Favori Solistleriniz

"Uyarı 1 = Her türlü aramayı yaptım lakin buna benzer bir konu bulamadım. Yine de buna benzer bir konu var ve bana atacak bir cengaver var ise, seve seve uçururuz konuyu.

Uyarı 2 = Vokal ve Solist kelimeleri arasında kaldım ikisinin tam olarak ne farkı olduğunu bilmediğim için. Solist yanlış bilmiyorsam asıl şarkıyı söyleyen ama çoğu yabancı kaynakta şarkı söyleyenler vocal olarak geçiyor."

Üç, beş artık aklınızda ne varsa yazabilirsiniz. Ben ikiye ayırıp örnekler vereceğim ;

Sesini beğendiklerim ;
1- Freddie Mercury

2- Ronnie James Dio

3- Tom Waits

4- Till Lİndemann

5- John Cale

Söz yazımını beğendiklerim ;
1- James Hetfield

"Sonra anlaşıldı ki tünelin ucundaki o sakinleştirici ışık; üzerine doğru gelen bir yük treninden başka bir şey değildi" -No Leaf Clover
2- Till Lindemann
"Görkem dolu soğuk ay,
O gecede haykırışları duyar.
Ve hiç bir melek onun için inmez.
Mezarda sadece yağmur ağlar.

Sert meşe tahtalarının arasında,
Müzik kutusu ile birlikte çalacak,
Rüzgarda bir melodi.
Ve çocuk topraktan söyleyecek." -Spieluhr

3- Ve diğerleri
Cidden bu iki adama yaklaşabilen birini görmedim. Kişisel görüşüm, herkese de saygı duyarım. Tartışma amaçlı bir post değildir bu.

Ses olsun söz olsun benim için bir numara daima bu adam oldu, ortaokul sonlarında tanıdım o zaman bu zaman üniversite bitiyor bir kaç ay sonra, her gün sesine bir kulak vermişimdir. Hüzünlü bir anımda da bana diyecekleri oldu;

Coşkuyla dolup taştığımda da yine onu dinledim;

Daha çok parça koyardım buraya da :p The end, just breathe, i'm mine vs. vs. ayrıdır kısaca bende yeri. :)
Ve elbette Christopher Mccandless'da öyle, erken yaşta bu adamlar ile karşılaşmak belki de erken yaşta olgunlaşmama neden oldu. Ve birini tanıyınca bir şekilde yolunuz diğerine çıkıyor. Ordan da ver elini Tolstoy'lar, Jack London'lar, Thoreau'lar. Ve en nihayetinde hayatımı, yaşam tarzımı, değer ölçülerimi bunlar şekillendirdi.
Nerden nereye geldik. :whistle: İçimi de bu vesile ile dökmüş bulundum konu için teşekkürler @PASLIBEYLER :)

1-) Roger waters söz yazma konusunda ki muhteşemliği bir yana ses rengini de çok beğenirim
2-)amy winehouse
3-)şebnem Ferah
4-) Janis joplin

Vokal olarak ;
1-Jon Oliva (Savatage)

2-Bruce Dickinson (Iron Maiden)

3-Steven Tyler (Aerosmith)

Söz yazma konusunda Chuck Schuldiner'ın üstüne tanımam.
Yazılacak daha çok vokal var aslında ama ilk aklıma gelenler bunlar.

images

Beni ses olarak hep tarja turunen çok etkilemiştir. Evanescence'ın Amy'si de çok iyi. Bruce Dickinson, dio, klaus maine, fredfie mercury aklıma ilk gelenler. Bizden murat ilkan,ı çok severim.

Sahne de koşturupta o kadar şarkı söylemek zordur. İyi bir kondisyon gerek.
Bu Kriterlere göre:
Axl Rose - İan Astbury(the cult) - Billy İdol - Simon Le Bon (Duran Duran)

Hiç bir zaman sıkı bir Zeppelin dinleyicisi olmadım, ben Purple takımındanım:) Ama bu şarkı gibi bir duyguyu da hiç bir parçada almadım. İnanılmaz bir atmosfer var bu parçada, Plant de zirvesinde formunun. Orjinali folk şarkısı imiş bunun galiba, ben o versiyonu hiç dinlemedim. Ama Zeppelin'İn burada yaptığı dehşet bir düzenleme ve yorum. Pink'in de iyi bir cover versiyonu var, orada da gitaristi döktürüyor.

Geri