Grover Burgu Lastik Kopması Ve Sert Dönme

Resimde görüldüğü üzere D Telinin akort burgusunun lastiği koptu gitarım yere düştükten sonra bu oldu akort yaparken sert dönüyor akort kaçırma durumu ise önceki haliyle aynı gibi zaten çok akort kaçıran bir gitarım olduğundan sürekli akort yapmaya alışkınım fakat bu durum gitara bir zarar verir mi burguyu değiştirmem yada başka bir çözüm üretmem gerekir mi? veyahut böyle kalmasında bir sorun olmaz mı?

P_20170207_145225.jpg

Bildiğim kadarıyla o plastik parça kulakçığın içine toz girmesini engellemek için bulunuyor. Yani çalışmasında bir sıkıntı yaratmaz. Biraz daha yumuşak dönmesi için ise kulakçığın üzerindeki vidayı -eğer var ise- biraz gevşetmeniz yeterli olacaktır.

Bazı müzik marketlerde set olarak değilde tekli akort burguları satılıyor. Nadirende olsa rastlayabilirsiniz. Pek kaliteli markalar değiller. Hatta Grover'ı o şekilde bulmanız kat ve kat daha zor. Fakat denk gelirseniz o burgulardan alıp lastiğini gitarınızdaki eksik lastikli burguda kullanabilirsiniz. Eğer Ankaradaysanız bende verebilirim. Eski burgularımdan kalma lastikler mevcut elimde.

Aynı sorunu ben de yaşadım. Epihone les paul custom g400 var bende. Bazı burgularda o beyaz plastikler koptu. Sanırım sadece plastikler satılmıyor. Olmaması büyük bir sorun olur mu bilmiyorum. Bendekiler 1 sene oldu (belki daha da fazla).

Akort kaçırma sorunu bende de çok oluyor diyebilirim. Özellikle sol telinde. Burgulardan mıdır yoksa üst eşik değişimi mi gerekir bilemedim.

Bildiğim kadarıyla o plastik parça kulakçığın içine toz girmesini engellemek için bulunuyor. Yani çalışmasında bir sıkıntı yaratmaz. Biraz daha yumuşak dönmesi için ise kulakçığın üzerindeki vidayı -eğer var ise- biraz gevşetmeniz yeterli olacaktır.
Merhaba benim akustik gitarımda alt dan üçüncü telin akort burgusu gevşedi tellere vurduğumda hışırtı yapıyor çözümü nedir inşallah sorunumu yazmakla anlatabilmişimdir

Merhaba benim akustik gitarımda alt dan üçüncü telin akort burgusu gevşedi tellere vurduğumda hışırtı yapıyor çözümü nedir inşallah sorunumu yazmakla anlatabilmişimdir

Geri