Studio Kulaklık Tavsiyesi

Arkadaşlar Uzun süredir AKG K 512 MKII kullanıyorum fakat uzun çalışmalarda baş ağrısı ve rahatsızlık sorunu yaşatıyor.Yeni bir Stüdyo kulaklık almaya karar verdim fakat kararsız kaldım 1.000 - 1.500 TL aralığında kaliteli kulaklık önerilerinizi rica ediyorum
saygılar

Son düzenleme:
Audio Technica ATH M50x ana kulaklığım. Çok memnunum. Fiyat performans olarak aldığım en iyi bir kaç "şey"den biri (Yurt dışındayken, indirim varken bi de utanmadan pasaportumu gösterip vergi ödemeyerek €138 mi ne almıştım).
Gayet net ve berrak. Herşeyi tek tek duyuyorsun. Aldığım yerde (Klangfarbe) AKG, Beyer, ve Shure deneyerek aldım. Bundan iyi dediğim sadece fiyatı çok daha fazla olan open-back bir Shure du. O da dinlediğim en iyi şeydi resmen. (Shure 1440 ya da 1840 olması lazım). Yolda dinlemek için aldığımdan, ATH M50x'i tercih ettim. Biraz da fiyattan tabi. Shure €300 mü €500 mü neydi :D

Tam düz bir EQsu yok baştan söyleyeyim. Hafif bir eğrisi var. Bence dinleme için, tam olması gerektiği kadar. Ancak, Roland V-drums ile kullandığımda bu hafif eğri rahatsız ediyor. Ama zaten hiç bir closed back tam düz değil, bildiğim kadarıyla.

Pedleri çok iyi. Kulağını yumuşacık sarıyor. Kafa bandının aldında da pad var. Ama senin kafana nasıl olur, kaç saatten sonra ağrı yapar bilemem tabi. Ben hiç bir sorun yaşamadım. Ve ilk alıp dinlemeye başladığım bir iki hafta sürekli "ulan bu şarkı böyle miydi!" diyip, durdum.
Çok reklam yaptım. Hoşçakalın.

Son düzenleme:
Dt 770 pro 250 ohm tek geçerim. Gerek flat lığı gerek rahatlığı. Kayıtta sızıntı yapmaz. Pedleri ile kulakları iyice kaplar. Ayrıntıyı iyi verir ama her sürücü kaldıramaz. 250 bu ohm için söylüyorum

Beyerdynamic dt770 80 ohm kullanıyorum gayet memnunum, tiz bölgesi hafif boostlu olsa da genel olarak flat ve detaylı, altları çok güvenilirdir. 250 ohm'luk olanı her ses kartı doğrudan beslemeyebilir, araya girilecek amfiler de renklendirme yapabilir, riskli yani bence 80liği tercih edin.

Beyerdynamic dt770 80 ohm kullanıyorum gayet memnunum, tiz bölgesi hafif boostlu olsa da genel olarak flat ve detaylı, altları çok güvenilirdir. 250 ohm'luk olanı her ses kartı doğrudan beslemeyebilir, araya girilecek amfiler de renklendirme yapabilir, riskli yani bence 80liği tercih edin.
Çok doğru (y), ben arada bir de kulaklık amplisi kullanıyorum...

Geri