Üniversitede Yurta Gitar Götürmek

Bu yil universiye hazirlaniyorum baska ilde yurtta kalicagim buyuk olasikla ve gitarimida goturmek istiyorum paslanmamak ve pratik yapmak icin.Aranizda goturenler varsa tavsiye almak isterim ensturmani yurt sorun eder mi? Calinma ihtamli falan varmi varsa daha dusuk butceli bi gitar mi almaliyim ? tesekkurler

1 sene dört kişilik odada, 1 sene de tek kişilik misafirhane odasında kalmış biri olarak şunları söyleyeyim; kulaklıkla çalmaya mahkumsun :D Ben ilk gittiğimde 10 wattlık amfi götürmüştüm, ona bile rahatsız oluyordu insanlar kısık seste. Sonuçta tek kalmıyordum. (Şu an 7. senesindeyim üniversite hayatımın. Hala kulaklıkla kullanıyorum. Daha cazip geliyor. Ev ortamında 10-12" hoparlörlü amfilerde istediğim verimi alamayacağımı düşündüğüm için, iyi bir referans kulaklık + ses kartı ile hallediyorum işimi. Kimse de rahatsız olmuyor komşulardan :D)
Yurt sorun etmiyor, kimseyi rahatsız etmediğin ve şikayet edilmediğin sürece.
Çalınma ihtimali soruna gelecek olursak da, kyk yurdunda kalacaksan ufak bir dolabın olacak. Boydan uzun, enine çok kısa bir dolap. Ben o dolaba kıyafetlerimi de sığdırıyordum, gitarı da koyuyordum. Üstüne de sağlamından bir kilit takmıştım, mis.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1 sene dört kişilik odada, 1 sene de tek kişilik misafirhane odasında kalmış biri olarak şunları söyleyeyim; kulaklıkla çalmaya mahkumsun :D Ben ilk gittiğimde 10 wattlık amfi götürmüştüm, ona bile rahatsız oluyordu insanlar kısık seste. Sonuçta tek kalmıyordum. (Şu an 7. senesindeyim üniversite hayatımın. Hala kulaklıkla kullanıyorum. Daha cazip geliyor. Ev ortamında 10-12" hoparlörlü amfilerde istediğim verimi alamayacağımı düşündüğüm için, iyi bir referans kulaklık + ses kartı ile hallediyorum işimi. Kimse de rahatsız olmuyor komşulardan :D)
Yurt sorun etmiyor, kimseyi rahatsız etmediğin ve şikayet edilmediğin sürece.
Çalınma ihtimali soruna gelecek olursak da, kyk yurdunda kalacaksan ufak bir dolabın olacak. Boydan uzun, enine çok kısa bir dolap. Ben o dolaba kıyafetlerimi de sığdırıyordum, gitarı da koyuyordum. Üstüne de sağlamından bir kilit takmıştım, mis.
Teşekkür ederim aklimdaki sorulari giderdiniz

Özel bir yurtta yüksek fiyatlara kalıyorsan sorun olmaz. 2 kişilik oda için İzmir'de 5 ay bir yurtta kaldım, aylık 1000 lira olması lazım fiyatın.
Ibanez TBX15R, Blackstar IDTVP30, Blackstar ID Core 20 gibi amfileri yalnızken hiç de fena yükseklikte olmayan seviyelerde kullandım. Stüdyo zevki vermese de öğrenciyi idare eder abi 1-2 yıl. Ama sonrasında ya arkadaşın da dediği gibi bir kulaklık-ses kartı, ya da sesi açabileceğin bir yer şart gibi. Şahsen ben artık stüdyo dışında zevk alamaz oldum, 1500 lira verdiğim Blackstar HT5R'ı sadece egzersiz için kullanıyorum resmen.

Bu tamamen sansla alakali bir durum bence. Ben de universitemin yurdunda kaliyorum 4senedir ve 2senedir 2x12 blackstar amfim odamda dogru saatlerde ciddi sesde yapiyorum ancak cevrenle iyi olmakla alakali biraz. Tanimadigin insanlar oldugu icin oda ici guvenlige birsey diyemem ancak bisiklet kilidi ve hardcase kilidi ile cozemeyecegin sorun yok.

Hocam bazilari yazmis yukarida ben de 2017 universite girisli olacagim bu sene tokezlemezsek, zaten evde de sikinti olmustu gurultu, imzamdaki sistem ile gayet guzel sonuclar aliyorum, bias fx kullaniyorum ozelden yazabilirsin daha fazla bilgi icin

Yurt ve toplu kalınan öğrenci evlerine, oda arkadaşının arkadaşı veya ev arkadaşının arkadaşı gibi tamamen tanımadığın kişilerin girip çıktığı yerlere mutlaka gözden çıkarılabilir ekipmanları götürülmeli. Tabi bu sizin maddi durumunuza göre, neyi gözden çıkarılabilir olarak gördüğünüze göre değişebilir ama normal standart öğrenci şartları için konuşmak gerekir...

Ben üniversite işlerini bitireli 10 sene oldu ama neler gördüm. Sadece çalınırsa diye düşünmemek gerekli. Çalınmasından ziyade siz yokken biri gelip elektro gitarınızı aptal aptal çalııyormuş gibi yaparken sağa sola vurup kırabilir (buna bizzat şahit oldum) yada siz evde değilken "aaa burda gitar varmış niye söylemiyonuz, elektro bu ama olsun bunla da çalınır" diye sizin elektro gitarınızı alıp, ses çok çıksın diye öküz gibi tellere abanarak yaşar çalarken fretlerin, tellerin, köprünün ve nut'ın ırızına geçebilir. (buna da şahit oldum)

İkinci el bi sx yada epi alın. Laptop veya iphone varsa irig hd tipi ses arabirimlerinden yada daha uygun fiyatlısı için vox amplug tipi jack girişine takılan kulaklık amfilerinden alıp takılın. Hem acaba birşey olur mu, hardcasei kitledim mi?, dolaba kaldırdım mı?, anahtarıda arkadaşa verdim acaba geri kitelemeyi unutur mu?" diye gözünüz arkada kalmaz, hemde kötü bişey olursa çok koymaz...

Bu yil universiye hazirlaniyorum baska ilde yurtta kalicagim buyuk olasikla ve gitarimida goturmek istiyorum paslanmamak ve pratik yapmak icin.Aranizda goturenler varsa tavsiye almak isterim ensturmani yurt sorun eder mi? Calinma ihtamli falan varmi varsa daha dusuk butceli bi gitar mi almaliyim ? tesekkurler
Ben 1 sene yurtta kaldım o senede bangır bangır çalıyordum. 3 kişilikti bizim odamız arkadaşlarımla aram iyiydi 12den evvel çalarsan şikayet edemezler diye biliyorum. Yani gürültü yasağı 12den sonraydı bizde. Ayrıca bizim yurtta bağlamacı kemancı ney bile vardı. Herkes çalıyordu valla

Her ne olursa olsun @DaggerStroke un dediklerine harfiyen katılmakla birlikte, eğer değerli bir ekipmanın var ve onu kullanmak zorundaysan kaldığın yer neresi olursa olsun farketmeksizin beraber kaldığıniz arkadaşlarıniza tutumunuzu belirtmete fayda var yurt ve ev hayatımda 1 kez bir gitarımı kilitledigimi hatırlamıyorum her.zaman da sehbasinda dururdu.

Ucuz bir gitarla devam edebilirsin. Kyk yurduysa bazı dolaplara girebiliyor. Ama güvenlik sıkıntılı. Dolabı kitlesen bile kolay açılıyor zaten

4 yil 6 kisilik devlet yurdunda kaldim kulaklik kullanmadan caldim sikinti olmuyor.
Gitari her seferinde kaldirip yatagin altina atiyosun hicbir sey olmuyo
Tabi bizim yurtta disaridan insan almamaya ozen gosteriyolar

Geri