender entonasyon vidası olarak bir kaç sitede satılıyor ancak uzunluk ve kalınlığı yazmıyor. Farklı bir sitede ise birçok vida ve yay mevcut ancak manyetik bağlantı vidası ya da manyetik bağlantı yayı şeklinde yazılmış açıklamaları.

http://i.hizliresim.com/njdErM.jpg
Görmek isteyen olursa diye köprünün fotoğrafı.

standart bir cıvataya benziyor. bir tanesini söküp nalbur tarzı yerlerden alabilirsin. uzun gelirse teli sıkıştırmaması için kesmek gerekebilir. hatta aynı olması açısından tamamı değiştirilebilir.
yayı da kalemlerden bulabilirsin aslında. buradaki yayın amacı kontra yapıp cıvatanın düşmesini önlemek, biraz sert olması daha uygun olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dikkatimi çeken bir şey daha oldu. Diğerleri 20mm uzunluğundayken 6. telin vidası 16mm civarı uzunlukta bunun bir sebebi var mıdır acaba ?

Dikkatimi çeken bir şey daha oldu. Diğerleri 20mm uzunluğundayken 6. telin vidası 16mm civarı uzunlukta bunun bir sebebi var mıdır acaba ?

Selamlar, entonasyon için telin ihtiyaç duyduğu mesafeye göre vida uzunlukları değişir. Yanlış hatırlamıyorsam İzmir'deydiniz, Çankaya civarı müzik mağazalarına, özellikle Dore'ye bir gidip sorun. Telefonda uğraşmıyorlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar, entonasyon için telin ihtiyaç duyduğu mesafeye göre vida uzunlukları değişir. Yanlış hatırlamıyorsam İzmir'deydiniz, Çankaya civarı müzik mağazalarına, özellikle Dore'ye bir gidip sorun. Telefonda uğraşmıyorlar.
Maalesef Manisadayım. Bugün burada bir 16mm bir de 20mm vida alıp deneyeceğim tahminimce 16mm 7. tel için yeterli olacaktır.

Geri