Uzakdoğu Sineması

Balrog_burn demiş ki:
İlki Sad Movie(Acıklı Filim)
.................

Aglayabilirsiniz hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.Güzel bir japon filmi.
Kore filmi..
Bu Koreliler cidden değişik bir millet,filmin ismi "sedi mubi" yani İngilizcesini kendi yazı dillerine çevirmişler,hey ya boşuna mı öğreniyoruz biz bu dili madem İngilizce konusucaksınız uğraşmayalım o kadar :LOL:

hollywood sinemasının uzakdoğu sinemasına el atmasının beni ne kadar rahatsız ettiğini her fırsatta dile getiriyordum. gelin görün ki benim için çok çok önemli bi film olan pang kardeşlerin "the eye" filmini de hollywood sineması resmen katletmiş. katletmiş diyorum çünkü bugün "the eye" filmine gittim ve filmi izlerken resmen kanser oldum. bir film ancak bu kadar katledilir. o kadar sinirlendim ki etkisinden ancak "the eye" filminin orjinal versiyonunu yeniden izleyerek kurtulabilirim...

uzak doğu korku sinemasına bakmak lazım derim.Ringi biliyoruz zaten.Gerçi biraz klasik oldu ama genelde uzun saçlı kız muhabbetleri her ne kadar insanlara gına getirsede taylan yapımı shutter derim ve dururum.
Çok iddialı konuşuyorum bu film hakkında.Ben gece tek başıma izlerim derseniz hayatınızın hatasını yaprsınız.Ev arkadaşımla izlemeye karar verdik.Birinci cd nin sonunda ben dayanamıyorum diyerek odasına gitti.Devam etmeyi düşündüm ama yemediği için kapattım filmi.Sabaha kadar punk arşivimi dinleyerek uyudum ki korkmayayım.Sbah cıvıl cıvıl kuşlar eşliğinde ve güneşin yardımıya filmi bitirebildim.Shutter.Mutlaka izleyin

japon filmleri konusu güzel dahi olsa genelde çok abartılı oluyor.ama buna rağmen old boy'u beğendim,yu-on amerikan versyonundan bile daha güzeldi

Uzak doğu sineması denilince benim için akan sular durur XD Animesinden sonra deli gibi birde sinemasına sardım. Kore, japon, çin, Hong Kong vesaire daldım arşive XD

Kore'nin 2008 filmi İyi, köü ve tuhaf'ı tavsiye ederim. Benim izlediğim en iyi görüntü yönetmenliğine sahip bir film. Çekimler dehşet...

Geri