Gibson Les Paul 50's Tribute

Merhabalar.
Yeni bir gitar almayı düşünüyorum. Maun kasa olması ve humbucker manyetiklerinin olması öncelikli benim için. Aklımda PRS SE Custom 24 vardı fakat araştırma yaparken Gibson ın bu modelini gördüm. Açıkçası sıfır bir PRS SE Custom 24'ten daha ucuz olması ve amerikan yapımı bir gitar olması anında dikkatimi çekti. Gibson'ın yeni bir modeli sanırım. Deneyeniniz, bileniniz varsa beni bu konuda aydınlatırsa çok mutlu olurum.

Genel konuşmak gerekirse Gibson'un bu Tribute serisinden SG, LP, 70's ne denedimse beğenmedim kendi adıma.

Amerikan olması yanıltmasın. İşçilik kalitesi ülkeye bağlı değil pek. Bir de bu serinin Studiosu, P90'lısı var. Weight reliefli (peynir delikli diyelim) gövdedirler hep.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Genel konuşmak gerekirse Gibson'un bu Tribute serisinden SG, LP, 70's ne denedimse beğenmedim kendi adıma.

Amerikan olması yanıltmasın. İşçilik kalitesi ülkeye bağlı değil pek. Bir de bu serinin Studiosu, P90'lısı var. Weight reliefli (peynir delikli diyelim) gövdedirler hep.
O halde PRS SE Custom 24 ya da Epiphone un üst modellerine bakmak daha iyi olur diyebilir miyiz ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim elimden Japon Les Paul Gesi düşmüyor .:) PRS Se Custom 24 ümde var oda güzel gitar ama les paul çalarken sanki elimde gerçek bi gitar olduğu hissiyatini veriyor.
@hackeiommi @grungie
PRS ler tüy gibi gitarlar les paul çalarken gelen traktör kullanıyor hissiyatından sonra PRS ler bir miktar oyuncak gibi kalıyor kullanım rahatlığı açısından. Fakat şahsen ben de ağır gitar severim. İnsana güven duygusu veren yapıları var.

Kendim 2 adet prs se kullanıyorum. Gibson'ın giriş seviyesi gitarlarından daha iyi olduğunu düşünüyorum. O yüzden kullanıyorum zaten yoksa gibson lpj studio falan alırdım :) Bende gövdesi kalın ve ağır gitar sevdiğim için araştırdım, prs se'lerin içinde gövdesi en kalın, en ağır, weight relief falan olmayan mark tremonti custom modelini edindim. Yaklaşık 4.5 kg. Kamyon gibi gitar. Dediğim gibi gerek kalitesi olsun, gerek hissiyatı olsun, gerek tonları olsun Gibson'ın giriş seviyesinden çok daha beğeniyorum.

2016 değilde 2017 Tribute T olanları sağda solda çok övüyorlar. Özellikle satin gold top olana ciddi derecede halleniyorum. Dorede stoklarda yok diyor olsa mutlaka gidip denemek istediğim bir gitar.

Son düzenleme:
Kendim 2 adet prs se kullanıyorum. Gibson'ın giriş seviyesi gitarlarından daha iyi olduğunu düşünüyorum. O yüzden kullanıyorum zaten yoksa gibson lpj studio falan alırdım :) Bende gövdesi kalın ve ağır gitar sevdiğim için araştırdım, prs se'lerin içinde gövdesi en kalın, en ağır, weight relief falan olmayan mark tremonti custom modelini edindim. Yaklaşık 4.5 kg. Kamyon gibi gitar. Dediğim gibi gerek kalitesi olsun, gerek hissiyatı olsun, gerek tonları olsun Gibson'ın giriş seviyesinden çok daha beğeniyorum.

2016 değilde 2017 Tribute T olanları sağda solda çok övüyorlar. Özellikle satin gold top olana ciddi derecede halleniyorum. Dorede stoklarda yok diyor olsa mutlaka gidip denemek istediğim bir gitar.
2016 - 2017 yazmamışlar o kısmını anlayamadım. Gitarın teknik özelliklerine de çok değinmemişler. 50's tribute olarak geçiyor sadece. Link : Gibson Les Paul 50s Tribute Satin Ebony Elektro Gitar
Bu arada Tremonti signature ların custom 22 lerden çok daha ucuz olması garip geldi. Push - Pull özelliği dışında eksisi yok fakat artıları çok fazla. Bu fiyat farkının sebebini biliyor musunuz ?

Dorenin sitesinde başlık farklı gitara aittir, fotolar başka gitara aittir, açıklaması bambaşka bi gitara aittir :) Sakın gitar hakkında bilgi edinmek için dorenin sitesine bakmayın. Büyük ihtimal akraba kontenjanından birini koymuşlar, googledan doğru yanış bakmadan copy paste yapıp yüklüyor siteye.

PRS SE serisini yurtdışı fiyatları iyi kötü hep aynı. Floydlu EMG li modeller daha pahalı oluyor torero vs. gibi ama geri kalan 3 aşağı 5 yukarı 700-800 Dolar arası gidip geliyor. Diğer gitarım zach myers se oda aşağı yukarı aynı fiyat. PRS'in fiyat politikası genelde böyle...

Benim bahsettiğim Gibson modeli bu.

Gibson Les Paul Tribute 2017 T - Satin Gold Top
Gibson Les Paul Tribute T 2017 Satin Gold Top Elektro Gitar

Son düzenleme:
Dorenin sitesinde başlık farklı gitara aittir, fotolar başka gitara aittir, açıklaması bambaşka bi gitara aittir :) Sakın gitar hakkında bilgi edinmek için dorenin sitesine bakmayın. Büyük ihtimal akraba kontenjanından birini koymuşlar, googledan doğru yanış bakmadan copy paste yapıp yüklüyor siteye.

PRS SE serisini yurtdışı fiyatları iyi kötü hep aynı. Floydlu EMG li modeller daha pahalı oluyor torero vs. gibi ama geri kalan 3 aşağı 5 yukarı 700-800 Dolar arası gidip geliyor. Diğer gitarım zach myers se oda aşağı yukarı aynı fiyat. PRS'in fiyat politikası genelde böyle...

Benim bahsettiğim Gibson modeli bu.

Gibson Les Paul Tribute 2017 T - Satin Gold Top
Gibson Les Paul Tribute T 2017 Satin Gold Top Elektro Gitar
Do - re gibi ünlü bir firmanın bu şekilde özensiz davranması baya sinir bozucu o halde. '' Aslında 2.500 fiyata baya sağlam gitara benziyor '' diye düşünürken kötü oldu bunu öğrenmem. 2. el se 24 custom 30th anniversary chestnut buldum fakat üzerine bir miktar daha koyup Tremonti modeline bakmak cazip geliyor hala. Gerçekten firma konusunda da özellikle SE serilerindeki fiyat farkının bu kadar az olması bir yandan çok güzel bir durum fakat diğer yandan da insanda büyük bir kararsızlığa sebep oluyor.

arkadaşlar 2. el temiz gibson les paul tribute t 2017 veya 2016 da olabilir elektro gitar arı yorum tanıdığınız varsa ciddi alıcıyım iletişim 05452527048 burdan ulaşabilirsiniz teşekkürler

Geri