Randall Rg1503h Görünce Oluşan Hayal Kırılığı :(

Ola çok iyi bir gitarist, çok da iyi anlatıyor ürünleri vs. "Ancak", Ola'nın tanıttığı hiçbir ürünü, araştırma aşamasında, referans olarak almıyorum. Amfi tanıtımlarını pek dinlemedim, ama gitar tanıtımları, pedal tanıtımları olsun hep bir mastering giriyor işin için. Öyle az buz şeyler de değil. Sonra kendiniz denediğinizde ürünü adamın kulaklarını çınlatabiliyorsunuz.

Aynı şekilde Keith Merrow ve Jeff Loomis'in tanıtımları da öyle.

Randall Warhead
Randall C200
Randall RG100
Randall X2
Krank krankestein ( lambalı )

Dime setup bir de ilave olarak mxr six band eq ile furman pq3 yada pq4 kullanmış

Ola çok iyi bir gitarist, çok da iyi anlatıyor ürünleri vs. "Ancak", Ola'nın tanıttığı hiçbir ürünü, araştırma aşamasında, referans olarak almıyorum. Amfi tanıtımlarını pek dinlemedim, ama gitar tanıtımları, pedal tanıtımları olsun hep bir mastering giriyor işin için. Öyle az buz şeyler de değil. Sonra kendiniz denediğinizde ürünü adamın kulaklarını çınlatabiliyorsunuz.

Aynı şekilde Keith Merrow ve Jeff Loomis'in tanıtımları da öyle.

Aslında şöyle bir SM57 alıp evde Line 6 ile bile sağ sola panlanmış şekilde kaydedince işin rengi değişir. İnsanlarda albüm tonlarını tek gitardan çıkan tonla karşılaştırmak gibi bir hata görüyorum ara sıra. Tek olarak cılız çıkan bir ses 2 defa kaydedilip panlanırsa bambaşka olabiliyor.

Dime ile kaan örneği absürd olmuş . Ton yıllarca çalmak ile oturmaz . Pantera Cowboy from hell albümünden Reinventing the Steel albümüne kadar aynı tonu kullandı , Damageplan da biraz daha değişti . Ben olayın gitarda biteceğini herhangi bir yüksek gain li amp birkaç pedal setup ile beni tatmin eder diye düşündüm alakası yokmuş . Video da söylediği gibi başka Randall / Krankestein serileri hariç yanından geçemezsin bende bunu keşke önceden düşünseydim diye bir pişmanlık duydum . Sizin söylediğiniz ile alakası yok .
Ton yıllarca çalarak dinleyicide oturur. Siz Dime efsanesi bilerek dinliyorsunuz. Demeye çalıştığım, Dime hiç olmasa, bu tonu ilk kez duysak, vereceğimiz tepkinin farklı olacağı yönündedir.
Yıllarca çalarak gitaristte de oturur. Gilmour'un ilk dönem kayıtları ile efsane olduğu zamandaki kayıtları bir mi?

Aslında şöyle bir SM57 alıp evde Line 6 ile bile sağ sola panlanmış şekilde kaydedince işin rengi değişir. İnsanlarda albüm tonlarını tek gitardan çıkan tonla karşılaştırmak gibi bir hata görüyorum ara sıra. Tek olarak cılız çıkan bir ses 2 defa kaydedilip panlanırsa bambaşka olabiliyor.
kayıtta altına bass gitar da geleceği için ton çok başkalaşıyor...youtube videolarında ham halini ve "in the mix" kısmını iyi incelemek lazım...

Ton yıllarca çalarak dinleyicide oturur. Siz Dime efsanesi bilerek dinliyorsunuz. Demeye çalıştığım, Dime hiç olmasa, bu tonu ilk kez duysak, vereceğimiz tepkinin farklı olacağı yönündedir.
Yıllarca çalarak gitaristte de oturur. Gilmour'un ilk dönem kayıtları ile efsane olduğu zamandaki kayıtları bir mi?
Sen benim yazdığım ile farkı şeyler yazıyorsun bende birkez daha oku .

Bence harika ekipman hatta DR gidip Mark kalabilir hiç can sıkmaya gerek yok tadı çıkar bu aletlerin. Başkalarının ne yaptığına da pek bakmayın o ekipmana güvenin yeter.
Teşekkürler evet güzel tonlar alıyorum zevk alarak ta çalıyorum fakat kafamda ki ton için amfi randall mış yaşadığım hayal kırıklığı bu idi ama yapacak bşy yok bu saatten sonra devam

Benim ekipmanım
Dual rectifier
Mark IV
Anlatmak istediğim ise bu kadar para verene kadar bir rg serisi ile işim çözülürmüş beni üzen de bu zaten
Haklisiniz dediginiz de ve fakat mesayla randall in karakteristikleri farkli. Almadan once secerken mesayi begenip almissinizdir. Randall daha bir "gar gar" kamyon karakterine sahip onu istememissinizdir. Ama tabi amac high gainse illaki mesa olacak diye bir kural da yok Daha uygun alternatifler de mevcut. Ama benim Dream team: rectifier, randall, 6505 Hepsinin yeri ayri

Haklisiniz dediginiz de ve fakat mesayla randall in karakteristikleri farkli. Almadan once secerken mesayi begenip almissinizdir. Randall daha bir "gar gar" kamyon karakterine sahip onu istememissinizdir. Ama tabi amac high gainse illaki mesa olacak diye bir kural da yok Daha uygun alternatifler de mevcut. Ama benim Dream team: rectifier, randall, 6505 Hepsinin yeri ayri
aynen öyle randall ile tanışmam geç oldu

Bir not daha Ola nin zaten Randall da signature Satan amfisi mevcut. Bir de adamin diger videolarina da bakin ya da bakmissinizdir mg15 den bile benzer sesi cikartiyor. Baska bi yere de yazmistim ayakkabi kutunu gotur bastir parayi ayni sesi cikarttiriverir evelallah:android:

Şunu görünce ben de "Keşke Marshall MG15 alaymışım!!" dedim. El medet!!! :(

Tam da bunu atacaktım abi 17 dakika geç kalmışım, şunu izleyip bahsi geçen düşünce yapısıyla hareket edersek tüm ekipmanı satıp mg15e yöneltir insanı bu video. Farklı durumlarda farklı ekipmanlar öne çıkıyor, bence elinizdeki amfiyi de yukarıda yazıldığı gibi kaydedip panlayıp mix masteringe soktuktan sonra kıyaslayın, ek olarak normalde leş bulduğum tonlar kimi zaman bass ve davulla birleşince çok gaz bir hal alıyor, bu yüzden öyle hemen kenara atmamak lazım, gerçi dev thrash sevdalısı ve punchy bir ton için çok ekipman denemiş birisi olarak listemin en sonunda yer alır rectifier, duyduğum en dağınık, en benim aradığımdan uzak amfidir kendileri. Şu an elimdeki SS Randall KH75 rectifierdan daha iyidir bana göre, kullandığım Line6 Firehawk'ın modellemeleri amfimden de güçlü, ama birisi çıkar hem line6 pedalı amfiden daha iyi bulduğum için hem de ucuz bi transistörlüyü rectifierdan kaliteli bulduğum için bana söver, o da onun beğenisidir, haklıdır o insan da.

Geri