Modifiye Mi Yeni Gitar Mı?

Merhaba forum. İbanez grg 121ex gitarımın manyetikleri yetersiz geliyor.Daha iyi manyetikler takmakmı mantıklı yoksa daha iyi bir gitar mı almalı.Strat kadadan sıkıldım ve les paul kasa floyd rose gitarlar varmı. Böyle bi gitar varsa almak mantıklı mı?
Hayırlı forumlar.

Agile Al3100, LTD EC401, Kramer Assault 220+ FR, Epiphone Les Paul Pro FX aklıma gelen ilk Floyd Rose lu les paul kasa gitarlar. Bir araştırın isterseniz.

Elektro gitara başladığım model, ibanez grg121. Aslında, Gio serisinin barındırdığı, yüksek çıkışlı manyetikleri var. Hatta bana clean tonları çok sert geldiği için satmıştım 2 yıl kadar sonra. Ancak modifiye edilecek bir gitar mı, değil bana göre. (şimdi baktım da, ben aldığımda 300 TL idi, şimdi 1000 TL... maşallah :D)

LP kasaya gelecek olursak da yukarıdaki tavsiyelerden Agile ve Kramer'i ülke sınırları içerisinde bulmak zor. LTD ve Epiphone'da da FR special var. Kullandığım, denediğim FR specialler, eh denecek stabilitedeydi. Bir de les paul kasada fr.. Kişisel olarak, LP kasada o doluluk hissini öldürür kanımca. Tabi yine siz bilirsiniz. Bir de son olarak, LTD 401 fr daha kaliteli benim gözümde Epiphone FR'li modele göre. En azından üzerinde emg 81-60 set var.

Niye bu modifiye olayi manyetikle yapilmaya calisiliyor? Manyetik degisiminin farkini hissedebileceginiz bir ekipmaniniz var mi?Ampliniz nedir?

Eger gitariniz rezonant ve ayar tutan bir gitarsa manyetik degisimine degebilir. Ama ekipmaninizi bilmek gerekiyor.

Çokta iyi bi amfim yok. Marshall mg15cfx kullanıyorum şuanlık.
Daha iyi bir ampli almaniz lazim. Bu setup'ta manyetik degisiminin etkisini bile farketmeyebilirsiniz. Paraniz bosa gider.

Forumda "amfi tavsiyesi" seklinde arama yapip, onerilen amfileri gorebilirsiniz. En azindan bir Blackstar ID Core alinabilir ikinci el. Sonuclari ise manyetik degisiminden daha tatminkar olur.

yeni konu açmamak adına buraya yazıyorum;
6 delikli stratıma gençlik hevesi ile 2 delikli köprü taktım farkettim ki ayar tutmuyordu meğerse vida direk bağlanmak yerine silindir gibi birşeye bağlanıyor silindir şeklindeki demir de ağaca çakılıyormuş.
şimdi ben bu köprüyü çöpe mi atmalıyım yoksa bişeyler yapılabilir mi?

Te
yeni konu açmamak adına buraya yazıyorum;
6 delikli stratıma gençlik hevesi ile 2 delikli köprü taktım farkettim ki ayar tutmuyordu meğerse vida direk bağlanmak yerine silindir gibi birşeye bağlanıyor silindir şeklindeki demir de ağaca çakılıyormuş.
şimdi ben bu köprüyü çöpe mi atmalıyım yoksa bişeyler yapılabilir mi?
Tekrar 6 delikli köprüyü tak

Abi şu manyetikleri günah keçisi yapma alışkanlığından bi vazgeçin artık. Manyetikler yetersiz geliyor ne demek? Çok afedersin elinde yarak gibi gitar, her şeyi tas tamam da bi manyetleri mi batmaya başladı? İnsan önce bi klavyesinin falan beş para etmediğinin farkına varır. Aydınlanmaya nedense hep kapitalizmin istediği taraftan başlıyorsunuz.

Bende konu kirliliği yapmamak adına arkadaşın da affına sığınarak bir soru sorucam hiç SX teleye Fender Texas special manyetik takan var mı yada başka bir gitar da olabilir tekrardan özür diliyorum arkadaştan.

Te

Tekrar 6 delikli köprüyü tak
halletim saolun
bu arada problemin sebebini keşfettim 2 delikli olanlar biraz daha yukarda oluyor.Ben bodozlama takınca saddle lar aşağıda kaldı.Sonuç ne derseniz;
1-Köprü bulunduğu pozisyon nedeni ile floydrose gibi 2 taraflı çalışmadı malesef.Blok,ağaca temas ettiği için 2. pozisyona yer kalmadı,ancak ağaca temas ettiği için sustain sağladı
2-Tüm ayarları da yapıldı şu an mükemmel :)

Bende konu kirliliği yapmamak adına arkadaşın da affına sığınarak bir soru sorucam hiç SX teleye Fender Texas special manyetik takan var mı yada başka bir gitar da olabilir tekrardan özür diliyorum arkadaştan.
Ağaç özellikleri deluxe ile çelişmiyor ise yakın bir ton çıkacaktır.Ancak belirtmek gerek sx sound olarak kötü değil ancak bir fender değil.Bunu baştan bilerek yapınız.Çünkü ne takarsanız takın o sx karşıdaki bilmese bile siz bileceksiniz.

Geri