bassım kayıtta distortion sesi veriyor?

merhaba;

abiler gitarımı çalıp tek kanal kayıt yapmk istiyorum.cubase sx3 le.şunuda belirteyim cubase e yeni başladım ve kayıt kısmı konusunda hiç bir şeyini bilmiyorum.
sistem:dc 2.8,1 gb ddr2 ram,250 gb hdd,onboard ses k.

-izlediğim yol;bassı direk mic girişine giriyorum.(kolonlardan istediğim ton geliyor)
-cubase sx3 ü açıp sırasyla>new projeck>empyt<mavi yerde sağ tıklamayla stereo yu seçip alttaki record düğmesini tıklıyorum.
kayıda başlıyor ben çalıyorum birşeyler(sound hala istediğim gibi) kaydı btiriyorum.
sorun burda işte :D
yaptığım kaydı dinlerken iğrenç bir ses geliyor.boğuk,hışırtılı vs.bu arada etraftan duyduğum gecikme olayı yok.çaldığım la duyduğum aynı kayıtda.
bi yerlere ayar vermem gerekiyor sanırım :)

kolonlardan gelen sesi olduğu gibi kaydetmek ve kaydettiğim seside aynı kalitede dinlemek için hangi yolu izlemeliyim.şimdilik sadece bassın sesini güzelleştirsem kafi.davuldu kalvyeydi vs sonraki işler.
büyüklerimizden yardım istiyorum.yarına kadar aydinlanmiş olursam güzel olur.tüm gün cubaseciğimle baş başa olucam :D

Ses denetimini açıyorsun Seçenekler->Özellikler->Kaydetme yi seçiyorsun açılan ekrandan yüksek olan mic seviyesini düşürüyorsun. Sorun çözülüyor.

Bu arada Cubase ile kayıt yaparken F2 ye bas transporter açılsın. Transporter dediğim zımbırtının en sağ tarafında iki tane seviye gösterici :eek: göreceksin. Onlardan sol taraftaki giriş sağ taraftaki çıkış seviyesini gösterir ve bunlar hiçbir zaman kırmızı olmamalıdırlar.
Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben biraz soruşturdum ses kartı al dediler.arayış içerisindeyim şimdi.bi emu 0404 yada delta 1010lt arıyorum uygun fiyata.burdan duyurulur:)

cubase mi yeni başladın kayıt olayına mı yeni başladın bilmiyorum ama yeni başladıysan cubase ile uğraşma adobe audition kullan adobe'un ara yüzü daha kolay daha rahat edersin

Skull_KruSher demiş ki:
Ses denetimini açıyorsun Seçenekler->Özellikler->Kaydetme yi seçiyorsun açılan ekrandan yüksek olan mic seviyesini düşürüyorsun. Sorun çözülüyor.

Bu arada Cubase ile kayıt yaparken F2 ye bas transporter açılsın. Transporter dediğim zımbırtının en sağ tarafında iki tane seviye gösterici :eek: göreceksin. Onlardan sol taraftaki giriş sağ taraftaki çıkış seviyesini gösterir ve bunlar hiçbir zaman kırmızı olmamalıdırlar.
Kolay gelsin.

bencede kesinlikle mic sesi cok açıktır temiz ses alana kadar kıs

Geri