Belli Perdelerde Cızlama!!!yardim!!!

Dostlar merhabalar. Öncelikle gitarım Ibanez Srx-305. Gitarın sap ayarını hallettim. Yükseklik falan herşey tamam. Ama beni deli eden şey sadece 3. tel 16 , 2. tel 16 ve 20. perdelerin cızlaması. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olursanız sevirim. İyi günler.

Slmlar , öncelikle sap ayarını kesin ve doğru bir şekilde hallettiğinizden emin olmanız lazım , ikincisi tellerin yüksekliğini fazla indirmiş olabilirsiniz , üçüncü ihtimal fretlerde erime veya düzleşme olabilir fretleri kontrol edin.Fotoğraf koyabilirseniz benden nu konuda çok daha tecrübeli arkadaşlar var forumda daha fazla yardımcı olabileceklerdir, kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Slmlar , öncelikle sap ayarını kesin ve doğru bir şekilde hallettiğinizden emin olmanız lazım , ikincisi tellerin yüksekliğini fazla indirmiş olabilirsiniz , üçüncü ihtimal fretlerde erime veya düzleşme olabilir fretleri kontrol edin.Fotoğraf koyabilirseniz benden nu konuda çok daha tecrübeli arkadaşlar var forumda daha fazla yardımcı olabileceklerdir, kolay gelsin.
Muhtemelen 3. ihtimal. En iyisi bi luthiere götürmek olacak gibi.

Selamlar, sorunun 16. 20 perdeler arasında oluyorsa bence sapın çok etkisi yok, Çok çok anormal bozuk olmadığını kabul ederek söylüyorum çünkü 12. Perdeden sonra genellikle köprü yüksekliği devreye giriyor azıcık köprüden telleri yüksektin tavsiyem.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar, sorunun 16. 20 perdeler arasında oluyorsa bence sapın çok etkisi yok, Çok çok anormal bozuk olmadığını kabul ederek söylüyorum çünkü 12. Perdeden sonra genellikle köprü yüksekliği devreye giriyor azıcık köprüden telleri yüksektin tavsiyem.
Dediğinizi dün yaptım. Telleri yükseltip truss rodu gerdim. Cızlamalar yok denecek kadar azaldı. Teşekkür ederim. :)

Sorunun çözüldüğüne sevindim yalnız, Truss rod zaten olması gereken seviyede ise köprüdeki işlem için sapı öne yada geriye almaya pek gerek yok gibi umarım klavyenin tamamında aynı tadı alabilyorsunuzdur :)

Geri