5w Amfide Tüp Değişikliği

Merhaba,
Laney 5LT lionheart amfi kullanıyorum. Amfide çıkışta el84 tüp kullanılmış, güzel tonu var fakat üzerinde değişiklik yaparak 50 ler marshall plexi tonu almak istiyorum.pin değişiklik adaptörü kullanarak kt66 tüp ile kendim değiştirebilir miyim? Bu amfi hakkında teknik bilgisi olan biri bu amfi için farklı bir öneri de buluna bilir mi?
Teşekkürler,
Saygılar

EL84'leri KT66'larla değiştiremezsiniz, bacak yapıları farklı. Kaldı ki bazı tip lambalar ayakları uyumlu diye değiştirilse de, şeması itibariyle bir anda bambaşka bir karaktere bürünmez.
JJ'ler çok standar, o yüzden farklı EL84 için örnek Mullard deneyebilisiniz, 90'ların Marshall DSL201/401'lerinde kullanılmış.

Plexi'ler 60larda ortaya çıkıyor, 50ler plexi tonu diye bir şey yok yani :D lamba değişikliğiyle olacak iş değil o, ya amfiyi istediğin yönde marshall benzeri drive veren bir modelle değiştirmen gerekli ya da catalinbread dirty little secret, lovepedal kalamazoo, wampler plexi drive ve benzeri drive pedalları ile isteiğin sonuca yaklaşabilirsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
EL84'leri KT66'larla değiştiremezsiniz, bacak yapıları farklı. Kaldı ki bazı tip lambalar ayakları uyumlu diye değiştirilse de, şeması itibariyle bir anda bambaşka bir karaktere bürünmez.
JJ'ler çok standar, o yüzden farklı EL84 için örnek Mullard deneyebilisiniz, 90'ların Marshall DSL201/401'lerinde kullanılmış.
Teşekkür ederim. Farkl
teşekkür ederim, farklı el84 ler denemeyi düşünüyorum ben de

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Plexi'ler 60larda ortaya çıkıyor, 50ler plexi tonu diye bir şey yok yani :D lamba değişikliğiyle olacak iş değil o, ya amfiyi istediğin yönde marshall benzeri drive veren bir modelle değiştirmen gerekli ya da catalinbread dirty little secret, lovepedal kalamazoo, wampler plexi drive ve benzeri drive pedalları ile isteiğin sonuca yaklaşabilirsin
Hep 50 lere odaklandığım için 50 ler dedim:) ama belirttiğin gibi 50 lerin sonu, 60 ların başı gibi görünüyor gerçekten. Marshall jtm45 hw tonu ve 1959 plexi ler hedefin bakalım ileride olabilir, şimdilik pedallara yöneleceğim sanırım. kt66 tüp geldi ve pin adaptörü ile çalıyorum amfiyi tüpün hacmi sese de yansıyor gerçekten:), düşük ses ve 5/9 drive ile kt66 lı marshall hissi alabiliyorum kendimce. Farkı yüksek ses ve tüpün yeterince ısınmasında alacağım içim şu an yorum yapamıyorum. Bilgileriniz için teşekkür ederim tekrardan

Geri