Overdrive-distortion Boostlamak

Selamlar herkese. Bende amt p2 preamp ve golden cello overdrive pedalları var. Ayrıca spark mini booster. Bunları kullanarak geçen kayda değer bi boost alamadım. clean booster olduğu için mi. Ya da bu üçlüyü nasıl efektif kullanabilirim?

Selamlar herkese. Bende amt p2 preamp ve golden cello overdrive pedalları var. Ayrıca spark mini booster. Bunları kullanarak geçen kayda değer bi boost alamadım. clean booster olduğu için mi. Ya da bu üçlüyü nasıl efektif kullanabilirim?

Web demosundan anladığım kadarıyla P2'nin üzerindeki gain düşük olduğunda bile kırılmasındaki azalma çok az, pedalı kendinden boostlu gibi düşümek lazım. Birde tonu doğuşkan bakımından zengin, yani boss tip bir dist. pedalı OD ile boostlanınca daha zengin duyulabiliyor ama bu pedalda zaten bu tip bir tını var (amfi sim. diye adlandırılmasının sebebi).

Underdrive denenebilir (yani overdrive'ın tersi), golden cello'nun levelını düşük tutup P2'yi iyice temizlemek ve golden cellonun gain'i ile renge değişiklik vermeye çalışmak. Tepkisi, dipgürültüsü vs tabii nasıl olur bilemiyorum.

Boost pedalını doğru yerde kullanmak önemlidir elbet. Örnek vermek gerekirse, bir overdrive/distortion pedalından önce boost pedalı kullanmak ses seviyesini arttırmaz, drive pedalı ses seviyesini de sıkıştırır çünkü. Overdrive/distortion'dan sonra yerleştirilecek boost pedalı ses seviyesini arttırır, overdrive/distortion miktarına etki etmez. Bu prensipleri göre deneyerek doğru boost miktarını yakalayabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Boost pedalını doğru yerde kullanmak önemlidir elbet. Örnek vermek gerekirse, bir overdrive/distortion pedalından önce boost pedalı kullanmak ses seviyesini arttırmaz, drive pedalı ses seviyesini de sıkıştırır çünkü. Overdrive/distortion'dan sonra yerleştirilecek boost pedalı ses seviyesini arttırır, overdrive/distortion miktarına etki etmez. Bu prensipleri göre deneyerek doğru boost miktarını yakalayabilirsiniz.
Teşekkürler. Bunu denememiştim :)

Geri