Telecaster Manyetik Ve Potans Modifiyeleri Hakkında

Peki siz haklısınız...

bari attığınız linkte testi yapan kişinin yazdığını da okusaydınız. testi yapan adam yazmış, siz bir de youtube dan izliyorsunuz. izlediğiniz ses de ne kadar kompres edilmiş bilgi yok.
bu şekilde devam, harika.

youll have to excuse my terrible video editing ability. modern bridge is the stock fender players series, and the vintage is a fender baseplate with wilkinson compensated saddles. i did a clean tone, overdriven tone, and also tried to show an intonation comparison. with the compensated saddles the vintage style bridge can get 99% as close as the modern bridge.

Keşke videonun altındaki yorumları da okusaydınız, herkes brass saddle kullanılmış vintage köprünün daha parlak sound verdiğini söylüyor.
Ayrıca kendim de aynı köprü ve compansated brass saddle sistemini kullanıyorum, yalan söyleyecek halimiz yok herhalde, upgrade etmeye değer değmez ayrı tartışma ama arada bir fark olduğu su götürmez bir gerçek.

Son düzenleme:
Keşke videonun altındaki yorumları da okusaydınız, herkes brass saddle kullanılmış vintage köprünün daha parlak sound verdiğini söylüyor.
Ayrıca kendim de aynı köprü ve compansated brass saddle sistemini kullanıyorum, yalan söyleyecek halimiz yok herhalde, upgrade etmeye değer değmez ayrı tartışma ama arada bir fark olduğu su götürmez bir gerçek.
bana video atıyorsun, videoyu yapan adamın değil de altına yazılanları kaynak olarak gösteriyorsun. bende videonun altına bir değişiklik yok desem buna da inanacak mısınız?

en başta söyledim, inanıyorsanız sorun yok.
bu işler biraz da inanç meselesi
daha iyi saddle daha iyi ton verecek,
daha iyi kapasitör daha iyi ton verecek,
boya tonu etkileyecek.

kimse problemin kendinde olduğunu, çalamadığını kabul etmeyip bu detayların peşinde koşuyor.
tuşesi iyi olan işi gücü gitar çalmak olan kişilerin zaten bu konular ile ilgisi bile yok, umurlarında bile değil.

tele.jpg

Videoyu size özel göndermiyorum, tüm konuyu ilgilendiriyor, upgrade yapmak isteyen insanlara fikir vermesi açısından.
Burada tartıştığımız konu kimin daha iyi çalıp , kimin daha iyi tekniğe, müzik bilgisine sahip olup olmaması değil, gitar üzerindeki modifikasyonun verdiği sonuç, daha fazla yazmayacağım artık.

Öyle algılamak istiyorsanız da bir şey diyemem, kendi hayal dünyamızda mutluyuz o zaman biz...

bana video atıyorsun, videoyu yapan adamın değil de altına yazılanları kaynak olarak gösteriyorsun. bende videonun altına bir değişiklik yok desem buna da inanacak mısınız?

en başta söyledim, inanıyorsanız sorun yok.
bu işler biraz da inanç meselesi
daha iyi saddle daha iyi ton verecek,
daha iyi kapasitör daha iyi ton verecek,
boya tonu etkileyecek.

kimse problemin kendinde olduğunu, çalamadığını kabul etmeyip bu detayların peşinde koşuyor.
tuşesi iyi olan işi gücü gitar çalmak olan kişilerin zaten bu konular ile ilgisi bile yok, umurlarında bile değil.
Hocam cidden çok merak ediyorum, bir youtube videosunun içeriğini altındaki yorumlardan daha değerli kılan şey nedir? Youtube videolari resmi olarak bağımsız kurumlarca denetlenip onaylanmış içerikler mi? Bir youtube videosuna sizi bu kadar inandıran sey nedir? Hep başkalarını "inanmakla" nitelendiriyorsunuz ancak kendiniz bir şehir efsanesine inanıp, bu doğrultudaki videoları yuceltiyor gibisiniz. Cunku inandiginizin aksini söyleyen de yüzlerce youtube videosu var kolaylıkla bulabileceğiniz.

Ha bu arada acikcasi kimin ne düşündüğü zerre kadar umrumda değil. Ancak buralarda gayet net bir yargı ile "elektro gitarda şu tona etki etmez, bu tona etki etmez" diye yazanlardan da gına geldiği için araya girdim.

Posta da katkım olsun bari. Hayatımda en keyif alarak çaldığım, tonuna bayıldığım gitarlardan biri Texas Special set taktığım MIM standard Fender'di. Keşke sapi bana daha uyusaydi da satmasaydim.

Geri