Bütün Yönleriyle Gitarlar Kitabı Hk.

merhaba arkadaşlar, daha önce forumlarda gezerken
BÜTÜN YÖNLERİYLE GİTARLAR kitabı hakkında baya olumlu yorum okudum ama şu anda bu kitabı hiç bir yerde bulamıyorum acaba bana yardımcı olacak arkadaş varmı. tüm arkadaşlara saygılar...

Hiçbir işlevi olmayan kitap. Tamamen kapitalist kaygılarla adeta piyasaya sürülmüş. Satın almanızı önermiyorum. İlla edinmek isterseniz bendekini yollayayım ama dediğim gibi tamamen göz boyama üzerine kurulu bir kitap.

bende zamanında edinmiştim. olumlu yada olumsuz konuşmyacağım ama genel olarak gitar tarihçesi klasik gitardan elektro gitara kadar, özellikleri , superstrat les paul vs bilgiler amp bilgileri sona doğruda bir kaç gam vs vardı yanlış hatırlamıyorsam en az 3-4 senedir elime almamışımdır.Arşivlik duruyor.

Gitarlar ile ilgili genel kitap olarak: 'The Guitar Handbook - Ralph Denyer'
Metod Olarak: 'Gitar / Bas Gitar Metodu - Nezih Onur' (bulması biraz zor olabilir, sahafları araştırın)
Önerebilirim. Ayrıca amacınız hızlı sololar ise, 'Speed Mechanics for Lead Guitar - Troy Stetina'a kesin bakılmalı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
üstadlar önerilerinizi dikkate alıcam yardımlarınız için teşekkürler şu anda hep gam parmak alıştırması ve ritim çalışıyorum sizin gibi usta değilim işten vakit kaldıkça çalışıyorum gitarda. bi tane akustik bi tanede elektro var ama elektronun tellerini gevşetip kenara astım :D bilgilerinize daha çok ihtiyacım olucak :D teşekkürler medley, anarko ve psychonaut saygılar.

Sıralı ve düzenli şekilde gitmek isteyenlere Troy Nelson'ın Guitar Aerobics kitabını tavsiye ederim. Her gün için 1 alıştırma olacak şekilde 52 haftalık yani 1 yıllık güzel bir kaynak hazırlamış. Alıştırmalar bir önceki haftanın alıştırmalarının üzerine ekleye ekleye gidiyor. Her alıştırma için o alıştırmanın ne olduğu, neyi geliştirmeye yönelik olduğu, nasıl yapılması gerektiği ve ufak ipuçları içeren kısa açıklamalarıda mevcut. CD'si de var tabiki... Kitaptaki alıştırmaları 10x40bpm 10x48bpm 10x58bpm gibi 120'ye kadar arttırarak çalmanız isteniyor. Bu Bpm'lerde o alıştırmanın türüne (funk/rock/metal vs.) uygun drum trackleride var. Metronom yerine onları kullanabiliyorsunuz. Hayli faydalı oluyor.

Sıfırdan başlayan için uygun olmayabilir ama "belli bir yere geldim fakat ilerlemekte zorluk çekiyorum" yada "çok yavaş gelişme gösteriyorum" diyip düzgün, anlaşılır, sıralı ve sade bi kaynak arayanlar (ben :)) için ideal...

51b7HJp7kmL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

Son düzenleme:
Sıralı ve düzenli şekilde gitmek isteyenlere Troy Nelson'ın Guitar Aerobics kitabını tavsiye ederim. Her gün için 1 alıştırma olacak şekilde 52 haftalık yani 1 yıllık güzel bir kaynak hazırlamış. Alıştırmalar bir önceki haftanın alıştırmalarının üzerine ekleye ekleye gidiyor. Her alıştırma için o alıştırmanın ne olduğu, neyi geliştirmeye yönelik olduğu, nasıl yapılması gerektiği ve ufak ipuçları içeren kısa açıklamalarıda mevcut. CD'si de var tabiki... Kitaptaki alıştırmaları 10x40bpm 10x48bpm 10x58bpm gibi arttırarak çalmanız isteniyor.

Sıfırdan başlayan için uygun olmayabilir ama "belli bir yere geldim fakat ilerlemekte zorluk çekiyorum" yada "çok yavaş gelişme gösteriyorum" diyip düzgün, anlaşılır, sıralı ve sade bi kaynak arayanlar ( ben :) ) için ideal...

51b7HJp7kmL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg
pdf var mı acaba?

Ne güzel insanlar var. Ne güzel dayanışıyoruz. Üç kişi de özel mesaj attı dün. Ben biraz beceremiyorum bu internette birşeyler bulma işini sanırım. Teşekkür ederim hepinize :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
bende zamanında edinmiştim. olumlu yada olumsuz konuşmyacağım ama genel olarak gitar tarihçesi klasik gitardan elektro gitara kadar, özellikleri , superstrat les paul vs bilgiler amp bilgileri sona doğruda bir kaç gam vs vardı yanlış hatırlamıyorsam en az 3-4 senedir elime almamışımdır.Arşivlik duruyor.
Hiçbir işlevi olmayan kitap. Tamamen kapitalist kaygılarla adeta piyasaya sürülmüş. Satın almanızı önermiyorum. İlla edinmek isterseniz bendekini yollayayım ama dediğim gibi tamamen göz boyama üzerine kurulu bir kitap.
merhaba üzerinden 3 yıl geçmiş ama hala elinizdeyse ve kullanmıyorsanız ben alabilirim.

Geri