Roland Quad-capture - Scarlett 18i8 Mk2

Merhaba arkadaşlar bu iki ses kartı arasında kaldım. Şimdilik sadece gitar kaydı yapmayı düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Bende Roland Quad Capture var bias ile muhteşem çalışıyor. Yani çok güzel ses veriyor bias ile. Midi, gitar, vokal, bass her türlü kaydı yapabiliyorsun. Preampı çok güzel, kaliteli vs vs
Gayet yeterli bir kart. Öteki kartları hiç denemedim ama 2i2 nin iyi olduğunuda duymuştum

Son düzenleme:
Merhabalar, ben de yaklaşık iki ay önce Scarlet 2i2 MK2 aldım. Amplitube ile birlikte kullanıyorum. Gayet memnunum, kurulumu-kullanımı oldukça kolay. Gecikme vs. sıkıntılar yaşamadım şimdiye kadar. Bu arada, single manyetikli Strat gitar ve Windows 8 işletim sistemiyle kullanıyorum. Kullananlardan Roland Quad Capture kartının da çok başarılı olduğunu duymuştum. Yani bütçenize ve ihtiyaçlarınıza (giriş-çıkış vs.) göre iki karttan birini tercih edebilirsiniz. Ben de @Lodiac gibi, iki kartın da üzmeyeceğini düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.

Ben de quad capture kullanıyorum, hatta bu forumdan almıştım. Preamp'ları oldukça kaliteli, girişte gate ve comp ayarlanabiliyor. En önemli kısmı ise, input'u tuşeye göre otomatik olarak ayarlayabilmesi. Kanala kaydettikten sonra "bu cızırtı nereden geliyor?" diye başlık açmanızı engelleyecek bir özellik bu. Ev projeleri için oldukça yeterli bir alet. s/pdif çıkışı olan bir prosesör vb alet kullanıyorsanız aynı anda 3 enstruman(+1 midi) kaydetme şansınız var. Midi klavyeler midi girişinden girilebiliyor bu sayede bilgisayarı daha az yoruyor vs vs.

Ben de quad capture kullanıyorum, hatta bu forumdan almıştım. Preamp'ları oldukça kaliteli, girişte gate ve comp ayarlanabiliyor. En önemli kısmı ise, input'u tuşeye göre otomatik olarak ayarlayabilmesi. Kanala kaydettikten sonra "bu cızırtı nereden geliyor?" diye başlık açmanızı engelleyecek bir özellik bu. Ev projeleri için oldukça yeterli bir alet. s/pdif çıkışı olan bir prosesör vb alet kullanıyorsanız aynı anda 3 enstruman(+1 midi) kaydetme şansınız var. Midi klavyeler midi girişinden girilebiliyor bu sayede bilgisayarı daha az yoruyor vs vs.

Hocam Quad Capture de driver yüklemek gerekmiyor dimi ? Netten indirmeye çalışıyorum fakat kablo bağlandığı an otomatik olarak yüklenmiştir diyor.

"şimdilik gitar" demişsiniz ama kayıt seviyeniz ve tecrübeniz ilerlediğinde farklı bir kart almanıza ihtiyacınız kalmaz. External modül , reamping kullanmak istediğinizde o kanal fazlalığı sizin çook işinize yarayacak. Bir external modülü stereo bile bağlayamayacaksanız çok kısıtlı kalırsınız. Notebook ile kartı yanınıza alıp Grubunuzun canlı kaydını davula kadar en zengin biçimde kaydedebilirsiniz.

Son düzenleme:
"şimdilik gitar" demişsiniz ama kayıt seviyeniz ve tecrübeniz ilerlediğinde farklı bir kart almanıza ihtiyacınız kalmaz. External modül , reamping kullanmak istediğinizde o kanal fazlalığı sizin çook işinize yarayacak. Bir external modülü stereo bile bağlayamayacaksanız çok kısıtlı kalırsınız. Notebook ile kartı yanınıza alıp Grubunuzun canlı kaydını davula kadar en zengin biçimde kaydedebilirsiniz.
Açıkçası ben de ilerisi için sizin gibi kanal sayısının çok olmasını istiyorum. Ancak scarlet konusunda oldukça çok şikayet olduğunu gördüm. Alırken deneme şansım olmayacak çünkü yurtdışından gelecek. Roland bu konuda daha üstün gözüküyor. Ancak onda da kanal sayısı az.

Eğer cihaz yurt dışından elden gelecek ve vergi vs.'ye takılmayacaksa ve de bütçeniz müsait ise hiç düşünmeden aşağıda linkini verdiğim cihazı alın derim. Bence özellikle bir gitaristin alabileceği belki de en iyi ve en kullanışlı kart. Avrupa fiyatı 1200-1300 euro civarlarında. Amerika fiyatı muhtemelen daha ucuzdur.
Zen Tour A king among portable interfaces | Antelope Audio
İlk bakışta bile güzel bir alete benziyor. Ancak fiyat da güzelmiş. :)

İlk bakışta bile güzel bir alete benziyor. Ancak fiyat da güzelmiş. :)
Esasında ucuz. :)
Antelope bu kartı yeni çıkardı ve bu kartın piyasada tutulması için bence agresif bir politika izliyor. Bu bağlamda şu anda 30 plug-in ve Studio One yanında free olarak geliyor. İlerde ne olur bilemem tabii. Ayrıca ben cihazı gördüm ve dinledim. Alet çok iyi. Konvertörleri çok başarılı. Yani bahsettiğiniz Roland ve Focusrite kalite olarak bu cihazın yanından bile geçemez. :)

Esasında ucuz. :)
Antelope bu kartı yeni çıkardı ve bu kartın piyasada tutulması için bence agresif bir politika izliyor. Bu bağlamda şu anda 30 plug-in ve Studio One yanında free olarak geliyor. İlerde ne olur bilemem tabii. Ayrıca ben cihazı gördüm ve dinledim. Alet çok iyi. Konvertörleri çok başarılı. Yani bahsettiğiniz Roland ve Focusrite kalite olarak bu cihazın yanından bile geçemez. :)
Mutlaka! Ama bendeki bütçe de o aletin yanından geçmemi engelliyor. :) Bahsi geçen alet fiyat olarak sözü geçen ses kartlarının 4 katı... :eek:

Bende Roland Quad Capture var bias ile muhteşem çalışıyor. Yani çok güzel ses veriyor bias ile. Midi, gitar, vokal, bass her türlü kaydı yapabiliyorsun. Preampı çok güzel, kaliteli vs vs
Gayet yeterli bir kart. Öteki kartları hiç denemedim ama 2i2 nin iyi olduğunuda duymuştum
Bias ile kullandığınızda aldığınız tonu "line6 hd 500" ya da benzeri bir processor ile karşılaştırma durumunuz oldu mu? Daha önce Bias' ı bu processorlerin ses kartları ile denedim ama memnun kalmadım...

Bias ile kullandığınızda aldığınız tonu "line6 hd 500" ya da benzeri bir processor ile karşılaştırma durumunuz oldu mu? Daha önce Bias' ı bu processorlerin ses kartları ile denedim ama memnun kalmadım...
Her ses kartı gecikme yapar, Samples/buffer ı düşürdüğünüz oranda gecikmeyi azaltırsınız ancak işleme kalitesi düşer. O nedenle bilgisararda canlı performansa göre HD500 gibi bir dijital işlemcinin tepkileri de işleme kalitesi daha iyi olacaktır.

Geri