Özel Tasarım Gigbag (kılıf)

Elimde standart ölçülerden farklı baritone bir flying V kasa elektro gitar var; doğal olarak hiçbir yerde buna uygun gigbag veya hardcase yok. Bu sebeple en azından kullanmadığım zamanlarda tozlanmasını engellemek için bir gigbag / softcase yapmayı düşünüyorum.
Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi ve öneri beklerim..
Örneğin İstanbul 'da bu işe uygun kumaşı (süngerli, foam, vs) nereden bulabilirim bilmiyorum ; İMÇ'ye uğradım orada da Mercan Yokuşu 'nda bir ihtimal bulabileceğimi söylediler, kimse tam olarak bilmiyor.

Benimde bir fikrim yok ama biri elbise dolabı gibi bir gitar dolabı yapmış ona koyuyordu. Amaç taşımak değilse öyle bir şey yapabilirsin:)
Gitar boyunda raflar var, ve elbette gitar şeklinde. Açıyorsun gitarın oturacağı bir yer var. Öyle bir şey yapılabilir. Taşınacaksa bu fikri eleyelim tabii:(

images.jpg

Böyle bir şey. Eğer sadece evde saklamak için ise gayet güzel yapılabilir.
Yada hani şu resim çantalarında olan madde var ya, o sağlam bir madde aslında. Resim dosyalarındaki sağlam değil ama sağlamları var. Onlar ve PVC köpük ile yapılabilir. Hem hafif hem sağlam olur.

Onun dışında çanta kumaşı satan siteler var gigbag için olur mu bilmiyorum:
ÇANTALIK KUMAŞLAR - kumasci.com/shop

Bu sitenin ismini cismini bilmediğimizden dolayı bunun gibi bir dükkan bulmak en iyisi. Araştır mutlaka bulursun. Kolay gelsin:) Hardcase yapmak çok zor. Benim aklıma gelen tek malzeme bu okulda kullandığımız resim çantalarında kullanılan malzeme.

Çantacılara gitarınızla giderseniz, orada gitarın ölçüleri alınıp ona uygun ve istekleriniz doğrultusunda çanta yapabilirler.

İstanbul'da bilmiyorum ancak başka merak edenler de olabilir diye; Ankara'da Kızılay Yüksel Caddesi'nden ilerlediğinizde bir çantacı var(dı). Hala var mı bilmiyorum, esnafa sorsanız herkes gösterir. Çok kaliteli enstrüman çantaları üretiyorlar ve isteklerinize göre de üretim yapıyorlar. @Grundar da biliyordu sanırım o çantacıyı. 1-2 yıl önce bir başlıkta bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam. :)

Çantacılara gitarınızla giderseniz, orada gitarın ölçüleri alınıp ona uygun ve istekleriniz doğrultusunda çanta yapabilirler.

İstanbul'da bilmiyorum ancak başka merak edenler de olabilir diye; Ankara'da Kızılay Yüksel Caddesi'nden ilerlediğinizde bir çantacı var(dı). Hala var mı bilmiyorum, esnafa sorsanız herkes gösterir. Çok kaliteli enstrüman çantaları üretiyorlar ve isteklerinize göre de üretim yapıyorlar. @Grundar da biliyordu sanırım o çantacıyı. 1-2 yıl önce bir başlıkta bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam. :)
Baysal (Oxy) Canta :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi

İstanbul'da iki çantacıya sordum ancak yapmıyorlar; kalıp lazım vs gibi saçma sapan şeyler söylediler ben de üstelemedim.
En güzeli sanırım süngeri ve kumaşı ayrı alıp birşeyler ortaya çıkarmak, süngerli foam herhangi bir hazır kumaş bulmak zor gibi.
Bilgi için teşekkürler.

Aynen...(y)

Sevgili @mapofheart

BAYSAL ÇANTA buraya bakabilirsin...Uzundur takip etmiyorum, ama eskiden özel üretim yapıyorlardı, temas edebilirsin...

Sevgiler ve saygılar...

Geri