Pitch shift için iki processoru aynı anda kullanmak

arkadaşlar pod xt live ım var,alette pitch shifter olmadığı için yeni bir pitch shifter pedalı almak istedim ama hiçbir yerde yok, forumdan da satan çıkmadı. peki mesela ben gidip bi zoom 505 ayarı ucuz bişiy alsam podla kullansam sorun yaşar mıyım?
bildiğim kadarıyla pitch shifter pedallar da zaten dijital, analog değil, aynı yere mi gelir alıp taksam?
forumda arama yaptım ama kusura bakmayın bulamadım bu konuda bilgi..

Ps olmamasi banada sacma geldi,iyice bir incele istersen.2 dijital pedali arka arkaya baglamani tavsiye etmem.Tonunun kalitesi cok fazla duser.Hele zoom 505 gibi ucuz bir alet kullanicaksan.Ps pedallari normalde nasi bilmiyorum ama dijitalse bile donusum oranlari 505 den kat kat iyidir

"Processor"ler konusunda pek bi teknik bilgim olmasa da, rp50ydi, zoom 505'di bu aletlerin yanına ne bağlarsan bağla amfiden çıkacak ton rp50'nin çakma tonu olacaktır, bunu söyliyebilirim. :mrgreen: "Bit" gibi bi ölçüleri var dijital "processor"lerin (orjinal sese yakınlığına göre ölçülüyo galiba ama emin değilim =)), bu iki "processor"un biti aynı değil tabi...

RP50 çok çakma yav, töbe töbe, bunları kullanım amacı sahne ya da kayıt değil, tur sırasında ya da işte amfi falan olmayan yerlere taşıyıp pratik yapmaktır. Ama Türkiye'de stadyum konserini bile kaldırır gibi görüyoruz bu aletleri. =)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar baktım iyice dün akşam malesef yok pitch shifter xt liveda, bender filan diye bişiy var ama o başka birşey, benim istediğim transpoze için yani iki sesi aynı anda kullanmak gibi bir amacım yok..
konuya dönersek, xt live gibi pitch shifterı olmayan aletlerde benim yapmak istediğimi yapan yok mu hiç? xt live forumunda yazmıştım kimseden cevap çıkmadı kusura bakmayın yeni topic açmak zorunda kaldım..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar kimseden kesin bir yanıt alamayınca gittim boss ps5 pedal aldım, dene ve yanıl yöntemi:)
gerçekten de yanılmışım iki dijital pedalı arka arkaya bağlamanızı hiç tavsiye etmiyorum tonu resmen mahvediyor :cry:
yapıcak bişiy yok gerçi başka aklıma gelen transpoze şarkılarda kötü tonla çalarım ne yapayım :LOL:
peki wah pedallar analog mudur? şimdi bir de wah almayı düşünüyorum ama yine pitch shifter gibi olcaksa hiç uğraşmayayım :D
sanırım pod a ya da başka processora wah bağlamış arkadaş vardır...

bender da bend yapıyor yani tam olarak isteğin sesi vermiyor benim amacım transpoze..
wah pedalların analogsa sorun yok o zaman,teşekkür ederim cevabın için..

Bende pitch shift olayı için prosesör kullanıyordum (Zoom 3000s) sadece pitch shifter efeckti açık olarak kullanıyordum geri kalanları amfiden alıyordum buna rağmen sustain ve ton tamamen ölüyordu...

Geri