Elektroya Yeni Başlıyorum, 2 Gitar Arasında Kaldım

Araştırdım. Jay Turser bence ton olarak rock için daha iyi. En iyisi gidip demen olacaktır. En azından görevliye caldır. Baya fark ediyor.

Ne kadar süredir elektro gitar çalmaktasınız? Merakımdan soruyorum.
Yahu kimse de dememis 10 dakikada neyi nasil arastirdin. Bilincsizce yondendirmelerde bulunuyorsunuz. Kotulugunuz icin ya da satasmak icin soylemiyorum. Bence tavsiye basliklarindan bir sure uzak durun.

Bu arkadaşımızın yorumuna katılıyorum. Bu işle yıllarca uğraşıp bir tavsiye verirken bile 40 kere düşünen insanlar var bu forumda.

Dolayısı ile Gitarı Olmayan Gitarist, eğer gitar aldıysanız sizlere tavsiyem bir süre boyunca sadece okuyun ve araştırın. Bazen sessizlik de bir erdemdir.

Forumda bu tür çok konu var, sizi sıkmak istemem hemen konuya giriyorum.

Elektro gitara başlayacağım; Rock ve türevleri ve Metallica tarzı çalmak istiyorum.
Cort Z42 ve Jay Turser JT-220 arasında kaldım. İkiside HH manyetikli, bu gitarlardan hangisi daha uygun istediğim tarza? Görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.

Z42 biraz modern bir gitar. Çok da 70'ler çalmayacaksanız işinize gelir. Sıfır almak gibi bir düşünceniz varsa eğer,biraz sabırla üstüne ekleyip daha uzun zaman kullanabileceğiniz ikinci el bir Epiphone Custom da alabilirsiniz.

Ne kadar süredir elektro gitar çalmaktasınız? Merakımdan soruyorum.

Bu arkadaşımızın yorumuna katılıyorum. Bu işle yıllarca uğraşıp bir tavsiye verirken bile 40 kere düşünen insanlar var bu forumda.

Dolayısı ile Gitarı Olmayan Gitarist, eğer gitar aldıysanız sizlere tavsiyem bir süre boyunca sadece okuyun ve araştırın. Bazen sessizlik de bir erdemdir.

Söyleyin bakalım. Cidden verdiğim bilgi yanlış mı? Jay Turser rock için uygun değil mi? Değilse söz mesajı silip bu konulara adımımı atmayacağım.

Buldum LTD EC 256 var bir tane. 1300 gördüm ama nasıl bilmiyorum. Araştırınca kızıyorsunuz:p

Araştırma dediğin kağıt üstünde teorik bir olay. Ona kalırsak, 300 dolarlık Çin çakması LP'lerin Gibson, Heritage kadar kaliteli olması lazım.

Ama teori ile pratik tutmaz her zaman. Sorun da burada işte. Bu yüzden "denemeden gitar almayın" diyoruz.

@Gitarı Olmayan Gitarist
Sorun su ki, kendi dogrunuzun yanlis oldugunu hic dusunmeden cevaplamissiniz ve mesajimi satasmak olarak algilamissiniz. Neden yardim etmiyorsunuz demissiniz, oncelikle birkac sebebini kendi adima cevaplayayim.
1. Forumda yeni baslayanlara oneri basliklarinda, gitar secerken dikkat etmesi gereken her sey yazili. Bu tarz basliklar foruma kirlilik olmaktan baska ise yaramiyor.
2. Soylenen iki modelden yalnizca birini kullandim. Digeri hakkinda fikir sahibi olmadan konusup baska birini yanlis yonlendirme riskine girecek kadar aptal degilim. Bir gitar hakkinda yorum yapmak icin yuzde uc sarj ile video izlemenin yetersiz oldugunu biliyorum. Bunlar arasindaki uretim standardi, rahatlik, akor stabilitesi, uretim yeri ve su an aklima gelmeyen bircok konudan cogu hakkinda bilgi sahibi olsaydim dmden fikrimi sunar, gidip denemesini soylerdim.

Simdi videolardan dinleyip 10 dakikada karar verdiginiz yorumlariniza bu forumdaki kimsenin ihtiyaci olmadigini bilmeni isterim. Gercekten bu yorumuma katilmiyorsaniz, bence once kendinize bir bakin. Zira sizin de bu tarz bir basliginiz varmis sanirim. Kendi alacaginiz gitar icin burada baskalarina verdiginiz tavsiyeleriniz ise yaramamis anlasilan.

Son olarak gecen gun oda icin ses yalitimi hakkinda yardim isteyen birisine yumurta kolisi kullanmayin diye tavsiye verdiginizi hatirliyorum. Yani yorumlariniz aslinda beni eglendiriyor ama bilgi kirliligi olusturdugu ve forumun kalitesini dusurdugu icin bu uyariyi yapma geregi duydum. Kisisel algilamayin.

Son düzenleme:
@Gitarı Olmayan Gitarist
Sorun su ki, kendi dogrunuzun yanlis oldugunu hic dusunmeden cevaplamissiniz ve mesajimi satasmak olarak algilamissiniz. Neden yardim etmiyorsunuz demissiniz, oncelikle birkac sebebini kendi adima cevaplayayim.
1. Forumda yeni baslayanlara oneri basliklarinda, gitar secerken dikkat etmesi gereken her sey yazili. Bu tarz basliklar foruma kirlilik olmaktan baska ise yaramiyor.
2. Soylenen iki modelden yalnizca birini kullandim. Digeri hakkinda fikir sahibi olmadan konusup baska birini yanlis yonlendirme riskine girecek kadar aptal degilim. Bir gitar hakkinda yorum yapmak icin yuzde uc sarj ile video izlemenin yetersiz oldugunu biliyorum. Bunlar arasindaki uretim standardi, rahatlik, akor stabilitesi, uretim yeri ve su an aklima gelmeyen bircok konudan cogu hakkinda bilgi sahibi olsaydim dmden fikrimi sunar, gidip denemesini soylerdim.

Simdi videolardan dinleyip 10 dakikada karar verdiginiz yorumlariniza bu forumdaki kimsenin ihtiyaci olmadigini bilmeni isterim. Gercekten bu yorumuma katilmiyorsaniz, bence once kendinize bir bakin. Zira sizin de bu tarz bir basliginiz varmis sanirim. Kendi alacaginiz gitar icin burada baskalarina verdiginiz tavsiyeleriniz ise yaramamis anlasilan.

Son olarak gecen gun oda icin ses yalitimi hakkinda yardim isteyen birisine yumurta kolisi kullanmayin diye tavsiye verdiginizi hatirliyorum. Yani yorumlariniz aslinda beni eglendiriyor ama bilgi kirliligi olusturdugu ve forumun kalitesini dusurdugu icin bu uyariyi yapma geregi duydum. Kisisel algilamayin.

Haklısınız. Ancak o yumurta işinde cidden yapan çok var. Çevremde kime sorsam yumurta kolisi der. Bende ondan bu yalıtım işlerimde kullanılan piramit köpük önerdim.
Hatalarımı görmemi sağladınız, teşekkürler. Mesajı siliyorum.

F/p ve yeni başladığınız varsayarak; Jackson JS serisi.. 11 olur, 22 olur, hele 32 serisi on numara olur başlangıç için.

İlk gitarım değildi fakat 4 yıl boyunca JS32 Rhoads kullandım floydlu olan modelden, ben sıfır almıştım tavsiyem temiz bir ikinci el almanız.. Yoksa soğmayın gitardan :)

Geri