Azak Gitarlar Hakkında

İlk defa bugün duydum. Forumda herhangi bir bilgiyle karşılaşmadım. İstanbulda üretimi yapılıyormuş ve tünelde satılıyormuş. Şöyle bir program kaydetmişler:

CEOmuz aga diyor; tabi beyağ diyor. Bilemedim. Gitarlarından eline alan olduysa yorumlarını alabilir miyiz acaba?

adamın yaptığı iş ile aga demesi ne alaka?

alp abiyi biraz tanıyorum girişimci birisi. preamp yapıyordu, gitar boyuyordu.gitarları denemedim ama merak etmedim değil.güzel bir haber.umarım tutunur piyasada ve ismi de duyulur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
adamın yaptığı iş ile aga demesi ne alaka?

alp abiyi biraz tanıyorum girişimci birisi. preamp yapıyordu, gitar boyuyordu.gitarları denemedim ama merak etmedim değil.güzel bir haber.umarım tutunur piyasada ve ismi de duyulur.
konuşma tarzı benim memleketteki insanların konuşma tarzına çok benziyor. bir yandan samimi buldum kendimi yakın hissettim. ama bir yandan gitar üreticisi olarak sanki daha resmi konuşması gerekiyormuş gibi düşündüm.

konuşma tarzı benim memleketteki insanların konuşma tarzına çok benziyor. bir yandan samimi buldum kendimi yakın hissettim. ama bir yandan gitar üreticisi olarak sanki daha resmi konuşması gerekiyormuş gibi düşündüm.

Trakyalı olması konudan bağımsız olarak benim için kafadan artı puan zaten :D

Ama asıl konunun üstadlarının yorumunu almak gerek, @erkozero @hknsckn ve @Novacorda Guitars abilerimizin görüşleri nelerdir? :)

Hort;

Bir müddet daha sürpriz olarak mı kalması tercih ediliyor bilemiyorum, bu sebeple şimdilik isim anmayayım. Yerli piyasadan deli yetenekli bir müzisyen ile birlikte tamamen günümüz metal gitaristinin ihtiyaçlarına yönelik ve seri üretim odaklı bir model üzerinde çalıştıklarını öğrenmiş bulundum.

Vaziyet alın buralar karışacak.

Hort;

Bir müddet daha sürpriz olarak mı kalması tercih ediliyor bilemiyorum, bu sebeple şimdilik isim anmayayım. Yerli piyasadan deli yetenekli bir müzisyen ile birlikte tamamen günümüz metal gitaristinin ihtiyaçlarına yönelik ve seri üretim odaklı bir model üzerinde çalıştıklarını öğrenmiş bulundum.

Vaziyet alın buralar karışacak.

A4AFD819-4F48-4C53-A5B0-747BF9667DD9.jpegD1E5B976-5213-47C9-92B3-C401F5956866.jpegC9D1B073-318B-4255-B484-CDD37E63662C.jpeg0BF4AD25-1468-4B3A-B0E1-A698C9785DFB.jpeg41E29D2F-4552-47BA-9167-BD2F488E457F.jpeg

Gerek işçilik ve konfor gerekse ton olarak ben çok memnunum. Fiyatları piyasanın çok altında.indirim ile Stratlar 3800lira civarı super strat modelleri ise 4800lira ve üzeri.

Çok başarılı duruyor, güle güle çalın.

Çok teşekkürler, değerli müzisyen arkadaşım Ali İnceoğlu’nun gerçekleştirdiği test sürüşünü ekliyorum. Stüdyo ortamına aldanmayın, ses 15 wattlık Fender Frontman ampliden geliyor 😄 Gitar her ne kadar metalhead gözükse de farklı türlerde de gayet başarılı. Üzerindeki manyetikler Alphan Azak tarafından elle sarıldı ve her iki humbucker da bölünebiliyor.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler, değerli müzisyen arkadaşım Ali İnceoğlu’nun gerçekleştirdiği test sürüşünü ekliyorum. Stüdyo ortamına aldanmayın, ses 15 wattlık Fender Frontman ampliden geliyor 😄 Gitar her ne kadar metalhead gözükse de farklı türlerde de gayet başarılı. Üzerindeki manyetikler Alphan Azak tarafından elle sarıldı ve her iki humbucker da bölünebiliyor.

138175 eklentisini görüntüle
Woah şakımış gitar resmen...Ts808 le birlikte olsa ımmmhh...

Benim hayalim bu iş ama 3 yılda 1 arpa boyu yol alamadıklarına göre mutlu sona ulaşmayacak bir proje bu. Siteleri açılmıyor zaten daha.
En önemli eksikleri ürettikleri gitarlar tanıtıma uygun değil, akılda kalmıyor, bir yönüyle sıyrılmaları lazım. Başlayalı 3 yıl olmuş ama hala dore ve zuhalle anlaşamamışlar mı 3-5 tane gitar satmak için ?
Kaliteleri ne düzeyde bilmiyorum ama en azından yerel pazarda markalarla yarışmak istiyorlarsa fiyat olarak daha uygun olmalı. Bu da ancak tüm donanım yerli üretim olursa mümkün bu düşük fiyatlar.
Seri üretim de değil de birkaç kişinin bir garajda üretip ayda birkaç tane sattığı bir iş gibi duruyor bu. Markanın adı zaten Azar Guitar Design, Azak Guitars değil. Manyetikler falan el sarımı diyorlar. Custom mı, seri mi belli değil.
Daha özenli, dikkatli, planlı olunması gerek olacaksa.

Benim hayalim bu iş ama 3 yılda 1 arpa boyu yol alamadıklarına göre mutlu sona ulaşmayacak bir proje bu. Siteleri açılmıyor zaten daha.
En önemli eksikleri ürettikleri gitarlar tanıtıma uygun değil, akılda kalmıyor, bir yönüyle sıyrılmaları lazım. Başlayalı 3 yıl olmuş ama hala dore ve zuhalle anlaşamamışlar mı 3-5 tane gitar satmak için ?
Kaliteleri ne düzeyde bilmiyorum ama en azından yerel pazarda markalarla yarışmak istiyorlarsa fiyat olarak daha uygun olmalı. Bu da ancak tüm donanım yerli üretim olursa mümkün bu düşük fiyatlar.
Seri üretim de değil de birkaç kişinin bir garajda üretip ayda birkaç tane sattığı bir iş gibi duruyor bu. Markanın adı zaten Azar Guitar Design, Azak Guitars değil. Manyetikler falan el sarımı diyorlar. Custom mı, seri mi belli değil.
Daha özenli, dikkatli, planlı olunması gerek olacaksa.

Markanın ismi Azak hocam, daha önce Wilkinson veya isteğe göre daha üst kalite fabrikasyon manyetikler kullanıyordu fakat artık el sarımına geçti. Ülkemizde marka önüne geçtiği için ne kadar iyi olursa olsun hiç bir gitar yapımcısı maalesef sivrilemiyor.

Bu arada Strat ve Tele için 3800lira gayet makul bir fiyat, sonuç olarak istediğiniz ağaç, finish ve sap kombinasyonu ile kendinize özel bir enstrumana sahip oluyorsunuz. Bunların yanısıra aldığınız enstrumanda içinize sinmeyen veya çalış konforunuzu etkileyen bir durum olduğunda satıcı tüm isteklerinize cevap veriyor.

Örneğin sap profili size rahat gelmedi veya gitarı düşürdünüz ve sap kırıldı, gitarı geri kargolayıp ücretsiz bir şekilde sap değişim şansınız var.

Geri