Kırılan Gibson Les Paul Custom Headstock'u

Gibson dediyse nasıl demiş ? Size email filan gösterdiler mi? ya da gibson rapor tutmuş mu yoksa, abey gibson böyle demiş biz karışmayız mı demişler ? Gelinime söylüyorum kızım sen anla misali ? Eğer varsa, gibson değerlendirme raporu ya da biz gitarın arkasında durmuyoruz bizimle alakası yok darbe ile olmuş dediği email'i isteyin. Do re'nin uydurması olmadığını anlamak için..
Yok yok gibson'dan gelen mailin kopyası elimde problem tamamen gibson'da
Gibson dedi derken? Kim bu gibson yurt dışına mı yolladılar gitarı?
mail yoluyla fotoğraflar yollandı
o zaman tüketici mahkemesine gideceksin.yapacak bir şey yok.
amerika'da ama gibson?

Gerçekten darbe almadığına eminsen haberin olmadan başkası müdahale edip kırmadıysa/ düşürmediyse yani durduğu yerde olmuşsa, hakem heyetine başvur, 4800 dolar az para değil 2. el araba parası neredeyse, onlar bilir kişi atarlar büyük ihtimal de siz haklı çıkarsınız. Bakalım ne olacak..

Gerçekten darbe almadığına eminsen haberin olmadan başkası müdahale edip kırmadıysa/ düşürmediyse yani durduğu yerde olmuşsa, hakem heyetine başvur, 4800 dolar az para değil 2. el araba parası neredeyse, onlar bilir kişi atarlar büyük ihtimal de siz haklı çıkarsınız. Bakalım ne olacak..
şimdi bu gitarı tüketici hakem heyetine başvuramıyorum fiyatından dolayı ne yapmam gerekiyor.

Anlayamadım, fiyatından dolayı neden başvuramıyorsunuz ? Üst limit mi var tüketici hakem heyetine baş vurmak için? Örneğin, 10.000 tl üstü alışverişlerde tüketici hakem heyetine başvurulamaz diye bir şey mi var ?

Sanırım bu sebepten dolayı direk Tüketici Mahkemesine başvurması gerekiyor. :

BAŞVURUNUN NEREYE YAPILACAĞI
-Ürün/hizmet bedeli 2.320,00 TL kadar olanlar öncelikle ikamet adreslerinin olduğu İlçe Hakem Heyeti Başkanlığına veya firmanın adresinin olduğu İlçe Tüketici Hakem Heyeti Başkanlıklarına,
-Ürün/hizmet bedeli 2.320,00 TL ile 3.480,00 TL arası başvurular Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde olan İl Hakem Heyeti Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.
-Ürün/hizmet bedeli 3.480,00 TL üzerinde olan başvurular Tüketici Mahkemelerine yapılacaktır.

Mahkemeye gidecek o halde. İlginç. Avukat masrafı vs olur o halde. Bir avukatla görüşün derim. Ayrıca 3480 tl çok düşük bir üst limit şuan neredeyse eli yüzü düzgün orta sınıf bir çok gitar bu fiyatın üstünde atıyorum bir japon ibanez rg aldık zuhalden sap bir şekilde sorunlu, bir gitar için mahkemeye mi gideceğiz? 90'ların Türkiye'si gibi ağır ağır işleyen bürokratik düzenin ,taş arabası gibi yürüdüğü zamanlara gidiyoruz.. Tüketici hakem heyeti bizim için bir kazançtı, herşey geriye gidiyor şimdi. Bu limitin artması lazım çünkü kur, çok arttı bir çok üründe. İyice, Eşeğini önce kaybettiren sonra bulduran ülke olduk. 3 ileri 4 geri 5 ileri 6 geri..

Son düzenleme:
Mahkemeye gideceksen yol parası, avukat parası cart curt onları da mahkemeye delil olarak ver gibson beni bu kadar para zarara soktu diye. Haklı görülürsen belki tazminat olarak o zararlar karşılanır.

Ilginc bir karar degil, dunyada sizinki gibi cok sayida gitar oldugundan her sorunda ugrasmayalim diye emsal olmasi acisindan reddetmis olmalari cok yuksek ihtimal. Fotografla kanitlamaniz da zor, custom shop luthieri i gormeden birsey demek dogru degil. Kullanici hatasi diye kestirip atmak pek mantikli degil ama yapacak birsey yok. Mahkeme senelerce surebilir, bu tip konularda kimi atadiklari da merak konusu. Luthier mi yoksa kirilma uzmani mi gibi.

Ilginc bir karar degil, dunyada sizinki gibi cok sayida gitar oldugundan her sorunda ugrasmayalim diye emsal olmasi acisindan reddetmis olmalari cok yuksek ihtimal. Fotografla kanitlamaniz da zor, custom shop luthieri i gormeden birsey demek dogru degil. Kullanici hatasi diye kestirip atmak pek mantikli degil ama yapacak birsey yok. Mahkeme senelerce surebilir, bu tip konularda kimi atadiklari da merak konusu. Luthier mi yoksa kirilma uzmani mi gibi.
bilmiyorum hocam ben bu işleri ama tek bildiğim delice para verdiğim gitarın sapının kırılıp yapıştırıcıyla yapıştırılmış bir şekilde -benim tarafımdan hiçbir şekilde zarar görmemesine rağmen- durduk yere bana böyle sunulması.

tamir ettirelim dediler

Şimdi güzel kardeşim, bu enstruman ithalatçıları/distribütörleri şeytana pabucu ters giydirir. Gibson'a kim bilir mailden sonra neler söylemişlerdir, yok biz baktık vuruk var, yok kullanıcı hatası, falan filan. Gibson tek başına iki fotoğrafa bakarak "malda sorun yok, kullanıcı hatası" demez.

İkinci bir nokta; tamir için para istediler mi? Beleşe yaptıracaklarsa bu zımnen hatayı kabullenmektir. Madem kullanıcı hatası, niye tamiratı üstleniyor? Bunlar bedavaya günahlarını vermez adama, biz tamir ettirelim diyorlarsa durumun gerçekte ne olduğunu biliyorlar demektir.

Son olarak: gitarı alırken "aman dikkat bu gitarlar saptan kırılmalarıyla ünlüdür, şunları şunları yapın; bunları bunları kesinlikle yapmayın" dediler mi?

Ver mahkemeye gitsin ...

Öyle olursa bana getir, ben malımın arkasındayım vs. bunlar hep esnaf ağzı, al işte kırılmış hadi geç artık malının arkasına mı önüne mi desen 75 milyon tane bahane uydururlar. Bedavaya tamir ettirelim diyen, kullanıcı hatası olmadığını kabul eder. Ötesi yoktur.

Geri