Sanal Ortamda Albüm

'Müzik Endüstrisi' forumunda PASLIBEYLER tarafından 31 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

 1. Spotify, Apple Music gibi yerlerden albüm çıkartıyor insanlar. Yani kendi hazırlayıp kaydettiği albümleri oradan sunuyorlar insanlara ve resmi olarak bir albümleri olmuş oluyor. İnternetten çok araştırdım ama ulaşabildiğim tek şey eğer birileri ile bir anlaşmam yoksa dijital müzik depoları arayıcılığı ile bu işi gerçekleştirebiliyor oluşum.

  Ama bunu nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok. İleride (çok ileride[birkaç yıl sonra]) kendi işlerimi yayımlamak istediğimde tam olarak ne yapmam gerekiyor? Sanırım bu depoların hepsi yabancı. Onlarla iletişime geçip, paralarını ve hazırladığım albümü gönderdiğimde bu iş oluyor mu?
   
 2. distrokid ve cdbaby gibi dijital platformları araştırmanızı öneririm.Buralara belirli bir para karşılığında albümünüzü upload edince gerisini onlar hallediyor.Itunes,spotify vs gibi platformlarda satışa çıkıyor şarkılar o şekilde.
   
  PapaSunn ve PASLIBEYLER bunu beğendi.
 3. Parasını verip hazırladığım albümü gönderiyorum, onlar resmi işleri hallediyorlar ve albüm bir süre sonra çıkışını gerçekleştirmiş oluyor. Bu kadar değil mi?
   
 4. Aynen dostum.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş