Yamaha Pacifica 612v Entonasyon Ayarı

Merhabalar. Yamaha Pacifica 612v gitarım var. Fakat 612v II olarak çıkan ve Wilkinson tremololu olan yeni modelden değil. Üzerinde R1000V olarak geçen bir tremolo var. Öncelikle söyleyeyim. Kullandığım Fender American standard strat üzerindeki 2 point syncronized tremolo dan daha stabil bir sistem. Çok memnunum. Fakat entonasyonda çok ufak tefek de olsa iyileştirme yapmam lazım ama nasıl yapacağımı çözemedim. Arka kısmında çok küçük delikler var ama alyan girişi mi değil mi anlayamadım. Öyledir diye düşünüp bulabildiğim alyanlar ile deneme yaptım ama o deliklere girecek alyan boyutu da bulamadım. Fender gitarlar için olan boyut buna olmadı. Acaba bu gitarı kullanıp entonasyon ayarı yapabilen var mı?

Uzakdoğu yapımı gitarların yanında gelen alyanlarla Amerikan gitarların yanında gelen alyanlar birbirlerleri yerine kullanılamıyor maalesef, birinde inç, birinde metrik sistem kullanılıyor çünkü. Herhangi bir arkadaşından Amerika'da yapılmamış bir gitarın alyan takımını ödünç alırsan problemin çözülür diye düşünüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uzakdoğu yapımı gitarların yanında gelen alyanlarla Amerikan gitarların yanında gelen alyanlar birbirlerleri yerine kullanılamıyor maalesef, birinde inç, birinde metrik sistem kullanılıyor çünkü. Herhangi bir arkadaşından Amerika'da yapılmamış bir gitarın alyan takımını ödünç alırsan problemin çözülür diye düşünüyorum.
Tamamdır, teşekkürler.

Geri