gitar upgrade...

merhabalar; gitarım '99 squier standart strat, bende gitarıma seymour duncan SSL-3 Manyetik taktım sonuç pek güzel oldu ama sanırım bi kaç şey daha lazım, yaklaşık 2 senedir gitar çalmama rağmen pek bir bilgim yoktur gitar parçaları işinden neyse bir kaç sorum olacak acaba üst eşiğin tona etkisi varmıdır? bu yeni taktığım manyetiktenmidir bilinmez bir dip gürültüdür gidiyor bunu potanslarla oynayarak yani değiştirerek birazda olsun düzeltebilirmiyim? ya da başka bi yolumu var ben bu upgradeleri yapmak istiyorum eğer bir faydası dokunacaksa.. ha birde srv tonu almak için hangi manyetikleri önerirsiniz teşekkür ederim(şu an köprüde ssl-3 takılı onu middle a alabilirm yada diğer iki pozisyon için başka manyetiklerde alabilirm) teşekkürler..

isimbulamadim demiş ki:
merhabalar; gitarım '99 squier standart strat, bende gitarıma seymour duncan SSL-3 Manyetik taktım sonuç pek güzel oldu ama sanırım bi kaç şey daha lazım, yaklaşık 2 senedir gitar çalmama rağmen pek bir bilgim yoktur gitar parçaları işinden neyse bir kaç sorum olacak acaba üst eşiğin tona etkisi varmıdır? bu yeni taktığım manyetiktenmidir bilinmez bir dip gürültüdür gidiyor bunu potanslarla oynayarak yani değiştirerek birazda olsun düzeltebilirmiyim? ya da başka bi yolumu var ben bu upgradeleri yapmak istiyorum eğer bir faydası dokunacaksa.. ha birde srv tonu almak için hangi manyetikleri önerirsiniz teşekkür ederim(şu an köprüde ssl-3 takılı onu middle a alabilirm yada diğer iki pozisyon için başka manyetiklerde alabilirm) teşekkürler..

1. srv tonu %90 texas special fender custom shop manyetik seti ile olur.

2. üst eşik tellerin titreşimini mahfedecek kadar rezil bir materyalden yapılmadı ise, ki öyle olduğunu sanmam, muhtemelen tonu öyle abartı etkilemeyecektir.

3. ssl 4 kullanmıştım köprü pozisyonunda, biraz gürültülü manyetikler. noiseless manyetik seti takarsan gürültüyü 0 yapma şansın var, tab, potansların kalitesi ve bağlantılar da bunu etkiler ama potans kısmı daha çok switch çubuğunu değiştirirken cızırtı varsa ona etki eder diye biliyorum.

bu tür konularda çok çok bilgili olan arkadaşlar var forumda, aramaya devam et ; )

teşekkürler, evet o değerli arkadaşlara ulaşmak isterim bu konuda baya bilgili olanlara.. hatta haddimi aşıp msnden soru yağmuruna tutmayı ve başlarını fena şekilde ağırtmayıda istiyorum hatta bu işkenceyi seve seve kabullenirim diyen varsa bana ö.m. atsınlar sevinirim, teşekkürler..

Re: fender

kenna demiş ki:
selamlar,

forumdaki custom gitar yazını okudum da, bende fender kullanıyorum ve bir gitar yapma düşüncem var, muhtemelen o da fender tipi olacak.

acaba bu gitar sana ne kadar mal oldu? ve bu konuda tavsiyelerin nelerdir, erkan usta demişssin mesela ben kendisini tanımıyorum, nasıl ulaşabilirm kendisine?

ayrıca ben de izmirdeyim, belki birbirimizi izlemek nasip olur zamanla : D
Gitar yaklaşık 1000$ a mal oldu...//tavsiyeler hangi konuda bilgi istediğine bağlı,kafanda belirli sorular varsa belki yardımcı olabilirim...// erkan usta'ya 4454720 no'lu telefondan ulaşabilirsin,ama bu aralar bayağı yoğun sanırım... //izmirdeysen tabii ki denk gelebiliriz neden olmasın :):)

Ben 3-5 yıl önce meksika stratıma SD Hot Rails taktırmıştım. İlk başta güzel gelsede sonradan hiç hoşuma gitmedi. Clean ton üretemeyen bir köprü manyetiği. Tabi bu manyetik mevzusu tamamen zevk meselesi. Heavy metal çalcak adam bayılır hotrails lı strat a. Bencede tam o tarzlar için güzel oluyor. Gördüğüm şu ki sanki Duncan'lar Dimarzio'dan daha iyi performans gösteriyorlar. Daha karakterli gibi sesleri. Sizler ne düşünüyorsunuz???

Geri