Marshall Ms-2 Yoğun Cızırtı

Merhabalar, ufak çalışma amfimi kullanmaya çalıştığımda clean'de hiç ses gelmediğini, overdrive'a alınca yüksek bir cızırtı ve oldukça boğuk, duyulması zor bir ses geldiğini fark ettim. Ayarlarla ilgili sorun yok, durduk yere olması beni düşündürdü. Araştırdığımda benzer bir sorunla karşılaşan görmedim, eğer bana yardım edebilirseniz sevinirim.

Yakın zamanda sıfır aldıysan garantisi olmalı. Aldığın yere götür. Bana devre elemanlarından biri sorunlu olabilir gibi geldi.

Pil sorunu mu diyeceğim, ne ile kullandığını yazmamışsın. Eskiden bayat piller içeride de unutulunca çözünür, akar ve bu tip sorunlar çıkarabilirdi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yakın zamanda sıfır aldıysan garantisi olmalı. Aldığın yere götür. Bana devre elemanlarından biri sorunlu olabilir gibi geldi.

Pil sorunu mu diyeceğim, ne ile kullandığını yazmamışsın. Eskiden bayat piller içeride de unutulunca çözünür, akar ve bu tip sorunlar çıkarabilirdi.
Panasonic pil kullanıyorum, baktığımda bir akma göremedin, adaptörle de denediğimde sonuç aynıydı. Input girişi bastırdığımda içeri doğru gidiyor, şimdi fark ettim. Kabloyu takarken bir zarar görmüş olabilir mi? Garanti belgesini aradım fakat bulamadım, teşekkür ederim.

Teorik olarak girişinde bir sorun olsa sadece kısa devre yapar. Temassızlık ihtimali de var ama böyle bir etki etmemesi lazım. Faturası varsa o da garanti belgesi yerine geçer.

Farklı bir kablo ile denediniz mi?
Aynı kablo diğer amfimde sorun çıkarmıyor, kendi kablosuyla da durum aynıydı.
Teorik olarak girişinde bir sorun olsa sadece kısa devre yapar. Temassızlık ihtimali de var ama böyle bir etki etmemesi lazım. Faturası varsa o da garanti belgesi yerine geçer.
Temmuz gibi n11'den almıştım, taşınırken kayboldu ya da atıldı sanırım kutusuyla, özellikle saklamıştım fakat arada gözümden kaçmış.

Son düzenleme:
Malınız tabii değerli şüphesiz -ki bu benim için de geçerli, başka biri için de-. Ama internet üzerinden almışsınız, normalde firmalarda fatura garanti belgesi yerine geçer alındığı tarihi resmeden herhangi bir belge de dahil. Fakat öncelikle bunu sorun ederler büyük ihtimalle, sonra da kullanıcı hatası derler geri yollarlar. Uğraştığınızla kalırsınız. Açıkçası çevrenizde var mı bilmiyorum bazı eski radyo dükkanları olur. Genelde yaşlı ve gözlüklü bir amca içeride antika radyolarla uğraşır :D o tür yerlerde sorunu varsa giderilebilir.

Artık garanti belgesi çokta bir işe yaramıyor daha çok fatura ile işler halloluyor faturalarda elektroniğe döndüğü için mail adresinde mutlaka vardır. Sitede ki satıcı ile iletişime geç. Yada zuhale sor onlar distribütör sonuçta ilgilenirler belki ?

Merhabalar, Bodrum'da yaşıyorum, şu radyo tamircileri falan pek yok, fakat normal bir elektronik tamircisine soracağım, umarım halledebilirler. O da olmazsa satıcıyla iletişime geçeceğim, teşekkür ederim tekrardan.

Geri