Acil Yardım Canlı Müzik Yetersiz Amfi Sorunu

Arkadaşlar Merhaba

Konuyu kısaca özetleyeyim . Bir cafede canlı müzik yapacağım . Akustik gitar ve amfi olacak sadece . Amfi roland ac-33 akustik amfi . Daha önceki denemelerimde amfim yetersiz kaldığından
Westa Wap 15500 Fiyatı, Westa Portatif Anfi şu linkteki ürünü idarelik olarak temin ettim . Rolandın kulaklık çıkışından wespa ya girerek ses seviyesini istedğim noktaya çekebildim . Fakat bilinçsizce bir çözüm olduğunu düşünüdüğümden bilenlerden fikir almak istiyorum . Sadece sesi artırabilmek için böyle birşey mi yapılmalıdır yoksa başka bir yolu var mı ? Aktif pasif hoparlör konusunu araştırdım fakat benim durumuma uygun bir bilgi edinemedim . Gitar amfisinin sesini yükseltebilmek için sadece pasif bir hoparlör almak yeterli midir yoksa aktif mi almak gerekir . Bu cuma çalacağım acilen gerekli olan ekipmanın temin edilmesi gerektiğinden değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim .

Selamlar. Öncelikle şunu belirterek başlamak istiyorum, bulduğunuz çözüm aptalca gözüküyor ya da geliyor ama yeterli bir çözüm ise, çok takılmayın, kullanın gitsin derim. Önemli olan işlevi sonuçta.

Ayrıca amfiyi girdiğiniz alet de taşınabilir pa zaten, çaldığınız mekanda pa varsa amfiyi ya da direk gitarı ona girmek de bir çözüm olabilir.

Bir çözüm de, bu çözümden emin değilim daha iyi bilen birileri onaylayıp yalanlayabilir, amfinin mono line out çıkışından pasif bir kabine girilebilir ama, jack takılıyken amfi hoparlöründen ses gelmiyor ise bu çözümün mantıklı olabilmesinin tek yolu 412 kabine bağlamak olur, o da ne kadar pratik olur bilinmez.

Aptalca ne demek arkadaş! Önerin var ise adam gibi önerirsin. Üstüme vazife değil, yazmayayım diyorum... Ama canım sıkılıyor. Son günlerde ciddi anlamda Türkçe terk mesajlar ve bu tür cümleler okuyorum. Mesajınızın devamı ciddi anlamda fayda sağlayacak içerikte fakat girişte adama direk aptal diyorsunuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aptalca ne demek arkadaş! Önerin var ise adam gibi önerirsin. Üstüme vazife değil, yazmayayım diyorum... Ama canım sıkılıyor. Son günlerde ciddi anlamda Türkçe terk mesajlar ve bu tür cümleler okuyorum. Mesajınızın devamı ciddi anlamda fayda sağlayacak içerikte fakat girişte adama direk aptal diyorsunuz.

Hocam sakin :) Cümlenin tamamı okununca daha iyi anlaşılıyor . Yanlış anladınız :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar. Öncelikle şunu belirterek başlamak istiyorum, bulduğunuz çözüm aptalca gözüküyor ya da geliyor ama yeterli bir çözüm ise, çok takılmayın, kullanın gitsin derim. Önemli olan işlevi sonuçta.

Ayrıca amfiyi girdiğiniz alet de taşınabilir pa zaten, çaldığınız mekanda pa varsa amfiyi ya da direk gitarı ona girmek de bir çözüm olabilir.

Bir çözüm de, bu çözümden emin değilim daha iyi bilen birileri onaylayıp yalanlayabilir, amfinin mono line out çıkışından pasif bir kabine girilebilir ama, jack takılıyken amfi hoparlöründen ses gelmiyor ise bu çözümün mantıklı olabilmesinin tek yolu 412 kabine bağlamak olur, o da ne kadar pratik olur bilinmez.

welmour teşekkürler öncelikle . Amfim üzerinden efekt kullandığım için ( reverb ,ambiance , chorus ) ve tonlamamı roland üzerinden yaptığım için amfiyi araya almam gerekiyor . sadece 80-100 kişilik bir kalabalıkta ses seviyesi olarak yetersiz kalıyor 30 watt amfi . Sesi kökleyip amfiye yüklenince şişme oluyor ve seste anlık kesintiler olmaya başlıyor . Ben sadece ses seviyesini duyulacak dereceye getirme amaçlı bir çözüm arıyorum . linkini verdiğim ürün farklı birçok özellğide olduğundan 1500 lira civarı fiyatı var . Sadece ses artırma amaçlı özelliksiz daha uygun fiyatlı bir ürün aramaktayım . Fakat kısıtlı bilgim olduğu için ne arayacağımı bilemiyorum hangi özelliklerde olması gerekiyor kestiremiyorum .

Hocam sizin birine çatasınız gelmiş anlaşılan. Cümleyi iyi okursanız orada diyorum ki, " bulduğunuz çözüm aptalca GÖZÜKÜYOR" ya da "GELİYOR" ama yeterli bir çözüm ise, (bakın büyük puntolarla) ÇOK TAKILMAYIN, KULLANIN GİTSİN DERİM". 35 tane dilbilimci getirin bu cümleden mesaj sahibinin çözümüne aptalca dediğim sonucu çıkmaz. Hatta tam tersi, arkadaş "bilinçsizce bir çözüm olduğunu düşünüdüğümden" demiş, ben de ona istinaden diyorum ki eğer çözümünüz size saçma geliyor ama işinizi görüyorsa saçma değildir, kullanın. Az sakin olun yahu.

Kimseye çatmak gibi bir derdim yok, amacım polemik de değil. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Yazımın devamında da dediğim gibi, öneriniz fayda sağlayacak nitelikte...

35 tane dil bilimci konusuna hiç girmeyelim, cümleniz ciddi anlamda devrik. 5 defa okudum, çözümün aptalca gözükmesi veya aptalca gelmesini önemsemeyin, işinize yaradıysa kullanın demek isteğinizi düşünüyorum. :)

Son zamanlarda özellike bu forumda yazılanları anlayabilmek için 4-5 defa okumak gerekiyor. Bazılarında ise altta verilen cevaptan yola çıkıyorum :)

Kırıcı olduysam affola. Biraz takılıyorum bu konulara diyelim.

@welmour ,otur sıfır. :D :D

Çözüm önerime gelirsek de ,bence akustik gitar için amfi - kabin simulasyonu pedal alıp kullanabilirsiniz ,mesela ben elektro gitar götürdüğüm halde amfi kullanmıyorum , Tech 21 Fly Rig 5 götürüyorum ,herkesin gözü amfi arıyor sahnede :)

Fender Passport'lar vardı bir ara, güzel aletler. 15-20 kg kadar bir ağırlığı var, her yere taşınabiliyor. Ama pahalıydı. Şu an bulamadım TR içerisinde satış linki, fiyatına bakmak için.

Geri