Serdar Öztop

metafiz demiş ki:
aysu_ demiş ki:
14 Temmuz Joe Satriani İstanbul Konseri'nde Şebnem Ferah ve Serdar Öztop ön grup olarak yer alacaktır, bilginize. :)

arkadaşlar ben bir şeyi anlamıyorum kusura bakmayın!Şebnem Ferah ve Serdar Öztop un ön grup olarak çıkması olayı.bu sanatçılar yada gruplar zaten profesyonel değillermi?tamam Joe Satriani kadar kesinlikle değiller belki ama benim bildiğim genellikle öngrup olarak tanımlananlar amatör olurlar.ama bahsettiğimiz bu müzisyenler amatör değillerki?

Ön grup olarak cıkmak amatör olmak anlamına gelmez ki
Genelde yabancı sanatcılar geldıgınde onlardan once cıkarak bı nevze gelenlerı costuran ınsanlardır.Yabancılardan once.Ama bu kesınlıkle amator olmaları anlamına gelmez.Yabancı ulkelerdede bu boyle.Sebnem Ferah konserlerıde en az o kadar ızleyıce hıtap edıyo zaten.Tabi diğer gruplarda oledır umarım.
Bilgilendırmek ısterım.

rocknsebo demiş ki:
metafiz demiş ki:
aysu_ demiş ki:
14 Temmuz Joe Satriani İstanbul Konseri'nde Şebnem Ferah ve Serdar Öztop ön grup olarak yer alacaktır, bilginize. :)

arkadaşlar ben bir şeyi anlamıyorum kusura bakmayın!Şebnem Ferah ve Serdar Öztop un ön grup olarak çıkması olayı.bu sanatçılar yada gruplar zaten profesyonel değillermi?tamam Joe Satriani kadar kesinlikle değiller belki ama benim bildiğim genellikle öngrup olarak tanımlananlar amatör olurlar.ama bahsettiğimiz bu müzisyenler amatör değillerki?

Genelde yabancı sanatcılar geldıgınde onlardan once cıkarak bı nevze gelenlerı costuran ınsanlardır.Yabancılardan once.Ama bu kesınlıkle amator olmaları anlamına gelmez.Yabancı ulkelerdede bu boyle.Sebnem Ferah konserlerıde en az o kadar ızleyıce hıtap edıyo zaten.Tabi diğer gruplarda oledır umarım.
Bilgilendırmek ısterım.
Olay farklı.Amatörden ziyade kendini tanıtmak amaçlı çıkılır genelde alt grup olayı.Fakat alt grup ile ön grup arasında farklılıklar vardır.Buda sanatçı ve grubuna göre değişir.Mesela basit bir örnek;
Önceki Metallica konserinde Kurban alt grup olarak çıkmıştı kendni tanıtmak.kendi reklamı için.Fakat 2008 deki Metallica konserinde Pentagram çıkacak.Ama Pentagram ön grup olacak.Çünkü ne kendini tanıtmaya nede kitleye ihtiyacı var.Sahne paylaşımı oluyor buda.Dediğim gibi gruplar belli eder bunu.

DEJ-A demiş ki:
rocknsebo demiş ki:
metafiz demiş ki:
aysu_ demiş ki:

Bilgilendırmek ısterım.
Olay farklı.Amatörden ziyade kendini tanıtmak amaçlı çıkılır genelde alt grup olayı.Fakat alt grup ile ön grup arasında farklılıklar vardır.Buda sanatçı ve grubuna göre değişir.Mesela basit bir örnek;
Önceki Metallica konserinde Kurban alt grup olarak çıkmıştı kendni tanıtmak.kendi reklamı için.Fakat 2008 deki Metallica konserinde Pentagram çıkacak.Ama Pentagram ön grup olacak.Çünkü ne kendini tanıtmaya nede kitleye ihtiyacı var.Sahne paylaşımı oluyor buda.Dediğim gibi gruplar belli eder bunu.
Kesinlikle katılııyorum ön grup amatör gruplar için kullanılması gereken bir kavram olmasına rağmen çoğu afiş ve konser tanıtımında bazı amatör olamayan gruplara ön grup adı takılmıştır bu kesinlikle yanlış.... Birden çok grup veya kişinin beraber verdiği (amatör olmayan grup ve sanatçılar için) konserlerde bir ön gruptan bahsetmek kesinlikle yanlış olur. Verdiğin örneklerde çok başarılı ancak Kurban olayına katılasım gelmiyor çünkü yanlış hatırlamıyorsam kurban o dönemin en popüler grublarındandı (yanlış hatırlıyorsam son cümleyi silin atın =)

metafiz demiş ki:
aysu_ demiş ki:

Bahsettiğimiz bu müzisyenler Joe Satriani yanında oldukça amatör müzisyenlerdir zaten. :LOL: Birisi dünya müziğine yön vermiş bir dev diğerleri onu takip edip yaptığının 100 de birini henüz başaramamış ama çok başarılı müzisyenler. ;)

sımdı ona bakarsanız 93 tekı guns konserınde guns n roses dan once brıan may cıkmıstı(davulda da rahmetli cozy powel vardı) yine yanılmıyorsam Metallicadan oncede o zamanlar the cult cıkmıstı sahneye.yani ön grup olayı deyince akla hemen amatör müzisyenler gelmesin kaldıki Sebnem Ferah ve Serdar Öztop hıc bır kıyasla amatör olarak sınıflandırılamaz Sebnem zaten tamamen farklı bir kulvarda,Satriani dünya capında bir gitarist o ayrı ama bu Serdar Öztopu amatör yapmaz,bunlar tamamen farklı seyler.
amatör diye benim gibi evde kendi kendine takılana derler benim bildiğim

Konuyu dağıtmış bazıları.,,Konu serdar öztop değilmi bea. serdsar öztop mütevazi efendi karakterli ve türkiyemize vede avrupaya görede rahatlıkla sıralamaya girecek biridir. Bir kere Ukela değil, bencil değil ayrıca ben ilahım bu dağları ben yarattım gibi daplantıları yok. muzisyen böyle olmalı işte serdar böyle bir adam. Yolu açık olsun. Bu arada Bazı para baronları avrupadan bazı grupları getirmek için bi çuval para veriyorlar.ulan dinazorlar bizim müzisyenlerimize niye sponsor olmuyorsunuz.arkanızdan timsah kovalasın anim allah biii yakalarsaaa eehem.saygılar

Serdar Öztop efendi tavrı ve sadece işini yapıp medya önüne çok çıkmama karakteri ilee türk rock döneminin en iyi gitaristlerinden biridir.Bu karakterli duruşu rahmetliii Yavuz Çetin'de sürdürürdü mütavvazı yaşadı ve efsane olarak öldü. Serdar özellikle ''Doğa için çal ''kampanyasındaki katkılarından beyefendiliğini bir kez daha kanıtlamıştır..

Geri