Washburn D10s Mi Takamine Gd10 Mu?

arkadaşlar hepinize merhaba, ben akustik gitar almayı düşünüyorum, müzisyen bir arkadaşımda 10 yıllık Washburn D10S bi akustik var, kendisi aynı zamanda enstürman tamir eden birisi, gitarı elime aldım iyi güzel temiz, ama şimdi 10 yıllık olması beni biraz düşündürüyor. Sizce 600TL'ye bunu mu alayım yoksa 2 yıllık Takamine GD10 ns mi alayım? ikiside aynı fiyat

Jumbo kasa gitar istediğine emin misin ilk önce, ya da elektro akustik bir süre sonrası için daha optimal mi olur.. Bende de 15 yıldır Washburn D10 M/TWR modeli var, çalımı belki alıştığımdan bana keyifli geliyor.. Elixir 10-47 bronze phosphor tellerle "bana göre" çok iyi tonlar alıyorum, ama bend işi tel kalınlaştıkca güç gerektiriyor.. Teli özellikle yazdım, tel tercihi çok önemli.. Koma yapıyor diye alt eşiği 10 liralık eşikle değiştirdim, hatta yerine uymadı, zımpara vs becerdim.. Çoook memnunum.. Washburn D10 gitarın net 25 yıllık kullanıcısıyım.. fiyat performans aletidir.. Takamine'nin bu modelini kullandığımı hatırlamıyorum ama çok Takamine, Jasmine çaldım.. Genelde klavyesi bana rahat geldi, zevkli gitarlar.. Belki Takamine yi daha rahat elden çıkarırsın.. Bence de deneyerek karar ver ama denerken üstündeki teller 2 haftalık mı, 6 aylık mı tonu çok değiştirir unutma..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için, bu hafta washburnü deneyeceğim inşallah beğenirim, gitarı satma gibi bir düşüncem yok zaten, genelde evde anı olarak saklıyorum, gitarı aldığım zaman yazacağım belki faydalanmak isteyen arkadaşlar olur, tekrar teşekkür ederim cevaplar için

Geri