Metal Muff Yeterli Bir Pedal Mıdır?

Hepinize iyi günler benim schecter synyster gates gitarım ve line 6 spider iv amfim var. Rock hard rock ve metal tonunda çalıyorum genelde çünkü daha çok bu tarzlardan hoşlanıyorum. Ancak amfimin yetersiz olduğunu biliyorum ve pedal almayı düşünüyorum. Sorum da bu zaten bi distortion pedalı olarak metal muff top boost yeterli mi ? yoksa başka önerileriniz var mı ?

Gitar hocam bana prossesör tavsiye etti fakat hem fiyat hem de diğer tonları çok kullancağımı sanmadığımdan düşünmüyorum. Düşünmeli miyim ?

ileriye dönük düşünürsek (ama birazcık) ikinci el idare edecek bir prosesör alıp neyin ne olduğunu öğrenirsin daha sonra para biriktirip amfini satarsın düzgün bişey alırsın.

Uyduruk bir prosessor alip da benim gibi sinir hastasi olmani istemem. Ayrica o zlkklmlardan hic birsey ogrenilmiyor. Hepsinin kendine gore ozelligi var. Olmasi gereken signal chain'e cok uzak. Ikinci el bile olsa 100-200 lira ona verecegine "sesini begendigin" (bu kismi onemli cunku alirsin getirirsin eve bu ne arkadas dersen yine slklntl clkar) bir distortion pedali isini gayet guzel gorur. Parayi car cur etmeye gerek yok. Zaten dolar gitti gidiyor....

Zevk renk meselesi ama dinledigim kadariyla metale daha yatkin. Ee adi ustune Metal Muff. Nasil denir bilmiyorum da vlzLlyor. Crunch gibi degil yani pek rock/hard rocknicin degil. Anlatamamis olabilirim Rock/Hard Rock tonlari icin Crunch daha uygun MI Audio Crunch box veya Suhr Riot distortion karakteristiklerine bakabilirsiniz karsilastirma icin.

Zevk renk. Ben MM'tan hiç hazzetmem, sevemedim bir türlü o pedalı. Bu yüzden tarafsız yorum yapmam imkansız, biline.

Yerinde olsam Ibanez Tube King'i bir deşerim. Bence daha versatil.

Merhaba,
Yukarıdaki arkadaşların fikirlerine tamamen katılıyorum. Bu iş zevk ve renk meselesi. Ama ekstra bir high gain bir pedal tavsiyesi
Blackstar HT-DistX'i denemenizi öneririm. Gerçekten yüksek voltajlı plate currentı olan lambasından verim aldığınız, bence güzel tonlu,
bir distortion pedalı.
Ha biraz pahalı (son kur itibari ile ne olduğunu bilmiyorum) ama atlamayıp denemediyseniz denemenizi öneririm.

highgain birşey arıyorsan ben mooer blacksecret öneririm güzel bi rat clonu deniyor ben rat ın kendısını kullanmadım bılmıyorum ama lambalı amfi ile kullanıyorum ve inanılmaz yüksek ve dolgunlugunu yitirmeden veriyor tonu. ve sahibindende 100tl gıbı komık rakamlara bulabılırsın

Geri