Edge Pro Tremoloya Tremsetter Takılır Mı?

merhabalar. benim ibanez rg1570 gitarım var bu gitarda hali hazırda edge pro tremolo sistem var. ben ek olarak tremsetter taktırmak istedim. Ankara evrensel müzikte Kenan abiye gittim bu dedi senin gitarına bu uyumsuz dedi. eyvallah dedim. ama internette ibanez edge pro ve benzeri sistemlerine tremsetter takılmış gitarlara rastladım. tamam en uygunu ibanez backstop diye bir sistemmiş, ama bu sistemi bulabilene helal olsun. her neyse fazla uzatmayayım. benim derdim tremsetter benim gitarıma takılır mı? sizlerden edge proya tremsetter takan veya taktıran oldu mu? teşekkürler...

Kızılay'da Mod Müzik'te Özgür bey var. Bir de ona gider misin? En azından uyumsuz ise bile durumu açıklar. Ama yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Kenan abinin uyumsuzdan kastı nedir açıkçası merak ettim!!

Benim gitarımda edge pro var ve 4 yıldır tremsetter takılı. Gitarını gövdesini delmen gerekiyor, bu işlere meraklıysan kendinde takabilirsin aslında. Youtube'da bolca montaj videoları mevcut inceleyebilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kızılay'da Mod Müzik'te Özgür bey var. Bir de ona gider misin? En azından uyumsuz ise bile durumu açıklar. Ama yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Kenan abinin uyumsuzdan kastı nedir açıkçası merak ettim!!
Baktı tremsetterıma dedi bunu fender strattan çıkarmışlar onun için uyumlu dedi. Egde prolarda yayların köprüye bağlı ucunda bi blok var vidalı ondan dolayı monte edilmez dedi bunu çıkaramayız dedi. Kenan abi çok fazla açıklama yapmaz diye üstelemedim ama tatmin olmamıştım pek. Canı istemedi belki yapmak Kenan abinin işi pek belli olmaz. Şuan Ankarada yaşamadığım için o dediğin yere gidemem malesef

Baktı tremsetterıma dedi bunu fender strattan çıkarmışlar onun için uyumlu dedi. Egde prolarda yayların köprüye bağlı ucunda bi blok var vidalı ondan dolayı monte edilmez dedi bunu çıkaramayız dedi. Kenan abi çok fazla açıklama yapmaz diye üstelemedim ama tatmin olmamıştım pek. Canı istemedi belki yapmak Kenan abinin işi pek belli olmaz. Şuan Ankarada yaşamadığım için o dediğin yere gidemem malesef
Ben Ankara'da yaşadığını düşünerek tavsiye etmiştim. Muhtemelen uğraşmak istemedi, yoksa tüm köprülü gitarlara uyumludur o aparat. Blokla yaylar arasında denge ölçüyü sağlamak amaçlıdır; yoksa sadece Fender patentli üretilirdi.

Geri