Uzakdoğu Sineması

.uzak doğu filimleri denince genelde dövüş sanatları geliyor aklımıza aslında trt de çok güzel filimler yayınlanıyor ama medyamız ve halkımızda aşırı derecede batı yalakalığı olduğu için güzel şeyleri kaçırıyoruz.ama ne kadar uzak doğu olur bilmem ama eski hint filimlerini severim bir zamanlar kanal 6 da bayağı verirlerde

Uzakdoğu filmlerine ilginiz varsa "the dolls"u mutlaka görün. Görüntüler, renkler çok güzeldi. Yalnız inanılmaz durağan bir film, bir yerden sonra afakanlar basıyor. Aşkı işlemeleri bile tuhaf; Japonlar garip millet vesselam..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ama merak edilen bir sektör çeki çennn den başka birşey yok memlekette bulamıyorum yok yaa filmler.................
the dolls u biri bana anlatsın ............
meraktan çatlıcam.............

japonlar daha cok anime çevirdikleri için pek bir film goremiyoruz japon filmlerinden birkacı buralara kadar geliyor sadece dolls guzel sayılırdı anime deseydin herturlu guzel ornek verirdim

Özellikle son dönemlerde ben de merak saldım.evet piyasada çok fazla bulunmuyor ama orta dünya gibi yerlerden almaya çalışıyorum.bir de film festivalinde takip ediyorum.bu sene filmlere ilk baktığımda tamamen uzak doğu filmlerini işaretlemişim farkında olmadan:)) ee adımdan da belli olduğu gibi vurdulu kırdılı filmleri de seviyorum.zaten çin/hong kong sineması dolu:)) dolls u beğendim ama takeshi kitano'nun daha da güzel filmleri var.en son ZATOİCHİ adında bi filmini seyrettim.süperdi.aslında bu,vurdulu kırdılı hatta kanlı canlı sınıfına giriyor.neyse kitano zaten ayrı bir forum konusu oluşturur:)) ondan başka şimdi aklıma gelen KOBAYASHİ'nin KWAİDAN ı var ki 4 geleneksel japon hayalet öyküsü anlatır.mükemmeldir.daha var işte bir sürü..
bi de HERO diye bir film var filmekiminde gösterildi ama daha vizyona girmedi.girer mi bilmiyorum.Kaplan ve ejderhayı sevdiyseniz bu film ondan kat kat güzel.

sanırım artık daha popüler hale geldi özellikle hollywood'un yeniden çevrimleri sayesinde. yetenekli birçok insan var, konular ilginç, anlatımı değişik ve atmosferi amerikan veya avrupa sinemasından çok farklı önümüzdeki yıllar altın çağını yaşayacak bence...

Ben pek hoşlanmıyorum ama istisnalar çıkabiliyor. Kurosawa'ya zaten söylenebilecek bir şey yok, herif muhteşem. Bir de iki yıl önce Havai Fişekler diye bir film izlemiştim, o da çok hoşuma gitmişti.

Hero
Old Boy
Ichi the Killer
The Eye
The Crouching Tiger and Hidden Dragon
Shaolin Soccer (bu da komedi)
tavsiye edebileceğim güzel uzak doğu filmleri.
Özellikle Chan woo park ve Miike Takashi'nin filmleri çok ayrı oluyor, bu adamlar Hollywood'u solda sıfır bırakacak adamlar.

uzak dogu sinemasi denilipte seven samurai denilmez mi ya gelmis gecmis en iyi filmdir ve Akira Kurasawa gibi bi adam sadece uzak dogunun degil dunyanin gelmis gecmis en iyi yönetmenlerinden biridir...

DOLLS bugüne kadar izlediğim en güzel filmdi. siz erkekler belki anlamayabilirsiniz ama duyguların bu kadar yoğun anlatıldığı başka bi film daha görmedim ben. aşk, tutku, bağlılık, pişmanlık... filmin yarısında ağladım resmen sonunda da krize girdim.. bi film bu kadar etkileyici olabilir... ama eğer bi filmden sadece action bekliyosanız sakın gitmeyin. ayrıca takashi kitano seviyosanız kesinlikle "kikojuro na natsu" yu da izleyin( o da 2. en sevdiğim film :)

Battle Royale
Ichi the Killer
The Kid's Return
Audition
Hana-Bi
(Kesinlikle katılıyorum) Zatoichi
Hepsi de çok başarılı filmler bence. Bunların bir kısmı Türkiye'de de gösterime girdi o yüzden korsan cdye de düşmüştür muhtemelen...

Uzak doğu sinemasından acaip keyif alıyorum şahsen... Amerikan sinemasının kalıpları ve kuralları artık iyice kafama işlemiş galiba... Hiç bir şey şaşırtmıyor neredeyse... Filmin ilerleyen sahnelerinde neler olacağını nasıl dialoglar geçeceğini neredeyse birebir kestirebiliyorsun...

Uzak doğu sineması için öyle değil ama... çok daha farklı bir kurgu anlayışları var bu adamların... hikaye anlatımı da çok farklı işleniyor o yüzden kesinlikle izlenmeli bu adamların yaptıkları derim...

Uzakdoğu dedin mi Kurosawa da duracaksın.
Seven Samurai
Ran
Rashomon....
hepsi birer başyapıt bence.Kostümler ve görüntülerdeki özen de buna eklenince ortaya süper işler çıkıyor.

the dollsu izledim....bence çok iiydi çok durgun evet ama gsüeldi takeshi ktanonun ilginç görüntüler yakalaması sessiz filmleri çok hoşuma gidiyor hana-bi de böyle bieşy....
son zamanlarda oldboy war mesela, geçenlerde de samariayı seyrettim bunlar kore filmleri...
zatoiçhiyi de az öce seyrettim abibu bir müzikal yaf...takeshinin hastasıydım zaten bu filmde taptım karizma karizma takılıyo etrafta kesip biçiyo gsüel geldi,,,,komikti de müziklerdeki senkronizasyonlar mükemmeldi....

Geri