Mini/micro Amfi Kapışması

Micro Amp Versus

• Toplam oy veren
    80
Ton olarak çoğunu denemedim ama görünüş olarak kesinlikle Orange Micro Crush. 7-8 senedir kullanmadım odamda dekor olarak duruyor :)
Ton olarak da Micro Crush blackstar hariç diğer cep amfilerinden üstündür. (Orange amfilerin kendi tonunu sevmeyen var ona bişey diyemem.) Ağaç olduğu için kasası sağlam diğerleri gibi plastik ve emanet durmuyor. Görüntüsü de gerçekten hoş. Üstelik üzerinde tuner olması cabası. Ben bütün cep amfilerini denedim piyasadaki. Blackstar ve Orange'a da sahibim. Para varsa blackstar (stereo set mümkünse) yoksa Orange cep amfisinde iyi tercih.

heart attacktan ayrıca birde hotone british invasion aldım bir arkadaşım için. Kullandım bir süre onuda. oda baya baya efsaneydi. açıkcası youtubeda izleyeceğiniz demo ne ise amfi o direk. Adamlar genel olarak mastering kastırıp evde alacağınız sounddan çok uzak bir sound ile reklam yapmıyorlar. reklamda ne ise alet o oluyor.

belirttiğiniz amfiyi kullanmadım ama eminim ki oda iyidir. adamlar herşeyi iyi :)

Hiç araştırmadan etmeden şu başlıklar böyle çoşuyor ya yeni gelen birisi şu başlığı okusa kafası Allak bullak olur.
Amplug amfi değil diyen arkadaş Google amplug yazsa şu foto çıkar
28KvacnFU3NvILgS35c24dPpmaZh1vZybDlgJbYwmEA6Ydc95zo7RgYO6jkPj7L5zSc0xgAuo4gK4_Y2s3pV0pqpmxNSY6uO_OO12NKHFiWa_GsR_sumisDaQBGd_1uqXbONyDHvoE3RrusdwAgF-HLzOKfpCg=w344-h427-nc

Yada blackstar id10 ne alaka pil takılıp taşınamıyorsa bu katagoride ne işi var. Lütfen gençler bi başlık açıyorsanız içeriği sağlam yapın :)

Hiç araştırmadan etmeden şu başlıklar böyle çoşuyor ya yeni gelen birisi şu başlığı okusa kafası Allak bullak olur.
Amplug amfi değil diyen arkadaş Google amplug yazsa şu foto çıkar
28KvacnFU3NvILgS35c24dPpmaZh1vZybDlgJbYwmEA6Ydc95zo7RgYO6jkPj7L5zSc0xgAuo4gK4_Y2s3pV0pqpmxNSY6uO_OO12NKHFiWa_GsR_sumisDaQBGd_1uqXbONyDHvoE3RrusdwAgF-HLzOKfpCg=w344-h427-nc

Yada blackstar id10 ne alaka pil takılıp taşınamıyorsa bu katagoride ne işi var. Lütfen gençler bi başlık açıyorsanız içeriği sağlam yapın :)

black star id 10 yoğun istek üzerine ekledim normalde yoktu listede.

Bunların arasına olmazsa olmaz Pignose eklemeli. Müthiş bir amfidir 6 x 1.5 volt kalem pil veya 9 volt DC ile çalışır. Johnny Winter, Eric Clapton gibi birçok gitarist tarafından albüm kayıtlarında da kullanılmıştır. Amerika fiyatı 100 - 150 dolar arasındadır. Türkiye'de düzenli satışı var mı bilmiyorum.
Bugün Tünel 'de dinledim Pignose'u, Makina Müzik getirmiş. Başkası deniyordu. Ne o çalan ne ben ne de satıcı lambasız olduğuna inanamadık. Her şeye tepkiliydi ve resmen kırılmış power lamba tonu geliyordu cayır cayır. Evde üç tane lambalı amfim var ama yine de şımarıklık edip alsam mı diye düşünüyorum şu an.

Canlı dinleyince çok farklı ama şu videolara bi bakın derim

Blackstar Fly 3 sahibiyim. Ritm tonları anlamında beni baya şaşırtmıştı. Başarılı bir delay efekti var. EQ ayarıda bence iyi. Rahatlıkla taşınabilir bir amfi. Alternatif arayanlara Orange Micro Crush denemelerini tavsiye edebilirim. Fiyatı daha ucuz, tuner var ve ton olarak fena değil.

Micro/mini amfilerde beklentinizi fazla yüksek tutmayın ve normal amfiler ile karşılaştırmayın. Küçük hoparlör boyutları yüzünden daha farklılar. En büyük avantajları taşınabilirlik.

Blackstar Fly 3 sahibiyim. Ritm tonları anlamında beni baya şaşırtmıştı. Başarılı bir delay efekti var. EQ ayarıda bence iyi. Rahatlıkla taşınabilir bir amfi. Alternatif arayanlara Orange Micro Crush denemelerini tavsiye edebilirim. Fiyatı daha ucuz, tuner var ve ton olarak fena değil.

Micro/mini amfilerde beklentinizi fazla yüksek tutmayın ve normal amfiler ile karşılaştırmayın. Küçük hoparlör boyutları yüzünden daha farklılar. En büyük avantajları taşınabilirlik.
O zaman pignose vs fly3 mü diyoruz

Kesinlikle fly 3. Bu grupta tartışmasız en iyisidir.Birde stereo pack olarak alırsanız tadından yenmez.
Tekli olan vintage modelini arkadaşımdan alıp bırkac gun deneme şansım olmustu bayıldım dogrusu.
Haftaya amazondan stereo vintage pack getirteceğim kısmet olursa.

Geri