Şu Ana Kadar Duyduğunuz En Duygulu Solo

Normalde böyle şeyleri pek paylaşmam, biraz kendime saklarım.. Ama bu forumu seviyorum nalet gelsin.. Aklıma gelen bir iki tanesini koyalım bakalım.. Seçemiyorum dersem yalan olur, Camel şarkıları hep favorimdir ama diğerleri de şahane..

Camel - Straight to my heart.. Bunu dinlerken baştan biraz sıkılırsınız, sonra sıkıldığınıza utanırsınız..
(Spoiler 1.20 ve 4.30'da beni uçurur)

Neal Schon - Blue passion.. Abinin kariyerine de bakmak gerek, parça da oldukça güzeldir..

Yngwie Malmsteen - Amberdawn.. İlk duyduğumda bayılmıştım, 1995 yılıydı.. Hala da zevkle dinlerim arada..

Joe Satriani - Clouds Race Across The Sky.. Bu da 2000 yılından.. Master tezimi yazarken bir bu albüm (Engines of creation), Santana Supernaturel, bir de Eric Clapton'ın bir albümü dönerdi bilgisayarda.. Satriani'nin en sevdiğim parçası değildir belki ama duygu anlamında müthiştir.. Abi Why'ı yapmış, hastası etmiş beni ama o başka bir konu..

Bu da benden gelsin o zaman. Atılmış olabilir kusura bakmayın:)

Normalde böyle şeyleri pek paylaşmam, biraz kendime saklarım.. Ama bu forumu seviyorum nalet gelsin.. Aklıma gelen bir iki tanesini koyalım bakalım.. Seçemiyorum dersem yalan olur, Camel şarkıları hep favorimdir ama diğerleri de şahane..

Camel - Straight to my heart.. Bunu dinlerken baştan biraz sıkılırsınız, sonra sıkıldığınıza utanırsınız..
(Spoiler 1.20 ve 4.30'da beni uçurur)

Neal Schon - Blue passion.. Abinin kariyerine de bakmak gerek, parça da oldukça güzeldir..

Yngwie Malmsteen - Amberdawn.. İlk duyduğumda bayılmıştım, 1995 yılıydı.. Hala da zevkle dinlerim arada..

Joe Satriani - Clouds Race Across The Sky.. Bu da 2000 yılından.. Master tezimi yazarken bir bu albüm (Engines of creation), Santana Supernaturel, bir de Eric Clapton'ın bir albümü dönerdi bilgisayarda.. Satriani'nin en sevdiğim parçası değildir belki ama duygu anlamında müthiştir.. Abi Why'ı yapmış, hastası etmiş beni ama o başka bir konu..

Blue Passion favorim listeden teşekkür ederim:)

Belki duyduğum en duygulu solo değil ama In Flames - December Flower'ın solosu beni hala ilk duyduğum günkü kadar etkiliyor. Ders olarak okutulsa yeridir şu kadar kısa sürede şu duyguyu verebilmek (abart abart):

Abi ne yaptın ya:D

Güzel teşekkür ederim:)

Pek tarzım değil ama hoşuma gitti. Teşekkür ederim:)

Öyle parçalar paylaşmış ki arkadaşlar playlist oluşturmak lazım. :)

Bilinenden fazla ismi duyulmamışlara doğru bizde bir sıralama yapalım

Bu nasıl paylaşılmamış hayret. 2013 te konser gününden önce olan imza gününde sormuştum Joe'ya bu parçayı niye hiç çalmadın diye. ( Bir kere çalmayı denedi ve yarıda bıraktı.) Başka çalınacak parçalar var demişti. Bullshit demiştim :) Bu parçayı senin çalman lazım. Senden dinlememiz gerek demiştim. Gitarı imzalatıp ayrılırken hala bana bakıyordu. Konserde bir parçadan önce uzun zamandır çalmadığım duygulu bambaşka bir parça var dedi. Ahanda geldi dedim ama Crying'i çalmıştı. O da yetmişti ama...

Her seferinde tüyleri diken diken eder...

Vinnie Moore'nin kendini bozmadan önceki hali

Bunuda unutmamak şart. DT'nin en güzel solosu bence belkide...

Kiesel yarışması için olan sololarda bulmuştum fena:

Daha bunun symphony xi var, yngwie'si, tony macalpine'si liste gerçekten uzar gider. Ama solo olmadan seslede adamı inletenler var bide. Bu şarkıyla bitirelim. R.I.P. Christopher Lee

Geri