Transtörlü Amfi Için Booster Tavsiyesi

Merhaba,
Evde pratik için Marshall MG50 serisi bir amfi kullanıyorum.
3 farklı drive pedalım var. Pedallar ile Fender, Marshall ve Mesa gibi tonlar elde edebiliyorum.
Amfi ve Drive pedalla ile uyumlu bir pedal olsun.
Clean, Rock ve Metal içinde kullunabileceğim,
Özelikle solo için hafif drive verebilecek, booster bir pedal arıyorum.
Sesin yükselmesi yani Clean booster istemiyorum.
Bir klasik olarak İbanez TS9 ilk aklınıza gelebilir.
Benim deneme şansım olmadı ama bazı yorumlardaTS9 lambalı amfilerde daha başarılı, transistörlülerde kendisini gösteremeyeceği yazıyor.
Transistörlü için Bad Monkey, SD1 vb pedallar tavsiye ediliyor.
Marshall Mg serisinde solo için booster tavsiyenız ne olur du?

Sadece solo içinse, bence ts pedalları gayet iş görüyor. Sd1 biraz daha farklı bir etki yapabilir denemek lazım zevkle göre, ben onun kattığı rengi de beğeniyorum aslında.
Çok karakteristik sesler aranmıyorsa bir Joyo, Bad Monkey vs. bence her türlü yeterli olur.

Ben boost için eq kullanıyorum ama artık. Pes notalarda, low end'den yememesi için uzun uzun düşünüp böyle yapmayı uygun gördüm. Pek tercih edildiğini gördüğüm bir yöntem değil ama.

Yalnız Sd1'i cidden atlamamak lazım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece solo içinse, bence ts pedalları gayet iş görüyor. Sd1 biraz daha farklı bir etki yapabilir denemek lazım zevkle göre, ben onun kattığı rengi de beğeniyorum aslında.
Çok karakteristik sesler aranmıyorsa bir Joyo, Bad Monkey vs. bence her türlü yeterli olur.

Ben boost için eq kullanıyorum ama artık. Pes notalarda, low end'den yememesi için uzun uzun düşünüp böyle yapmayı uygun gördüm. Pek tercih edildiğini gördüğüm bir yöntem değil ama.

Yalnız Sd1'i cidden atlamamak lazım.

Birisi RAT tavsiye etti.
Deneyen var mı...

İbanez BB9'umu TS9'umdan shred sololar için daha başarılı buluyorum çünkü çıkış güçü, kompreslemesi ve bası kesmemesi sıkı dist.'da önem kazanıyor. Clean kanalda kesinlikle işe yaramaz ama...TS9'u ise daha kibar boostlar için tercih ediyorum organik tınısından faydalanmak için.

Yakın zamanda EHX Glove aldım, fulltone OCD klonu. Yine bası kesmiyor, gayet yeterli ama mid.leri önde olduğu için hacim biraz daha düşük. Clean tonda da güzel ton versin isteniyorsa tercih edilebilir.

Birde EHX Crayon var, glove'la anladığım aynı drive tonu ama clean sızdırıyor. Daha izmir'de görüp denemediğim için yorumlamayacağım ama görürsen denemekte fayda var.

Ev için birşey diyemem ama onun dışında valla açıkcası MG ye ne yaparsan yap olmuyor. Ben yapamadım yapabilen varsa beri gelsin. Amfilerden soguttu beni MG serisi

İbanez BB9'umu TS9'umdan shred sololar için daha başarılı buluyorum çünkü çıkış güçü, kompreslemesi ve bası kesmemesi sıkı dist.'da önem kazanıyor. Clean kanalda kesinlikle işe yaramaz ama...TS9'u ise daha kibar boostlar için tercih ediyorum organik tınısından faydalanmak için.

Yakın zamanda EHX Glove aldım, fulltone OCD klonu. Yine bası kesmiyor, gayet yeterli ama mid.leri önde olduğu için hacim biraz daha düşük. Clean tonda da güzel ton versin isteniyorsa tercih edilebilir.

Birde EHX Crayon var, glove'la anladığım aynı drive tonu ama clean sızdırıyor. Daha izmir'de görüp denemediğim için yorumlamayacağım ama görürsen denemekte fayda var.

Fulltone OCD drive için nasıl buluyorsun...

Fulltone OCD drive için nasıl buluyorsun...

Deneme şansım olmadı, denk geldiğim yerlerde uçuk fiyatlar sözkonusuydu. Elimdeki klondan anladığım ama plexi tipi bir rengi var (inceden fuzzy tınlayabiliyor solo dinlendiğinde), düşük ayarlandığında TS9 tınısını andırabiliyor. Şu an booster ile distortion'umun arasında duruyor çünkü boostlandığında da orta-yüksek gain'de başarılı (9v adaptörle 18v çalışabiliyor), bluesda kullanılabilecek en drive'lı ton gibi düşün. ABD'de bildiğim kadarıyla ts9'la yarışıyor satışları.

Ben humbucker ve prosesörle kullanıyorum ama EHX'in videosu bence adil veriyor beklenilen tınıyı. Strat gitar kullanmışlar tabii, humbucker'da elbette çok daha dolgun bir tını sözkonusu ama drive aralığını anlamak için izlemeye değer.

Geri