Telecaster Manyetik Ve Potans Modifiyeleri Hakkında

Öncelikle herkese merhabalar.Sx-stl50 telecasterımı alder zannederken sx'e attığım mailden sonra basswood olduğunu öğrendim,sanırım yeni seriler böyle, Mayıs 2016 üretimiymiş bu arada gitar ayrıca 4kg bi ağırlığı var.
Modifiye işine kalkışmak istiyorum, bu başlık tele modifiye etmek isteyen herkese yardımcı ve faydalı olur umarım. Çünkü telecaster kullanıcıları olarak bu pazarda azınlık olduğumuzu düşünüyorum.
Başlangıcı geçip konuya gelirsek ben Fender Texas special tele pick-up set ve potans değişimi düşünüyorum lakin Texas special gitardan pahalı neredeyse.Bu manyetiğin klonu veya daha ucuza fiyat performans çizgisinde üstte bir manyetik bilen, kullanan var mıdır acaba ve diğer bütün önerilerinizi de bekliyorum.Bu arada gitarın tonunu gerçekten beğenerek aldım(tabiki bir profesyonel olmayarak kendi çapımda) ve basswood olduğunu öğrenmeme rağmen pişman değilim.Buradan sx'e gerçekten teşekkür ediyorum, bütçesi kısıtlı müzisyenlere böyle tercihleri sunduğu için.Şimdiden herkese saygılar ve teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Artec/Entwistle demolarini bir dinle istersen.Ben Squier'da kullaniyorum.Tipki SX gibi fiyat performans olarak oldukca iyi.

Wilkinson Vintage Single da iyi diye duyumlarim var.
Hocam enwistle'lar humbucker değil mi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.
Edit:Single da varmış lakin tele için değil de strat tarzı manyetikleri.

Ben USA tele de Texas special denemiştim. Kırçıllı, daha çok tiz vintage bir hava veriyordu. Stok manyetiğine söre fazla cartlak buldum. Sonra S.duncan Hot rails almıştım, Daha tok ve modern bir sound aldığımı söyleyebilirim. Santana vb.. bol gainli sololarda oldukça güzel dip gürültüsüz bir ton sunuyor. Malum Humbucker kendisi...
En son bir de twang king denedim Clean tonlar harika ve pickingler oldukça hissedilir ama ritmlerde fazla sırıtmakta. Şu an stok manyetiklerine geri döndüm daha dengeli geliyor bana.

Hocam enwistle'lar humbucker değil mi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.
Edit:Single da varmış lakin tele için değil de strat tarzı manyetikleri.
Bana takasla baska bir tele uzerinde geldi fakat sapi hic bana gore degildi ama manyetiklerin soundu hic fena degildi o yuzden Squier'da kullaniyorum.Modelini tam acikcasi bilmiyorum Artec Giovanni olabilir.Neck/Bridge ikisi de single.

Humbuckerlar da mevcut evet

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben USA tele de Texas special denemiştim. Kırçıllı, daha çok tiz vintage bir hava veriyordu. Stok manyetiğine söre fazla cartlak buldum. Sonra S.duncan Hot rails almıştım, Daha tok ve modern bir sound aldığımı söyleyebilirim. Santana vb.. bol gainli sololarda oldukça güzel dip gürültüsüz bir ton sunuyor. Malum Humbucker kendisi...
En son bir de twang king denedim Clean tonlar harika ve pickingler oldukça hissedilir ama ritmlerde fazla sırıtmakta. Şu an stok manyetiklerine geri döndüm daha dengeli geliyor bana.
Bridge pozisyonunda texas special için söyledikleriniz sorun olmaz ama neck manyetiği de mi o şekildeydi?

Fiyat olarakta çok araştırmıştım eğer düşünürsen tekrar bakarım. @hackeiommi önermişti bir site. Genelde şöyle bir ikilem var. Ya manyetik pahalı ya da kargo pahalı. Iki kutuya adaletsiz kargo parası istiyor bazı firmalar.

Fiyat olarakta çok araştırmıştım eğer düşünürsen tekrar bakarım. @hackeiommi önermişti bir site. Genelde şöyle bir ikilem var. Ya manyetik pahalı ya da kargo pahalı. Iki kutuya adaletsiz kargo parası istiyor bazı firmalar.
Ayynen öyle kafamdaki şeyi direk yazdın ya.Dolar ve euro bu kadar fazla olmasa çok ucuza geliyor ama euro 4 lira be abi.60 euroluk alet 250 lira 30 euro da kargo desen neredeyse 400 lira tek manyetik.Öğrenci adamız 400 liraya manyetik alsam manyetik yerim her öğün başka birşey yapamam.

Bridge Di marzio chopper t düşünüyorum aslında bende Richie babanın bi bildiği vardır elbet:) neck de twang king kafama yatıyordu zaten texas specialla birlikte.

Köprüde Hot rails, Chopper, ya da R.Kötzen in daha önce kullandığı Fasttrack II. de olabilir. Bunlara split coil yapıp single olarak da kullanabiliyorsunuz. ayrıca 5 li switch modifiasyonu yaparsanız; seri ya da paralel bağlantı ve neck manyetiği ile birlikte değişik kombinasyonlara sahip olabilirsiniz.

Ayynen öyle kafamdaki şeyi direk yazdın ya.Dolar ve euro bu kadar fazla olmasa çok ucuza geliyor ama euro 4 lira be abi.60 euroluk alet 250 lira 30 euro da kargo desen neredeyse 400 lira tek manyetik.Öğrenci adamız 400 liraya manyetik alsam manyetik yerim her öğün başka birşey yapamam.
DiMarzio Twang King Tele Neck Pickup
DiMarzio DP384 The Chopper T Tele Bridge Pickup Bundle
240 usd gibi bi fiyata denk geliyor sanırım ikisi. Ayrı ayrı kargo veriyorsan bilemem. Birde sanırım burada açık arttırma şeklinde alabiliyorsun.

Köprüde Hot rails, Chopper, ya da R.Kötzen in daha önce kullandığı Fasttrack II. de olabilir. Bunlara split coil yapıp single olarak da kullanabiliyorsunuz. ayrıca 5 li switch modifiasyonu yaparsanız; seri ya da paralel bağlantı ve neck manyetiği ile birlikte değişik kombinasyonlara sahip olabilirsiniz.
O bağlantıları yapabilecek kabiliyetim yok kabiliyetim olsa eşya yok manyetik değişimini bile bir luthiere yaptırırım heralde.Chopper t Single çalışabiliyor mu ya.

Geri