Egomuzla Ve Endüstri Ile Yüzleşebilir Miyiz?

'Müzik Endüstrisi' forumunda cato tarafından 28 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. Bende buna kesinlikle hayır diyorum vicdansızlıkla alakası yok zeki olmak belki. İş ve müzik hayatında başarılı olmak bence :

  Çok başarılı : İhtiyaç yaratmak mesela Bill Gates'den önce Windows'a ihtiyaç duyuyormuyduk hayır. Ama adam ihtiyaç yarattı ve bu ihtiyaçları zincirleme yarattı. Müziktede Jimi Hendrix daha önce gitar kahramanına gerek duyulmuyordu ama o duyulmasını sağladı. Black Sabbath mesela insanlarda metal dinleme ihtiyacı yarattı.

  Başarılı : Yaratılan ihtiyacu iyi bir şekilde giderebilmek. Eğer hiç kimsenin Çince bilmediği yerde sen biliyorsan çok zeki olmasan bile başarılı olursun. Yada çok zeki ve vicdansızsındır ama Felsefe okumuşsundur o sene de devlet kadro açmaz çünkü ihtiyaç yoktur. Pantera mesela 90'larda insanların metal ihtiyacını karşılamıştır. Metallica'nın da başarısı burdadır o kadar ahım şahım yapmasalar bile sadece bunları dinleyip Metal dinleme ihtiyacını gideren bir reklam basınla işbirliği ağları vardır.
   
  barrios bunu beğendi.
 2. Türk otomotiv sanayisi gibi, dünyanın en iyi montajcıları ve oem parçacıları arasındayız... Ama uluslararası çapta otomotivde adımız bile bilinmez. Çünkü üretmiyoruz, o kız da üretmiyor...
   
 3. O kız, şu çalarken saçları uçuşan kız mı?
   
 4. Tina S zannederek cevap yazdım herhalde o...
   
 5. evet oymuş.
   
 6. Arkaplanda çalan şarkıyı bi öğrenebilsem..
   

Bu Sayfayı Paylaş