Les Paul Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda Mr.Gontier tarafından 17 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar geçen bi konu açmıştım explorer gitarlar hakkında dün bi müzik dükkanına gidip explorer gitar denedim fakat bana göre olmadığına karar verdim şimdi les paul kasalara bakıyorum bütçem yine 2000 2500 2. el alabilirim hatta daha bile iyi olur diye düşünüyorum.
    Ama kesinlikle les paulun o klasik renklerinden birini istiyorum o studio modellerindeki iğrenç kırmızı renkli les paullar çok itici gerçekten
    Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar birde bu arada epiphone lar arasında gerçekten sağlam iş yapar diyebileceğiniz les paul modelleri hangileri ?
    # Tonum tarzım her neyse ağırlıklı olarak Metallica trashı bazen de gary moore tarzı bir sound tam anlatamadım ama anlamışsınızdır siz :)
    Epiphone Les Paul Tribute Plus Outfit - Elektro Gitar

Bu gitar hakkında ne dersiniz ?

Son düzenleme: 17 Şubat 2017
  2. Anladığım kadarıyla arkadaş görüntüsünden dolayı Studio istemiyor ve şuanki durumda sıfır epi almak ta hiç mantıklı birşey değil gibi. Geriye ya Çin Epilere 1200-1300 verip 1-2 yıl takılıp para biriktirip Gibson Les Paul alacak, ya da 1500 lira civarına Koreli eski Epiphone Les Paul'lerden alacak. Görüntü olarak Standart'a yakın oluyor trdeki Kore Epiler. Ben de bir ara Les Paul'e merak salmıştım ama kendime ben Thrash'çiyim dedim ve bana yakışmaz diyip gittim bir superstrat aldım. Şaka bir yana solo atarken LP'lerde klavyenin ileri perdelerine sanki ulaşmak daha zormuş gibi geliyor bana. Bir de skala olayı var, 22 perde olursa köprü manyetiği daha az tizli, sap manyetiği daha dolgun tonlu olur, köprünün yeri de biraz daha ileride olur yani sağ el pozisyonun sapa doğru kayar 24 perdeye göre.
    Sen LP de almazsın bence, bir konu daha açıp hangi Superstrat'ı önerirsiniz tarzı birşey soracaksın gibi geliyor bana. Keşke hepsini tek başlıkta yapsan.

3. Forumda 850 liraya cok guzel bir epiphone lp var. Deneme icin bence mukemmel bir fiyat.zarar etmeden elden cikarilabilir sonradan.

Ilan sahibini tanimiyorum reklam amacli degil, oneri icin soyluyorum.

4. Hocam ilgilenirseniz Prs Se Fredrik Akesson signature satıyorum . Les Paul kasa yine maun gövde ama abanoz klavye ki büyük bir avantaj , Tone Pros köprü , perdelere kolay erişim için deep cutaway falan var. Bir özelliklerine bakın isterseniz , düşünürseniz uygun bir fiyata anlaşabiliriz.

5. Bende bu gitardan var. Benim de butcem sizinki kadardi. Once farkli yerlerde farkli zamanlarda Gibson Studiolar denedim. Sonra Zuhalde sirasiyla Gibson Studio Gibson Standart ve Epiphone tribute outfit denedim Fakat en cok hosuma giden Epiphone oldu. Birden

daki sesi duydum ve tamam dedim.

Soyle soyleyeyim Epiphone nun ust modelleri hic de yabana atilir degiller ki tribute'de donanim zaten Gibson. Ben ikinci ele guvenemedigim icin bu sekilde tercih ettim. Zamaniniz ve imkaniniz olursa 2. el Esp Prs leri de takip edin derim.

Gitarı Olmayan Gitarist bunu beğendi.
  6. Prs se modellerine bakabilirsin ya da schecter.

7. schecter solo 6 (Diamond seri kore malı) öneririm fiyatı da fazla değil

8. Bende Gibson Les Paul Tribute 60s var. 2013 model. Çok memnunum. Tonları daha üst model Les Paullere yakın. Gibson'ın Tribute serisi için Youtube'ta yayınladığı videoya göre bu seride görsel işçilikten kısıp tona öncelik vermişler. Uygun fiyata iyi ton yani. 2013 modelleri Burstbucker manyetikle gelmişti gayet iyiydi. Ben kerndi ihtiyaçlarım doğrultusunda köprüde 498T sapta Seymour Duncan P-Rails ile değiştirdim. Yeni Tribute 60lar P90 ile geliyor. Tribute T diye 2017 modelleri var; 498T - 498R ile geliyorlar. 2017leri hiç denemedim. Ama onlara da bakmaya değer gibi duruyor kağıt üstünde. Sıfır fiyat aralıkları 3500TL civarı. Dediğim gibi bendeki 2013 Tribute 60 dan çok memnunum. Çalan ve dinleyen de gayet beğeniyor. Sıfırı 3500 iken senin bütçene 2. el bulabilirsin umarım. Kesinlikle bakmaya değer bir seri. Tribute 50s ve Tribute Future serisi de vardı. Ben beğenmemiştim. Ona göre. Karıştırma diye söyledim. Özellikle Tribute Future serisi kötüydü.

9. 2.el yurtdışı fiyatı 1250 1500 dolar arası değişen gibson bonamassa burda alım satım kısmında 3000 TL'ye satılıyorken, manyetikleri gibson diye çin malı epiphone'a 2500'lü rakamlar vermek ""bence"" hiç akıl karı değil.

10. Satılık - Gibson Les Paul Goldtop Joe Bonamassa Signature

Forumu karıştırın! Günahtır, yazıktır! Bu fiyata bundan iyisi yok! 2.800 lira Elite hariç Epiphone'a verilmez! O da limited üretim zaten.

welmour, phanomania ve Maboula bunu beğendi.

11. gerçekten 5000 liralık standart ayarında bir gitar. isveç markası ve thomann'da gönderimle beraber şu an 2000tl. Ben ciddi anlamda bu gitarı düşünüyorum, çok taş.

12. Usa les paul studio öneririm. Ama deneyip al iyisine denk geldiğin gibi kötüsünü de denk gelebiliyorsun. Belli bir standart yok.

13. Merhaba studio'ların o ciğer kırmızısı olanları gerçekten göze hitap etmiyor fakat şu renk olanlar kaçmaz; Gibson Les Paul Studio 2012 fiyatı biraz uçurmuş, konuşup indirim isteyebilirsin. denerken de sap kısmında çatlak, tamir vs olup olmadığına bakmalısın. O ciğer kırmızısı olanların tonları güzel oluyor ama görüntü dediğin gibi iç açıcı değil.

Ankara'da Süleyman Bağcıoğlu maple top studio kullananlara iyi bir örnektir:

14. Gibson iyidir ama PRS bulursanız deneyin bence:)
    ( Alın demiyorum, beğenirseniz alın. )

Son düzenleme: 18 Şubat 2017 12:30
  15. Gitarların sıfır fiyatları uçtu bayağı. Benim gitar 6500 lira olmuş sıfırı :) Siyah gibson lespaul studio satıyorum. 2600 liraya ilgilenirseniz ilanlarımda var.

16. gördüğüm ilk maple top w/ binding studio. Sanırım ltd. ed. ve bu yılın üretimi değil

Bu Sayfayı Paylaş