Serdar Öztop

hastaadam demiş ki:
Burock1905 demiş ki:
Serdar Oztop'un ikinci albumu "mutlulugun gozyaslari" eylul ayinda piyasa olacak arkadaslar... Beklenen haber nihayet geldi...
eylülün onbeşinde albüm piyasada.her parçada ayrı bascı ve bateristle çaılşılmış

Ve hastaadam'in dedigi gibi album 15'i itibariyle cikti arkadaslar, ayrintili bilgi icin www.serdaroztop.com'u ziyaret edebilirsiniz... Site yenilenmis durumda... Ayrica albumun CD'sini aldiginizda icinden bir de site icin bir sifre cikiyor.. Buyuk ihtimalle fan kulup icin kullanilacak bir sifre ancak henuz bu bolum aktif degil... Son olara belirtmek istiyorum ki "Serdar abi eline saglik gitari konusturmussun yine, ama sarki soylemesen olmaz miydi? :)"

Anlayamadım,ilk albümden çok farklı bir sound ve teknik var neden böyle bir ad koydu kendine bilemiyorum 'türk gitaristi' ne demek... Çok sevdiğim dinlediğim bir gitarist ama son albümünde her şarkıyı sevdiğimi söyleyemem,bir gitarist olarak söylemek isterim macun meyan denilen olayların gitarla yapılması bence hoş değil...Neyse o nasıl bir klip hiç yakıştıramadım,imaj meykır'lara uymaz dediğim bir adam onu da yapmış saçlar bet,çalarken girdiği tripler falan iğrenç bir klip yine bence,böyle giderse herhalde yavaş yavaş soğuyacağım anlaşılan...

WashburnSgntr demiş ki:
Anlayamadım,ilk albümden çok farklı bir sound ve teknik var neden böyle bir ad koydu kendine bilemiyorum 'türk gitaristi' ne demek... Çok sevdiğim dinlediğim bir gitarist ama son albümünde her şarkıyı sevdiğimi söyleyemem,bir gitarist olarak söylemek isterim macun meyan denilen olayların gitarla yapılması bence hoş değil...Neyse o nasıl bir klip hiç yakıştıramadım,imaj meykır'lara uymaz dediğim bir adam onu da yapmış saçlar bet,çalarken girdiği tripler falan iğrenç bir klip yine bence,böyle giderse herhalde yavaş yavaş soğuyacağım anlaşılan...
neye göre konuşuyorsunuz anlayamadım kusura bakmayın."iğrençliğin kriterlerini" açıklar mısınız?beğenip beğenmemenize lafım olamaz da uslubunuz cok yanlıs, sizi kınar hatta; "hop birader ne oluyoruz" bile derim :!:

albümü bugün itibariyle almış bulunuyorum...serdar öztopun tekniğine söylenecek söz tabii ki de yok..sololar halla duman çıkaran türden... yanlız serdar öztop bu albümde hala o eski haluk levent kafasında olduğunu hatırlattı bana... açıkcası ilk albümü dinlediğimde müzikal anlamda çok daha farklı ufuklara yöneldiğini sanmıştım.. benim için bu albüm biraz hayal kırıklığı oldu...

söz içeren şarkıların sözleri çok yavan, alışageldik...daha üzerinden geçilmiş türden...zaten bir gitaristin neden vokal de yapabilirm diye bişeyler kanıtlamaya çalıştığını anlayamıyorum.. açıkcası zaten serdar öztop şarkı söylemese de herkesi kendine hayran bırakan birisiydi...yani bence kendini birilerine kanıtlamaya ihtiyacı olmayan büyüklükte biri...ben gibi onu sürekli takip eden ve gerçekten beğenenlerin görüşleri onu artık bağlamamış olacak ki müzik piyasasındaki akordsuz fikirlere kulak verip o da işi bozmuş ve şarkı söylemiş..eğer vokali d.d.gibi güzel ve başarılı olsaydı o zaman tabii farklı düşünürdüm...

albümdeki parçaların bizim kendi ezgilerimizi taşıyor olması çok sevindirici ve gzel birşey bence...bazı arkadaşlar "türk gitarist nedir??" demişlerdi... işte türk gitarist kendi ülkesindekiezgi ve melodik zengiliği kullanarak parçalar yapabilen , yurt dışındakilere bel bağlamayan gitaristtir...

ama bazı parçaların içindeki yaylılar parçayı arabesk denecek havaya sokmuş...serdar öztop'un çok farklı kişilere prodüktörlük yapması doğal birşey...ama onların tarzını kendi parçalarına bu kadar sokması hayret verici...

kısaca bence en kötüleri:güneş doğudan yükselir(tam bir arabesk havası, kıraç&haluk ezgileri) ,yalan (sözler berbat, klip berbat, daha ne diyim şarkı sadece iyi solodan ibaret mantığı) , dünya (haluk levent'in arkadaş albümüne sonradan eklenebilecek bir parça, tipik anadolu rock-öff aklıma gine kıraç+haluk geldi)

kısaca bence en iyileri:mutluluğun gözyaşları, hay-laz, günebakan, hasret, longa& sirley medley

bence Türkiyenin en iyi gitaristlerinden biri ve ülkemizin ismini dünyada duyurabilcek gitarist.attığı soloların ayrı bir güselliği var..aklımda kalan tek şey Azraille Dans ı çalarken neler hissettiği..nası çalıyo napıyo bu adam..adam gitarın her teline dokunduğunda Allah S.Öztopdan razı olsun diyorum..

ama yeni albümüne gelince tek bir cümle söyliyceğim..

Serdar Öztop,sen sus..Gitarın konuşsun !!

Türkiye'de hard'n heavy tarzında ilk enstrümantal albümünü çıkaran Serdar Öztop, "Mutluluğun Gözyaşları" ismini koyduğu muhteşem bir albümle geri döndü. Kurban'dan Pentagram'a kadar birçok gruptan yakından tanıdığımız müzisyenlerin de konuk olduğu albüm ülkemizin çeşitli yörelerindeki türleri hard rock'a yansıtıyor.

Bende bir Serdar Öztop hayranıyım, ilk albümünü çok beğenmiştim. Bu albüm çıkmadan canlı performansınıda izleme şansım oldu çok güzeldi, süperdi, acayipti, felaketti :) Amaa şarkı söyleyince bi garip oldum, pek olmamış sanki. Ama olsun, ben hala seviyorum :D

Ankara'daki

Serdar Öztop
Eren Kömürlü

konseri ayrıntıları çooook çok yakında.
Serdar Öztop'un çalışını canlı izlemek,Sahne performansını izlemek kaçırılacak bişey değil.Serdar Öztop gitar çalınımı açısından gerçekten çok üst seviyede bir insan.

Roth-Azad demiş ki:
pyshcocreps demiş ki:
Gerçekten başarılı bir müzisyen!Gitar çok yakışıyor bence ve hakkınıda veriyor!Haluk Levent e çalarken harcanıyor dediğim bir kişi ama Nitekim şimdide Bulutsuzluk Özleminde çalıyor!
Sahnede izleme şansı bulduğum bir kişi Ben gitar tarzını Yavuz Çetine benzetiyorum !
Yavuz Çetin konusuna katılmıyorum. Bence çalış tarzları çok farklı

Aynen. Yavuz Blues Adamıydı. Serdar ise Safkan Rock Yapıyor. Ha illa Yavuzu Birilerine Benzeticeksen Akın Olabilir...

Bu Arada Serdara Gelince, Bence Türkiyenin En İyisi... Fazla Söze Gerek Yok. Albumu Falan Geçin, Sahnede Canlı İzleyin! Ne Demek İstediimi Anlıycaksınız....

Geri