Luthiere Gitar Yaptırmak

Ayrıca o gitarın 5. 6. ve 7. tel 2. perdelerine bend yaptığımızda nasıl tuhaf bir ses çıkacağını tahmin edemiyorum. Çünkü tel o zerofret'te tamamiyle serbest.

Şimdi bir şeyler yazıyoruz, söylediğiniz tek şey "cahilsiniz, çamur atıyorsunuz" oluyor. Cahilsek aydınlatın. Dediğim gibi teller o zerofret üzerinde tamamıyla serbest ve sürtünmeye maruz kalacaklar, alim de olsak cahil de olsak bunun aksini kimse söyleyemez.

Buradaki tartışma işlerinizi kötü falan da etkilemez, en fazla "abi nut'ı eğimli yapalım" derler, siz "olum inanma şu cahillere" dersiniz, müşteri "yok abi boşver nut da eğimli olsun" der. En fazla olacak olan şey bu. Herkese sevgiler, başarılar.

Size gore fretless gitarlar da cok mantiksiz o zaman? Mazallah yanlis yere bastinizmi kotu ses cikacak ya da sizin tabirinizle"cikan sesi tahmin bile edemicez"

Erkan Koca'nin ozel yapim "custom" bir gitarini calmadan, denemeden, dinlemeden ortaokul cocuklari kurcalamissiniz, sacmalamissiniz.Yazdiginiz hicbirseyin ne mantigi ne de elestirisel bir yani var.sadece *ok atma var kusura bakmayin.

Bebek ve is arasinda ancak bu kadar su anda.

98950 eklentisini görüntüle 98951 eklentisini görüntüle

Besiktas'tan esinlendim, yanlis olmasin.
Abi güzel ama v deyince Çoğumuzun aklına metal ve sert bir ton geliyor. Bildiğin gibi keskşn tasarımlar sertlik, şıklık yumuşak tasarımlar ise yumuşaklık güzelliği getirir bilinçaltımıza. Yani kesinlikle kötü değil ama pek sert bir tasarım olmamış sanki. Bende hafif wylde lara benzettim (hafif) :)

Size gore fretless gitarlar da cok mantiksiz o zaman? Mazallah yanlis yere bastinizmi kotu ses cikacak ya da sizin tabirinizle"cikan sesi tahmin bile edemicez"

Erkan Koca'nin ozel yapim "custom" bir gitarini calmadan, denemeden, dinlemeden ortaokul cocuklari kurcalamissiniz, sacmalamissiniz.Yazdiginiz hicbirseyin ne mantigi ne de elestirisel bir yani var.sadece *ok atma var kusura bakmayin.
Aman hocam üsluba dikkat edelim. Çünkü bu arkadaşa bu kaçıncı zırvalayışın, insanlara böyle yazmaya, demeye utanmıyor musun dediğim için uyarı aldım. Kendisi dediklerini savunmak yerine daha çok şikayet edip saklanan bi tip. Provakatif bir uslüba sahip. Cevap vermek pek tarzı değil, bu başlıkta onu en az 5 kişi yanlış çıkarttı doğru düzgün bir cevap vermedi ve yeni yerlerden karalamalar yapmaya devam etti luthierlere ve onların emeklerine. Hiç bulaşmayın bence değmez.

Wing-Bat-Guitar.jpg

Bunun pelerin aşağıda olacak şekilde olanı olabilir. Bat guitar

Geri