Yurt Dışından Tanıdık Ile Pedal Ve Ses Kartı Getirimi

Merhaba, yurt dışında bir tanıdığım var ve Mart ayının başında Almanya'dan gelecek. Ona getirtmek için TR'de sıfırı pahalı ve getirtmeye değecek, kullanabileceğim dist-od pedalı ve bir de ses kartı arıyorum.
Ses kartını sıfır olarak taksitle burada 600 TL bütçe ile alabiliyorum ama bunun yerine dışarıdan daha ucuz bir miktara daha güzel ses kartları alabilirim. Thomann'dan bakıyorum ama çoğunun ismini bile bilmiyorum.
Yurt dışında sıfır fiyatı 150 €'ya kadar olan ses kartı
Ve burada zor bulabileceğimiz hi gain dist ya da güzel od pedalı
Önerilerinizi bekliyorum.
Ses kartı gitar ve elektronik bateri kayıtlarına kullanılacak, mic gişi ek olursa fena da olmaz.
Pedal muhtemelen Blackstar HT5RH'de kullanılacak.

roland ua-55 quad capture 179 euro thomann'da. Türkiye fiyatı 1200 tl civarı. Değerlendirilebilir. Pedal çok kişisel bir konu o yüzden o topa hiç girmiyorum.

Almanyadan gelen kişi tax free ile ürünün %20'ye yakın vergisini ülkeye dönerken geri alabilir. O yüzden bütçenizi biraz aşan modelleride düşünebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Almanyadan gelen kişi tax free ile ürünün %20'ye yakın vergisini ülkeye dönerken geri alabilir. O yüzden bütçenizi biraz aşan modelleride düşünebilirsiniz.
Hemen DaggerStroke'a maydonoz olayım, o kişinin Almanya'da oturumu varsa, yani turist değilse, o zaman Tax Free yapamaz.

Nasıl? Kavga çıkar mı?
Hocam gelecek kişi aynı zamanda Alman vatandaşı. O vergiyi almak için ne yapmak gerekiyor, anlatabilir misiniz?

Hocam gelecek kişi aynı zamanda Alman vatandaşı. O vergiyi almak için ne yapmak gerekiyor, anlatabilir misiniz?

Alman vatandasligindan cikmasi gerekir.

Tax refund'in amaci: "Sen benim vatandasim degillsin, vergi ödemek zorunda degilsin, ödediysen de geri al." Giyim, elektronik gibi harcamalarda bu gecerli.

Yerel müzik magazalarindan kendi gidip alacaksa indirim alabilir bir miktar, internetten alacaksa olmaz.

Hangi sehirde kendisi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Alman vatandasligindan cikmasi gerekir.

Tax refund'in amaci: "Sen benim vatandasim degillsin, vergi ödemek zorunda degilsin, ödediysen de geri al." Giyim, elektronik gibi harcamalarda bu gecerli.

Yerel müzik magazalarindan kendi gidip alacaksa indirim alabilir bir miktar, internetten alacaksa olmaz.

Hangi sehirde kendisi?
Hocam Berlin, Dortmund ve Hamburg'da tanıdık var. Bu şehirlerde var mı merkezi bir yerde müzik market?

Berlin ve Hamburg'da Just Music var, her gittigimde ugrarim. Internet sitelerine bakabilirsiniz, ürün cesitliligi konusunda acayipler. Ben gitar, ampli, pedal, tel, kablo falan buradan aliyorum. Calisanlari gerek tavirlari, gerek bilgileriyle tüm dünyaya örnek olurlar gözümde.

Dortmund su an oturdugum sehre cok yakin ama buralarda yerel muzik marketler disinda pek yok saniyorum. Büyüksehirlere bakmak lazim daha cok, Köln'de falan da Music Store var, güzel magazalar genelde büyük sehirlerde.

Berlin ve Hamburg'da Just Music var, her gittigimde ugrarim. Internet sitelerine bakabilirsiniz, ürün cesitliligi konusunda acayipler. Ben gitar, ampli, pedal, tel, kablo falan buradan aliyorum. Calisanlari gerek tavirlari, gerek bilgileriyle tüm dünyaya örnek olurlar gözümde.

Dortmund su an oturdugum sehre cok yakin ama buralarda yerel muzik marketler disinda pek yok saniyorum. Büyüksehirlere bakmak lazim daha cok, Köln'de falan da Music Store var, güzel magazalar genelde büyük sehirlerde.
Hocam Just Music'in sitesine bakıyorum şimdi. Fiyatlar biraz pahalı. Bazı markalarda TR fiyatlarından bile fazla olan ürünler var. Nakit ödemelerde indirim falan yapabiliyorlar mı hocam bu tarz mağazalar ?

Hocam Just Music'in sitesine bakıyorum şimdi. Fiyatlar biraz pahalı. Bazı markalarda TR fiyatlarından bile fazla olan ürünler var. Nakit ödemelerde indirim falan yapabiliyorlar mı hocam bu tarz mağazalar ?

Burada hersey Türkiye'den cok daha ucuz diye bir kaide mi var? :)

Ornegin Yamaha THR10x, Türkiye'de 2000TL, burada 299€. Bunun tersi de bir suru durum var.

Yüklü alisveris yapinca bana hep indirim yaptilar, standart midir bilemiyorum. Bu konuda bir garanti veremem.

Hocam boşverin indirimi tax free'yi falan, indirimi thomann da yapıyor iletişime geçtiğinizde. telefonla aradığınızda daha da indirim yaptıkları oluyor (belirli ürünlerde). Yukarıda yazmıştım quad capture çok rağbet gören fiyat performans yüksek bir ses kartı. Türkiye fiyatının yarısına geliyor hemen hemen. İlerde satmaya karar verirseniz hiç kayıpsız aldığınız fiyata rahatlıkla satarsınız. Önerilen ürünler hakkında sorular sormak yerine maşallah nerden 3 kuruş daha çıkartırımın peşinde mesajlarınız rahatsız etti açıkçası.

Hocam boşverin indirimi tax free'yi falan, indirimi thomann da yapıyor iletişime geçtiğinizde. telefonla aradığınızda daha da indirim yaptıkları oluyor (belirli ürünlerde). Yukarıda yazmıştım quad capture çok rağbet gören fiyat performans yüksek bir ses kartı. Türkiye fiyatının yarısına geliyor hemen hemen. İlerde satmaya karar verirseniz hiç kayıpsız aldığınız fiyata rahatlıkla satarsınız. Önerilen ürünler hakkında sorular sormak yerine maşallah nerden 3 kuruş daha çıkartırımın peşinde mesajlarınız rahatsız etti açıkçası.
Hocam quad capture bütçemi biraz zorluyor ve sanırım benim kullanım amacım için biraz fazla komplex, daha yüksek seviyeli bir ses kartıymış gibi geldi. Amacım satmak değil. TR'de distribütörü olmayan veya zor bulunan ve alanında iyi ses kartı ve pedal almak istiyorum kendi kullanımım için. Satmak olsaydı amacım, gider direk quad capture alırdım zaten. Sizin dediğiniz gibi 179 euro fiyatı var, burada rahatlıkla kar ederek satılabilecek bir ürün gibi duruyor.

Geri