Nota Ve Akort Düzeni

Arkadaşlar nota çalışmalarına başladım önceden notaya dikkat etmeden çalıyordum fakat şuan bir noktada takıldım selim ışık derslerinde 1.tel mi diyor 1. Perde fa diyor benim gitarım full step down akort düzeninde yani birinci tel re bende. Aynı şey benim için geçerli mi yoksa bir perde ileriden mi çalacağım? 1 ses aşağıda sanırsam benim gitar yada yarım ses

Arkadaşlar nota çalışmalarına başladım önceden notaya dikkat etmeden çalıyordum fakat şuan bir noktada takıldım selim ışık derslerinde 1.tel mi diyor 1. Perde fa diyor benim gitarım full step down akort düzeninde yani birinci tel re bende. Aynı şey benim için geçerli mi yoksa bir perde ileriden mi çalacağım? 1 ses aşağıda sanırsam benim gitar yada yarım ses
Gitarınız bir tam ton aşağıya akortlu.
Ancak siz yine de notaların yerini standart akortta öğrenmelisiniz. Sizin gibi çalan kişiler ya aynı akorttaki kişiler ile çalarlar, veya akordu sonradan hesaba katıp diğer insanlara notanın adını o şekilde söylerler.
Bu arada, lütfen notalar arasındaki ilişkileri öğrenin. Bu çok temel bir bilgi ve gitar çalabilmek için de bu ilişkileri anlamanız gerekiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tellerin perdelerinin notalarını akort cihazı yardımı ile çıkardım ve nota okumaya çalışırken ona göre okuyorum dediğiniz gibi hala gitarım 1 ton aşağıda ileride sıkıntı çeker miyim yoksa böyle devam etsem bir sorun olur mu

Nota yerlerini öğrenirken standart akort düzeninde öğren bence. Tarzın oturmaya başlarken notaları da oturtursun yerine diye düşünüyorum, yanılıyor da olabilirim...

Geri