Modellemeli Amfiler(ana Konu Olması Dileğiyle)

O zaman yapacak bir şey yok. Bence İD15 almanız faydanıza.
Bütçe konusunda sıkıntı yaratmasa bende id15 almak istiyordum ama ikinci elini falan alabilirim anca onuda buralarda bulmam zor,vox fiyat konusunda iyi birde ikinci elini bulursam çok iyi olur artık duruma göre 1-2 ay bakıp para biriktirip birini alırım heralde,para da biriktiremezsem, vox mini3 g2 veya ID core serisi falan bakarım heralde çok teşekkür ederim herkese zaman ayırdığınız için.

Bütçe konusunda sıkıntı yaratmasa bende id15 almak istiyordum ama ikinci elini falan alabilirim anca onuda buralarda bulmam zor,vox fiyat konusunda iyi birde ikinci elini bulursam çok iyi olur artık duruma göre 1-2 ay bakıp para biriktirip birini alırım heralde,para da biriktiremezsem, vox mini3 g2 veya ID core serisi falan bakarım heralde çok teşekkür ederim herkese zaman ayırdığınız için.

Eğer biriktiremez isen tarzına uyar mı bilmem ama Line 6 Classic 15 çok iyi. Tavsiye ederim.

Arkadaşlar bugün gitar hocam ile konuştum blackstar ID core20 yi denemiş ve pek beğenmemiş.Sesin düz karşıdan gelmesi gerekirken çok farklı yerlerden geldiğini söyledi.Ayrıca Vox vt20x hakkında ne söylersiniz

Arkadaşlar konuyu ibretle takip ediyoruz ve artık müdehale etmek istiyorum Çünkü bu konuyu okuyan ve okuyacak birçok arkadaş yanlış yönlendiriliyor.

Arkadaş modellemeli amfi sormuş belli ki bütçe kısıtlı ve taşıyacağını söylüyor o yüzden pedal setupları, kafa, kabinler ve ses kartları önermek niye ?

Diğer husus hiç kullanılmayan amfiler hakkında ve tecrübenin daha 1-2 aylık olmasıyla şu amfi çok iyi şu çok kötü demek niye?

Şimdi soruyorum sana @Gitarı Olmayan Gitarist bu kayıtlardan hangisindeki ton daha iyi
İdcore 40

İd15TVP
Çanakkale Türküsü Ver. 3

Şimdi sonuca gelelim bu idcore diğer amfiye göre çok mu kötüde böyle aşağılıyorsun ses ordan burdan geliyor diyorsun ki biz buna stereo diyoruz ki bu flanger ve phaser efektlerinde sizin önerdiğiniz amfileri şiddetle gömer.
Stereo - Vikipedi

Sadece Lamba simülasyonu olan amfiyi överek arkadaşa fazladan bir dünya para ödetmeye çalışıyoruz

İdcore 40 880tl (ikinci elde 550-600lira gibi bulabilir hatta)
Blackstar ID Core Stereo Combo Elektro Gitar Amfi (40 Watt)

İd15tvp 1230tl (ikinci el Yok)
Blackstar ID 15TVP Programlanabilir Kombo Amfi

Gerçekten bana bu kadar paraya değecek bir fark söyleyin sadece :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar konuyu ibretle takip ediyoruz ve artık müdehale etmek istiyorum Çünkü bu konuyu okuyan ve okuyacak birçok arkadaş yanlış yönlendiriliyor.

Arkadaş modellemeli amfi sormuş belli ki bütçe kısıtlı ve taşıyacağını söylüyor o yüzden pedal setupları, kafa, kabinler ve ses kartları önermek niye ?

Diğer husus hiç kullanılmayan amfiler hakkında ve tecrübenin daha 1-2 aylık olmasıyla şu amfi çok iyi şu çok kötü demek niye?

Şimdi soruyorum sana @Gitarı Olmayan Gitarist bu kayıtlardan hangisindeki ton daha iyi

Çanakkale Türküsü Ver. 3

Şimdi sonuca gelelim bu idcore diğer amfiye göre çok mu kötüde böyle aşağılıyorsun ses ordan burdan geliyor diyorsun ki biz buna stereo diyoruz ki bu flanger ve phaser efektlerinde sizin önerdiğiniz amfileri şiddetle gömer.
Stereo - Vikipedi

Sadece Lamba simülasyonu olan amfiyi överek arkadaşa fazladan bir dünya para ödetmeye çalışıyoruz

İdcore 40 880tl (ikinci elde 550-600lira gibi bulabilir hatta)
Blackstar ID Core Stereo Combo Elektro Gitar Amfi (40 Watt)

İd15tvp 1230tl (ikinci el Yok)
Blackstar ID 15TVP Programlanabilir Kombo Amfi

Gerçekten bana bu kadar paraya değecek bir fark söyleyin sadece :)

Benim attığım kayıt kalitesiz bunu söyleyerek attık zaten. Tvp inanın çok fazla fark ediyor denemeden bilmezsiniz. Onun dışında İD15 de sesler bana daha hacimli geldi. Değer mi? Orası tartışılır ama ikinci el bulunursa alınabilir:)

Aynen hocam ses kartı alıcak olsam zaten ses kartı sorardım bu tarz öneriler faydadan çok zarar veriyor bu konuda kesinlikle hak veriyorum.

Yapma hocam ortalık karışık zaten :)
Valla açıkcası benim amfiyle işim yok. Benim bir arkadaş da soruyor aynı fiyat bandında ne alsam diye sonra dedim dur bir bakayım. Kendime alacakmış gibi araştırıyorum ama cidden seçim zor. Şimdi biraz sesli düşünüyorum da en azından seçenekleri indirgemek için bazı kıstaslar belirlenebilir. Çünkü mini g2 ile 20w arası hatırı sayılır bir fark olacaktır. Mesala atıyorum 20-15w olsun arkadas altı üstü olmasın gibi. Sonrası piyasa takip zaten

Valla açıkcası benim amfiyle işim yok. Benim bir arkadaş da soruyor aynı fiyat bandında ne alsam diye sonra dedim dur bir bakayım. Kendime alacakmış gibi araştırıyorum ama cidden seçim zor. Şimdi biraz sesli düşünüyorum da en azından seçenekleri indirgemek için bazı kıstaslar belirlenebilir. Çünkü mini g2 ile 20w arası hatırı sayılır bir fark olacaktır. Mesala atıyorum 20-15w olsun arkadas altı üstü olmasın gibi. Sonrası piyasa takip zaten
Benim için watt çok önemli değil ama evde çalacağım için çok yüksek olmaması tercihim tabiki, ilk sıralarda ton, taşınabilirlik ve fiyat var.Sıfırı 1000 lirayı geçmeyen modellemeli bir amfi arıyorum.Fiyat performans kralı birşey lazım yani bana anca öyle kurtarıcak.:Dbirde evi arabası olursa iyi olur tabiki:D

Bence bir müzik markete gidin ve bütçenize uygun amfileri deneyin. İçinize en çok hangisi sinerse alın. Herkes aynı şeyi sevecek değil. Mesela Vox Vt20'yi beğenmeyen,sorun yaşayan olmuş:D. Ben de aksine Vt'leri seviyorum.:D Ben de Blackstarları ( Id Serileri ) sevemedim. Bir de İnternet'teki videolara pek aldanmayın. Çoğu videonun üzerinde ne oynamalar var ... :D

Eğer hala almadıysan bende deneyimimi aktarayım.Blackstar ID15 de alsan VT20'de alsan gayet mutlu olursun merak etme.İkisi de modelleme canavarı,ama ben şahsen vox tonlarını her zaman daha çok beğenmişimdir zaten Vox'un ton konusundaki ünü meşhurdur.Yeni bir amfisini denedim geçen vxII modeli diye geçiyor ki bence yukardaki iki amfiyi de rahat tokatlar ve fiyatı sadece 800 lira civarı.Ama dediğim gibi bu üç amfiden herhangi birini de alsan sana rahat rahat yeteceğini düşünüyorum

Geri