Amfi Pedal Setup Hakkında

Merhaba bilgili arkadaşlara bir kaç sorum olucak.
İlk olarak elimdeki ekipmanlar ibanez prestige 2570 fender meksika telecaster ve roland micro cube amfi. bir çok pedal prosesör vs elimden geçti ama aradığım tonu bulamadığımdan hepsini sattım şuan sıfırdan başlamak istiyorum.

Yazın amerikan strat almayı planlıyorum ileri vadelik pedallar tavsiye ederseniz sevinirim bütçe olarak parasını değicek her şeyi alabilirim tavsiye etmekten çekinmeyin.
Almayı düşündüğüm boss dd-3 delay ve crybaby 95q wah var şuan. yaylı wah istediğimden bad horsie ve 95q arasında gidip geliyorum.

Onun dışında şuanlık bana sağlam overdrive ve/veya distortion pedalı lazım.
İkinci bir seçenek olarak amfi alabilirim alırsam lambalı düşünyorum fakat lambalılarda sesi açmadıkça esas tonu elde edememe gibi bir sorun varmış. malum apartmanda oturuyorum lambalı amfi alacaksam ona göre almam lazım.

Yok micro cube iş görür yanına şu şu pedalları al tamamdır derseniz o da kabulüm. micro cube un chorusu reverbi bana şimdilik yeter diye düşünüyorum efekt pedallarını daha sonra setupa ekleyebilirim.
Şimdiden teşekkürler.

Microcube'u pratik yapmak için elinizde tutabilirsiniz ancak daha büyük bir speaker'ı olan amfi gerekli size diye düşünüyorum. 10 veya 12 inch hoparlörü olan güzel bir amfi, elinizdeki distortion pedalı - prosesör vs. de iyiyse gayet keyif alabilirsiniz ev ortamında.

Tarzınız ne olacak bunu belirtirseniz tonu yakalatırız.
Ton için gitar-setup-amfiniz cok onemli.
Birbirinden ayrılmazlar.
1000$ gitarı 100$ amfiye takınca pek tatmin olacağınız ton çıkmaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tarzınız ne olacak bunu belirtirseniz tonu yakalatırız.
Ton için gitar-setup-amfiniz cok onemli.
Birbirinden ayrılmazlar.
1000$ gitarı 100$ amfiye takınca pek tatmin olacağınız ton çıkmaz.
Şöyle söyliyim elimde gitar olarak ibanez prestige ve amerikan strat olucak öyle düşünün.
Çok aşırıya kaçmadan metal soundu elde etmek isterim özellikle ibanez ile. Onun dışında klasik fender strat ile bluesve rock türevi tonları yakalamak istiyorum örnek vermek gerekirse yavuz çetin hayranıyım.

Hangi pedalları denediğiniz bilemiyorum ama distortion pedalları için genelleme yapacak olursak (hoş genelleme ne kadar doğru olur o da ayrı konu ama genel geçer şekilde düşünürsek)

Blues: Boss Blues Drive
Crunch/Rock: MI Audio Crunch Box, Suhr Riot, Rat (Metal kategorisi de olabilir)
Metal: Mesa Throttle Box, MXR EVH 5150, Randall RGod

Boss Blues Drive, MI Audio Crunch Box, Suhr Riot, Rat pedalları zaten efsane pedallar. Diğer pedallara bakacak olursanız karakteristikleri bu pedallar etrafında şekillenmekte. High gain metal pedallar ise amfi üreticilerinin bilinen modellerinin karakteristiklerini taşımakta. Bir çoğunun cloneları mevcut

Para-Çokomel eğrisine göre artık seçim sizin.

Son düzenleme:
Oncelikle iyi 10 veya 12 speakerlu amfi edinmeye bakinin derim. Pedal olarak blues tarzinda xotic bb benim favorim ama tabi ki kisisel begeniye gore degisen alternatifler var. Metal tonlari icin de carl martin heavy drive piyasada pek bulunmasa da guzel bir alternatif.

Delay konusunda yeni cikan modellere cok hakim olmasan da tc electronics marka kotu delay pedalina hic denk gelmedim. Boss kisisel olarak onermiyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Oncelikle iyi 10 veya 12 speakerlu amfi edinmeye bakinin derim. Pedal olarak blues tarzinda xotic bb benim favorim ama tabi ki kisisel begeniye gore degisen alternatifler var. Metal tonlari icin de carl martin heavy drive piyasada pek bulunmasa da guzel bir alternatif.

Delay konusunda yeni cikan modellere cok hakim olmasan da tc electronics marka kotu delay pedalina hic denk gelmedim. Boss kisisel olarak onermiyorum.
Microcube'u pratik yapmak için elinizde tutabilirsiniz ancak daha büyük bir speaker'ı olan amfi gerekli size diye düşünüyorum. 10 veya 12 inch hoparlörü olan güzel bir amfi, elinizdeki distortion pedalı - prosesör vs. de iyiyse gayet keyif alabilirsiniz ev ortamında.
10 12 inç speaker derken lambalı amfiden mi bahsediyorsunuz. Malum sesi çok açamıyorum micro cube un bile dist kanalında 3-4 çizginin üstünde bangırdıyor ev. Dediğiniz gibi speakerlı olan amfi tavsiyeniz var mıdır

Şöyle söyliyim elimde gitar olarak ibanez prestige ve amerikan strat olucak öyle düşünün.
Çok aşırıya kaçmadan metal soundu elde etmek isterim özellikle ibanez ile. Onun dışında klasik fender strat ile bluesve rock türevi tonları yakalamak istiyorum örnek vermek gerekirse yavuz çetin hayranıyım.

Çok pahalı seçenekler var. Ben fiyatı uygun performansı iyi olan bir amfi tavsiye edeyim.
Amfilerde kendine özgü tonlar vardır. Fender Clean tonlarda, Marshall rock ve hard rock, Metalde Mesa'nın bir tarzı vardır.
Bunların hepsini en iyi yapabilen bir amfi yok. olsada muhtemelen 20.000TL olur.
Anladığım kadarıyla, Blues, Rock, Hard Rock tarzında gideceksiniz ama bazende Metal tonları almak istiyorsunuz.
Bir ev kullanıcısınız ve full lambalı evde sıkıntı.
Sizin yerinizde olsam, prosesörü üzerinde olan yarı lambalı bir amfi alırım.
Genelde en olumlu konuşulan ve benimde sevdiğim model Vox VT40+
Birçok sounda size ulaştırır. Metal müzik için bir tane pedal almanız yeterli olacaktır.

Geri