Çalıntı Ekipman Başlığı

Arkadaşlar,

Umutlandırmayayım ama Does this look right to you? 2008 Standard Headstock seri no buradan alınmış (zaten kulakçıklar farklı), bu satıcı ya dolandırıcı, yada hırsız ve gerçekten sevgili @Cosmicsea nin çalınan gitarını farklı bir seri no ile satmaya çalışıyor...Diğer fotolar ise gerçekten gitarın fotoları sanki, yakın takip edin derim...

Sevgiler ve saygılar...

Sayın Grundar hocam,

Sanırım ilkin kardeşim ciddi bir ipucu bulmuş, renk vermemek için benim çalıntı ilanlarını silermisin çok rica etsem.

iki gitarında switch bölgesi aynı yamuklukta bence kesinlikle bu senin gitarın hocam.
Ayrıca seri numarasının olduğu foto başka bir gitardan alınmış

Dosyalar

• WhatsApp Image 2017-06-12 at 12.45.28.jpeg
    WhatsApp Image 2017-06-12 at 12.45.28.jpeg
    76.3 KB · Gösterim: 551
Aynen, sonradan seri noyu yazdı, tutuyor.

İlkinkazan'ın mütiş çabaları ve iş birliği sayesinde hırsız bugün yakalandı ve GİTAR BULUNDU abiler. Tüm çabaları ve yardımları için ilkin babaya, operasyon için hırsızlık asayiş büroya ve bu platfomu oluşturma ve yürütme başarısını gösterdiği için türkrock ekibine en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. İyi insanların hala olduğunu görmek, bilmek rahatlatıyor insanı.

İlkinkazan'ın mütiş çabaları ve iş birliği sayesinde hırsız bugün yakalandı ve GİTAR BULUNDU abiler. Tüm çabaları ve yardımları için ilkin babaya, operasyon için hırsızlık asayiş büroya ve bu platfomu oluşturma ve yürütme başarısını gösterdiği için türkrock ekibine en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. İyi insanların hala olduğunu görmek, bilmek rahatlatıyor insanı.
Müthiş haber (y)(y)(y), çok geçmiş olsun...Madem artık hırsız yakalandı, konunun detaylarını da paylaşabilirseniz, belki faydalı olur...

@ilkinkazan a gelsin "Sen neymişsin, beah abi? A, a, a..."...:happy:

Son düzenleme:
Öncelikle Deniz'e çok çok geçmiş olsun diyorum, olayı başarıyla kapattık en az onun kadar rahat ve mutluyum şuan :D
Konu özetle şöyle gelişti;
Bu malzemeleri çalan arkadaş facebook alım-satım sitelerinde beni görüp mesaj attı. (Bkz. Cami duvarına işemek).
"Gibson marka gitarımı nereye satabilirim" dedi. Zaten bu soru herşeyi anlattı, ama ilk etapta ya bir arkadaşım trollüyor ya da bu aliexpressden getirdi yüksek fiyattan vermeye çalışıyor olabilir diye düşündüm, hırsızlık olayı da aklıma geldi ama çok ihtimal vermedim. Detay istedim; marka model bilmiyor, konuya çok uzak, fotoğraf istedim; sadece sapın fotoğrafı çekip yollamış, seri no istedim; internetten bulup atmış. Bende bu ara çok yoğun olduğum için sahte arkadaşım bu gitar deyip konuşmadan çıktım. Sonrasında tamamen tesadüfi bir şekilde bu başlığa girdim, bi heyecan yaptım, konuşmadan da birkaç gün önce ayrılmıştım, mesajlaşmayı buldum elemanı ekledim ve konuyu düzeltip çocuğu kafaladım, gitara alıcı oldum. O esnada Deniz ile sürekli iletişim halindeydik, kendisi de mahallede görmüş çocuğu o esnada. Sonra bu arkadaşı yakalayıp güzelce bir dövsek mi diye kısa süreli mantıksız gelgitler yaşadıktan sonra polisle çözme kararı aldık :D
Deniz koşturup sivil polisler ile görüştü, sivil polisin numarasını elemana verdim arkadaşım gibi, sonrası malum, arkadaş şuan nezarethanede konuşmama hakkını kullanıyormuş :D:D:D:D:D
Velhasılı konuyu sakin bir şekilde çözmüş olduk, umarım gitardan başka götürdüğü şeylere de ulaşabilirler, sıradaki temennim bu yönde :)

Çalıntı gitarı satarken suçüstü yakalanması güzel oldu ama, malesef eve giren hırsızın o olduğuna dair kamera görüntüsü yok elimizde.
Hırsızlıktan mahkemeye çıkar, mahkeme de aleyhinde sonuçlanır dediler ama mahkemeler 2 yıl filan sürdüğünden o süre içinde tutuksuz yargılanır dedi polisler. Yani bugün veya yarın salıverecekler o...ç..nu. Diğer çalınan eşyalara ulaşamadık henüz, çok da ümitli değilim ama sağlık olsun. Daha gitarı alalı 20 gün olmamıştı, 2 yıl kredisi devam ediyordu filan. İlkin kardeşimizin işini gücünü bırakıp bu kekoyla uğraşması sayesinde insanlık, sanat ve dayanışma bir kez daha kazandı.

Harika bir haber.Burda veya baska bir yerde okudugum zaman kendi esyam calinmis gibi uzuluyorum her seferinde.Simdi de ayni sekilde sevindim.

Umarim butun calinti gitarlar sahiplerine doner.

Geçmiş olsun. Benim merak ettiğim şey biraz farklı. Polis gitarı hemen size verdi mi? Gitarın sizin olduğunu kanıtlama sürecinden de bahseder misiniz? Ya da böyle bir şeye ihtiyaç oldu mu? Öncesinde polise gitarın seri numarası ile başvurmuş muydunuz? Adam çalıntı olduğunu itiraf etti ama sizin de gitarın sahibi olduğunuzu bir şekilde kanıtlamanız istenmedi mi? Araba gibi bunun bir ruhsatı da yok. Herhangi bir belge, fatura vs. gösterdiniz mi? Tüm yorumları okudum ama atladığım bir nokta varsa kusura bakmayın. Bu nokta aklıma takıldı sadece.

Geçmiş olsun. Benim merak ettiğim şey biraz farklı. Polis gitarı hemen size verdi mi? Gitarın sizin olduğunu kanıtlama sürecinden de bahseder misiniz? Ya da böyle bir şeye ihtiyaç oldu mu? Öncesinde polise gitarın seri numarası ile başvurmuş muydunuz? Adam çalıntı olduğunu itiraf etti ama sizin de gitarın sahibi olduğunuzu bir şekilde kanıtlamanız istenmedi mi? Araba gibi bunun bir ruhsatı da yok. Herhangi bir belge, fatura vs. gösterdiniz mi? Tüm yorumları okudum ama atladığım bir nokta varsa kusura bakmayın. Bu nokta aklıma takıldı sadece.

Eve hırsız girdiğinin hemen ertesi günü polise gidip şikayette bulunmuştum. Çalınan eşyalarımı ve seri numaralarını tek tek ifademe yazdırmıştım. O çok faydalı oldu. Bunun dışında da hırsız gitarı orjinal hardcase i yerine rastgele bir gigbag in içine koyup götürmüş, üzerinde seri numarası yazan orjinal gibson sertifikası da hardcase içinde olduğundan bende kalmıştı. Polise sertifikasını da gösterip fotokopisini ifademe eklettim. O yüzden bulunduğunda gitarın gerçekten benim olup olmadığına dair hiçbir soru işareti oluşmadı. Bu arada güzel haber, bu süreçte çok yardımcı olan polis abiler hırsızı ifadesinde çelişkiye düşürmüşler. Önceden letgodan aldım çalmadım filan demiş, sonra hiç bir kanıt gösteremeyip zırvalayınca yalan söylediği ortaya çıkmış, öncesinden de sabukalı olduğu için tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilmis. Şimdi içeride yani Çok çaba sarfettik, buluşacak sivil polis ekibini ayarlayana kadar gitmediğim karakol, asayiş kalmadı. ama başından beri hırsızı kafalayıp buluşmaya ikna ederek en büyük güzelliği ve en kilit rolü İlkin baba üstlendi sağolsun. Beni de bu zamana kadar hiç tanımamasına rağmen, hiç bir zahmetten kaçınmadı. Allah binbir razı olsun, onun sayesinde şimdi gitarım kucağımda parmak egzersizi filan yapıyorum :) umarım her malı/ekipmanı çalınan kardeşimize böyle bir mutlu son nasip olur. Bilgisayar, ps3, saat filan da çalınmıştı ama, ben gibsonuma kavuştum ya onlar olmasa da olur :)

Bu akşam Tünel'de bir mağazaya taksici gelip Meksika yapımı, Pembe boyalı, tortoiseshell pickguard'lı, reliced bir Fender Telecaster satmaya çalıştı. Böyle bir gitar kaybeden / takside unutan varsa veya tanıdığı böyle bir gitar çaldıran / kaybeden / unutan varsa taksinin plakasını verebilirim.

Son düzenleme:
Geri