Bass Gitar Köprü Tavsiyesi

'Bas Gitar ve Ekipmanları' forumunda Calcifer tarafından 22 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar, gitarımın köprüsü kullanılmaz değil ama kötü durumda yenilemek istiyorum, şöyle ki L anahtar ile yapılan ayarlar tutmuyor yalama olmuş gibi.Marka model olarak hiç bilgim ve fikrim yok.Dört telli precision kasa bir alet.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
   
 2. wilkinson wbbc modelini öneririm, fiyatına göre mükemmel bir köprü.
   
 3. Basın ne?
   
 4. Sx, ama şu şanslı sx sahiplerindenim.
   
 5. Sx modifiye eden bir arkadaşım, babicz köprü taktırmıştı. Memnundu, gerçi yaptığı modifiyeler sonucu mutlu olmamak imkansızdı. :D
   
 6. @Can Temtek sanırım bu biraz üst seviye bir köprü.
   
 7. Markalı bir köprü takmayacaksan standart bir şey alıp tak bence dr parts vs...
   
 8. Modifiyeyi yapan arkadaşımın amacı sadece sx'in ağaçlarını kullanmaktı. Manyetikleri, devresi, kulakçıkları, köprüsü, eşiği değiştirdi. Sonuç muazzamdı. O yüzden biraz üst seviye şeyler aldı, taktı. Harcadığı para bas gitarın sıfır parasının 3 katını geçiyordu.
   
 9. Aynı durum aslında ama gitarımı tamamen modifiye edebilecek bütçeye sahip değilim ve şuan için teklemeye başlayan parçaları sırasıyla değiştireceğim gibi duruyor ki zaten fiyat performans bir şeyler bulabilirsem sırada kulakçıklar var.Ağacı ve özellikle sap rahatlığı ne kadar iyi olsa da ağaç dışında kullanılan malzeme gerçekten vasat.
   
 10. sx gibi aletleri modlarken ya ciddi ciddi parayı basmak yada f/p olarak yüksek ortalama kalite şeyler takmak gerek. Dr parts yada onun gibi düşük seviyede bişey takmak" aynı nanenin laciverti" durumuna gelir
   
 11. Eğer zamanla tüm parçaları modifiye edecekseniz, ve bu gitarı sürekli olarak kullanacaksanız; kalıcı ve uzun süreli olması açısından iyi bir şeyler almak mantıklı olacaktır. Bu sadece köprü için de değil, tüm parçalar için.
   
 12. wilkinson markası hakkında genel olarak bilgisi olan var mı? @haşmet köprüsü önermiş baktım da tatmin edici geldi ayrıca aynı markanın burguları da kaliteli duruyor, şu sıralar ikisini de yenilemek istiyorum.
   
 13. Arkadşa modifiye etmek için takmıyor zaten köprüsü arızalanmış onun için değiştiriyor ;)
   
 14. Modifiyeye gireceksen wilkinson falan uğraşma bas gitar da, ya hipshot tak ya da badass köprü tak olsun bitsin. soundu etkilesin istiyorsan daha sonra ilk değiştireceğin manyetik olacak.
   
 15. ben hem köprüsünü hemde burgusunu kullanıyorum memnunum
   
 16. wilkinson marka köprüyü arkadaşım kullanıyor ve gayet memnun..
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş