Laney Irt-studio Hakkında Deneyim / Görüş / Tavsiyeleriniz

Şunu bir negatif özellik olarak da eklemek istiyorum. Amfi, clean kanal ve clean üzerine açılan drive pedalları ile her zaman çok iyi anlaşsa da kendi markası dışındaki kabinler ile(blackbird, seventy80..vs) 'kendi drive kanallarında' güzel sonuç vermiyor. Di out ve phones için bu durum geçerli değil(videodaki tüm drive lar amfiye ait).

Şunu bir negatif özellik olarak da eklemek istiyorum. Amfi, clean kanal ve clean üzerine açılan drive pedalları ile her zaman çok iyi anlaşsa da kendi markası dışındaki kabinler ile(blackbird, seventy80..vs) 'kendi drive kanallarında' güzel sonuç vermiyor. Di out ve phones için bu durum geçerli değil(videodaki tüm drive lar amfiye ait).
Bu bilgilendirme iyi oldu , bana kalsa harley benton 1x12 ya da 2x12 lik bir kabin işimi görür kafasındaydım.

jpm1 çok güzel bir cihaz gerçekten, ancak bana göre eksik kalan kısım sadece bir preamp olması, laneyde ise bu kadar küçük yapısına rağmen premap ve poweramp kısımları var tam bir amfi mantığı işin içinde ve her iki kısımda lambalar ile desteklenmiş durumda. Sen yazdıktan sonra jpm1 + rack poweramp + rack fx ile kurulan sistemleri inceledim inanılmaz sonuçlar çıkmış ancak şu an için o oluşuma ayıracak bütçe yok :)
Bu arada ne yaptın shakti ile bütün bağlarını kopardın mı :)

Abi sen mixer falan da dedin diye dedim. Ayrıca ben Ehx 22 Caliber ile kullanıyorum şu an ve çok çok çok memnunum. Yani lambalı olsa nasıl olur bilemiyorum ama bu da gayet yeterli. Üzerindeki bright switch'i de açık bende hep. Yarın bir gün lambalı power almaya bütçem olursa satarım istersen :D Yani illa rack power almana gerek yok, biliyorum çok pahalı onlar. Fx rack dersen o aldığın amfiye de lazım olacak :) Bu arada reklam gibi olmasın gayet uygun fiyata T.c. Electronic Rack Fx var ilanlarımda, her türlü işi görüyor. Yani demek istediğim pedallara verilen paralara bakınca rack daha bile ucuza geliyor.

İkincisi gittiğin mekanda return'u olan bir amfi de olabilir, lambalı bir power katı olan amfi olabilir :)

Bu arada Shakti setup'ımda duruyor ya. Evde de bir tane tekli yedek duruyor. İhtiyacı olana veriyorum çevremde alıyorum sonra :D Joker gibi alet. Hala baş tacımız :) Cleanler berbat o ayrı :D

Bu arada ben ne olursa olsun mikrofonlama tavsiye ederim.

Kaan Bey' in bahsettiği üzere JMP de düşünebilir bu arada. @forbidden_city JMP ile çok çok iyi işler çıkartıyor. Sağolsun aletin iyi ve alınabilir olduğunu yaptığı kayıtlar ile bize de hissettirmiştir.

Marshall tarzı drive sevenlerin kesinlikle atlamaması gerek diye düşünüyorum ben. Sen mesela çok sevmiyorum diyorsun ama eq ile istediğin yere büyük oranda çekebilirsin diye tahmin ediyorum ben. Benim en çok aradığım low-end'in sağlam olması amfilerde. Tabii bir Rectifier'dan hiçbir şekilde bana uyan ton çıkarabileceğimi düşünmüyorum.

Neyse Hamza, özetle Laney'i de çok severiz sayarız, güzel bir yola girmişsin :) Mutlaka Shakti'den sonra headroom konusunda büyük fark hissedeceksin. Ne olursa olsun amfi hissiyatı gibisi yok.

Geri